Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Имам въпрос относно водното охлаждане за процесор,до сега съм нямал но мисля да си взема.Става въпрос за http://www.emag.bg/ohladitel-za-procesor-deepcool-maelstrom-120-syvmestim-s-intel-amd-dp-mael120/pd/D9NS4YBBM/ като ще бъде сложен на amd fx 6300.Най ми е важно да не вдига шум и да охлажда в противен случай всичко е безмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В напънат режим си е шумничък:
Ниво на шум (dB):    17.6 - 39.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всичките са шумнички ако ги сравняваме с тия на въздух а и не са евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен голям охладител с перка за въздушно охлаждане е по-тих от охладител с течност. Например http://www.emag.bg/ohladitel-thermaltake-frio-silent-12-syvmestim-intel-amd-cl-p001-al12bl-b/pd/D7YH5BBBM/

Само може да има проблем ако RAM паметта е висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър охладител в смисъл на тих и подходящ за клок е този - http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Само трябва да се отбележи, че охладители по-високи от 150 мм не се събират във всяка кутия и ако са инсталирани в по-тясна, страничният капак не може да се постави.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен единственото предимство на нисък клас водно пред висок клас въздушно (ако са на една цена) е, че водното може да се събере в кутия, в която въздушното може да не влезе. И до там.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

и аз съм гледал водните охлаждания - просто една течност се върти през една плоча залепена на процесора и един радиатор който пак се охлажда с перка и въздух с стайна температура

Циркулиращата течност отнема по-добре топлината в сравнение с топлинните тръби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, killchain написа:

Според мен единственото предимство на нисък клас водно пред висок клас въздушно (ако са на една цена) е, че водното може да се събере в кутия, в която въздушното може да не влезе. И до там.

Водното охлаждане понижава температурата на всички компоненти в кутията. Основната разлика е в това, че отделя топлината извън кутията, като освобождава голям свободен въздушен обем в кутията. Докъто пък въздушното охлаждане си отделя топлината във самата кутия, като заема голям обем от нея - тоест, прави я по малка.

преди 10 часа, jivk03 написа:

Здравейте!
Имам въпрос относно водното охлаждане за процесор,до сега съм нямал но мисля да си взема.Става въпрос за http://www.emag.bg/ohladitel-za-procesor-deepcool-maelstrom-120-syvmestim-s-intel-amd-dp-mael120/pd/D9NS4YBBM/ като ще бъде сложен на amd fx 6300.Най ми е важно да не вдига шум и да охлажда в противен случай всичко е безмислено.

Шумен е този охладител, но пък шума идва от вентилатора, който пък може да се замени с нещо по  тихо като този http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan/description.html

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Защо би сложил този? По шумен и по малко въздух движи.

Air Flow   57 CFM / 96.8 m3/h
Noise Level   0.5 Sone

А моя избор е с по малки обороти а движи по-вече въздух и то на по-нисък шум.

Air Flow: 74 CFM / 126 m³/h (@ 1,350 RPM)
Noise Level: 0.3 Sone (@ 1,350 RPM

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

Водното охлаждане понижава температурата на всички компоненти в кутията. Основната разлика е в това, че отделя топлината извън кутията, като освобождава голям свободен въздушен обем в кутията. Докъто пък въздушното охлаждане си отделя топлината във самата кутия, като заема голям обем от нея - тоест, прави я по малка.

Зависи кое как е разположено. В моя случай примерно въздушното топли единствено задните два модула памет, понеже са на пътя към задния изкарващ вентилатор. А ако сложиш единично (120/140) водно над някоя по-топла видеокарта, то пак се получава, че охлаждаш процесора с топъл въздух.

Според мен водно е далеч по-добра идея, ако има как да сложиш голям радиатор и да охлаждаш процесор + видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При охладителите с течност има и шум от помпата, която движи течността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, plamenbm86 написа:

При охладителите с течност има и шум от помпата, която движи течността.

AIO вариантите са без помпа и водата се движи на магия, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, jivk03 написа:

Здравейте!

Всяко дъно си идва с подходящ за процесора вентилатор, оразмерен да поддържа температурата в допустими граници. Защо се налага нещо друго? Безброй компютри работят чудесно с едно малко вентилаторче, кацнало отгоре на самия процесор. Водното охлаждане може да замръзне , трябва ли да е с антифриз? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление повечето от охладителите на AMD са доста шумни. Особено с 120W TDP процесори. При не добър въздушен поток в кутията и особено комбиниран с високи летни температури при липса на климатик, стоковият охладител може да не се окаже достатъчен и това да доведе до нестабилна система. Охлаждането на компютрите зависи от много външни фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава,ако този модел водно охлаждане е много шумен някой може ли да ми предложи по-добър модел на нормална цена?100-150лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах защо ще даваш стотици левове за тия недоразумения? Кутията ли е проблема или е просто някаква приумица?

Горе ти дадох охладител които не само е тих но и е подходящ за сериозно мъчене на процесора като е под 100 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html

Естествено водих се от цената на този които ти си дал като предполагах че ще има и клок?

Иначе задоволителен резултат ще даде и по-евтин вариант които се събира и в по-малки кутии.

http://nikem-bg.net/computer-components/COOLER-MASTER-HYPER-212-X/description.html

Или пък обратното дори да решиш да даваш 200 лв. имаме - 

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-3-BK019/description.html 

50% `13.2 / 75% `19.5 / 100% `26.1

пс. Иначе ако правим сравнение със заводското охлаждане и охл. за 30 лв. би държал по-ниски температури и би бил по-тих.

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-300-PWM-1151-775-1366-AMD/description.html

Не случайно АМД подмениха охладителите си със доста по-добри за съжаление твърде късно. 

А има и варианти за по-нестандартни кутии комбинирани с рам с високи радиатори.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=2532&sort=p.price&order=ASC

Тези двата са си бюджетни но пък са много по-евтини и сравнение със сегашния ти всичко би било много по-добре.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скъпите добър е и Noctua nh-d15, но е доста обемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да сме наясно в каква кутия ще се постави охладителя и важно ли е въпросната кутия да може да и се затвори страничния капак. Естествено и модулите памет и тяхната височина също са от значение.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желанието ми да сменя охлаждането идва от там че в момента съм с arctic cooling freezer 13 на процесор amd fx 6300 3.5 ghz и температурата която държи е 30-40 на нормална работа.55-60 когато има включена игра.Сменял съм термо пастата обаче резултат няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи колко е топло в стаята, в която е компютърът, и колко добър въздушен поток има в кутията.

Ако в стаята е 25 градуса, няма как процесорът да не е поне 30. Докато не заговорим за охлаждане, което "генерира" студ (а не просто отнема топлината от процесора), нещата зависят от околната температура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от въздушният поток в кутията. Добър кабелен мениджмънт ще свали температурите с няколко градуса общо взето безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jivk03 написа:

Желанието ми да сменя охлаждането идва от там че в момента съм с arctic cooling freezer 13 на процесор amd fx 6300 3.5 ghz и температурата която държи е 30-40 на нормална работа.55-60 когато има включена игра.Сменял съм термо пастата обаче резултат няма.

И защо мислиш, че нещата ще са по различни с "водното" охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jivk03 написа:

Какво искаш от тази температура при пусната игра, при положение, че вън от няколко дена е 38 градуса жега? Процесора е важно да не прехвърля 70 градуса. Ти в тази жега си далеч под лимита.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series FX-6300.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.