Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
    Имам въпрос относно водното охлаждане за процесор,до сега съм нямал но мисля да си взема.Става въпрос за http://www.emag.bg/ohladitel-za-procesor-deepcool-maelstrom-120-syvmestim-s-intel-amd-dp-mael120/pd/D9NS4YBBM/ като ще бъде сложен на amd fx 6300.Най ми е важно да не вдига шум и да охлажда в противен случай всичко е безмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В напънат режим си е шумничък:
    Ниво на шум (dB):    17.6 - 39.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те всичките са шумнички ако ги сравняваме с тия на въздух а и не са евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен голям охладител с перка за въздушно охлаждане е по-тих от охладител с течност. Например http://www.emag.bg/ohladitel-thermaltake-frio-silent-12-syvmestim-intel-amd-cl-p001-al12bl-b/pd/D7YH5BBBM/

Само може да има проблем ако RAM паметта е висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър охладител в смисъл на тих и подходящ за клок е този - http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само трябва да се отбележи, че охладители по-високи от 150 мм не се събират във всяка кутия и ако са инсталирани в по-тясна, страничният капак не може да се постави.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз съм гледал водните охлаждания - просто една течност се върти през една плоча залепена на процесора и един радиатор който пак се охлажда с перка и въздух с стайна температура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен единственото предимство на нисък клас водно пред висок клас въздушно (ако са на една цена) е, че водното може да се събере в кутия, в която въздушното може да не влезе. И до там.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

и аз съм гледал водните охлаждания - просто една течност се върти през една плоча залепена на процесора и един радиатор който пак се охлажда с перка и въздух с стайна температура

Циркулиращата течност отнема по-добре топлината в сравнение с топлинните тръби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, killchain написа:

Според мен единственото предимство на нисък клас водно пред висок клас въздушно (ако са на една цена) е, че водното може да се събере в кутия, в която въздушното може да не влезе. И до там.

Водното охлаждане понижава температурата на всички компоненти в кутията. Основната разлика е в това, че отделя топлината извън кутията, като освобождава голям свободен въздушен обем в кутията. Докъто пък въздушното охлаждане си отделя топлината във самата кутия, като заема голям обем от нея - тоест, прави я по малка.

преди 10 часа, jivk03 написа:

Здравейте!
    Имам въпрос относно водното охлаждане за процесор,до сега съм нямал но мисля да си взема.Става въпрос за http://www.emag.bg/ohladitel-za-procesor-deepcool-maelstrom-120-syvmestim-s-intel-amd-dp-mael120/pd/D9NS4YBBM/ като ще бъде сложен на amd fx 6300.Най ми е важно да не вдига шум и да охлажда в противен случай всичко е безмислено.

Шумен е този охладител, но пък шума идва от вентилатора, който пък може да се замени с нещо по  тихо като този http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-F12-TC-120mm-Temperature-controlled-fan/description.html

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

Защо би сложил този? По шумен и по малко въздух движи.

Air Flow   57 CFM / 96.8 m3/h
    Noise Level   0.5 Sone

А моя избор е с по малки обороти а движи по-вече въздух и то на по-нисък шум.

Air Flow: 74 CFM / 126 m³/h (@ 1,350 RPM)
    Noise Level: 0.3 Sone (@ 1,350 RPM

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, nikolela написа:

Водното охлаждане понижава температурата на всички компоненти в кутията. Основната разлика е в това, че отделя топлината извън кутията, като освобождава голям свободен въздушен обем в кутията. Докъто пък въздушното охлаждане си отделя топлината във самата кутия, като заема голям обем от нея - тоест, прави я по малка.

Зависи кое как е разположено. В моя случай примерно въздушното топли единствено задните два модула памет, понеже са на пътя към задния изкарващ вентилатор. А ако сложиш единично (120/140) водно над някоя по-топла видеокарта, то пак се получава, че охлаждаш процесора с топъл въздух.

Според мен водно е далеч по-добра идея, ако има как да сложиш голям радиатор и да охлаждаш процесор + видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, plamenbm86 написа:

При охладителите с течност има и шум от помпата, която движи течността.

AIO вариантите са без помпа и водата се движи на магия, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, jivk03 написа:

Здравейте!

Всяко дъно си идва с подходящ за процесора вентилатор, оразмерен да поддържа температурата в допустими граници. Защо се налага нещо друго? Безброй компютри работят чудесно с едно малко вентилаторче, кацнало отгоре на самия процесор. Водното охлаждане може да замръзне , трябва ли да е с антифриз? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление повечето от охладителите на AMD са доста шумни. Особено с 120W TDP процесори. При не добър въздушен поток в кутията и особено комбиниран с високи летни температури при липса на климатик, стоковият охладител може да не се окаже достатъчен и това да доведе до нестабилна система. Охлаждането на компютрите зависи от много външни фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре тогава,ако този модел водно охлаждане е много шумен някой може ли да ми предложи по-добър модел на нормална цена?100-150лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не разбрах защо ще даваш стотици левове за тия недоразумения? Кутията ли е проблема или е просто някаква приумица?

Горе ти дадох охладител които не само е тих но и е подходящ за сериозно мъчене на процесора като е под 100 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html

Естествено водих се от цената на този които ти си дал като предполагах че ще има и клок?

Иначе задоволителен резултат ще даде и по-евтин вариант които се събира и в по-малки кутии.

http://nikem-bg.net/computer-components/COOLER-MASTER-HYPER-212-X/description.html

Или пък обратното дори да решиш да даваш 200 лв. имаме - 

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-3-BK019/description.html 

50% `13.2 / 75% `19.5 / 100% `26.1

пс. Иначе ако правим сравнение със заводското охлаждане и охл. за 30 лв. би държал по-ниски температури и би бил по-тих.

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-300-PWM-1151-775-1366-AMD/description.html

Не случайно АМД подмениха охладителите си със доста по-добри за съжаление твърде късно. 

А има и варианти за по-нестандартни кутии комбинирани с рам с високи радиатори.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=2532&sort=p.price&order=ASC

Тези двата са си бюджетни но пък са много по-евтини и сравнение със сегашния ти всичко би било много по-добре.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен е добре да сме наясно в каква кутия ще се постави охладителя и важно ли е въпросната кутия да може да и се затвори страничния капак. Естествено и модулите памет и тяхната височина също са от значение.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Желанието ми да сменя охлаждането идва от там че в момента съм с arctic cooling freezer 13 на процесор amd fx 6300 3.5 ghz и температурата която държи е 30-40 на нормална работа.55-60 когато има включена игра.Сменял съм термо пастата обаче резултат няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами зависи колко е топло в стаята, в която е компютърът, и колко добър въздушен поток има в кутията.

Ако в стаята е 25 градуса, няма как процесорът да не е поне 30. Докато не заговорим за охлаждане, което "генерира" студ (а не просто отнема топлината от процесора), нещата зависят от околната температура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи и от въздушният поток в кутията. Добър кабелен мениджмънт ще свали температурите с няколко градуса общо взето безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, jivk03 написа:

Желанието ми да сменя охлаждането идва от там че в момента съм с arctic cooling freezer 13 на процесор amd fx 6300 3.5 ghz и температурата която държи е 30-40 на нормална работа.55-60 когато има включена игра.Сменял съм термо пастата обаче резултат няма.

И защо мислиш, че нещата ще са по различни с "водното" охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Genady Y
        Здравейте,
        Дойде време да си сменям машината и съм си харесал Ryzen.
        Процесор: Ryzen 5 1600X или Ryzen 7 1700?
        Вентилатор: нещо поносимо и не много бръмчащо?
        Дъно: Подходящо за идеята, с M2 слот
        Памет: 2х8 или 2х16 - какви? Най-добро съотношение цена/качество?
        SSD: Нормлано или NVME като EVO 960? Има ли смисъл от NVME?
        HDD: 4-6TB, 7.2K, НЕ Seagate.
        Видео карта: 1060 6GB? Струва ми се оптимална цена/мощност
        Кутия: Обикновена, без нищо светещо
        Захранване: 600-650W?

Монитор: 30+", QHD кое е прилично на пазара?
        Нямам твърд бюджет, но предпочитам най-доброто цена/качество или цена/бързина спрямо шарени и светещи неща като памет или вентилатор със светодиодна подсветка.

Машината ще се използва основно за кодене + от време на време някоя игра като DOOM
        Благодаря предварително за мненията.

• от Dan7es
        Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от Venom2004
        Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
        дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
        рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
        ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
        Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
        Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.