Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! нов съм тук и ето въпроса ще си сглабям компютър на части и се чеда дали дъното Asus H81M-C ще издържи на видео карта GIGABYTE GeForce Gtx 960 4GB и Intel pentium g3258 3,2 ghz двуядрен и 8 гб рам

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сaмо че с тоя Пентиум няма да се разкрие пълния потенциал на GTX960. Иначе да няма проблеми с подобно конфигурация. По-важния въпрос е с какво захранване си, че да не се окаже някое безименно китайче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти хубаво сглобяваш компютър, ама защо сглобяваш стара платформа след като всички отдавна са мятат на новата 1151 и разликата в цената е една и съща ? Не се мъчи сам ако не ти е ясно, ами ако все още нищо не си поръчал, кажи си бюджета и идеите какво искаш да сглобиш и за какво ще ползваш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, goodly написа:

Ти хубаво сглобяваш компютър, ама защо сглобяваш стара платформа след като всички отдавна са мятат на новата 1151 и разликата в цената е една и съща ?

Е как ще е същата, я ми намери дъно за под 100лв на Skylake, и Pentium от Skylake серия на цената на Pentium от Haswell... Тези ги давам като пример, щото и конфигурацията на автора е такава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Остави видеокартата на първо време и вземи 1151 платформа с i5-6500 и 2x8 РАМ. На G3258 и GTX960 времето им отмина и ще се набуташ.

Кажи си бюджета, дали разполагаш с някакви части и за какво ще използваш компютъра, за да ти се направи оптимална конфигурация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, techmaniac написа:

Е как ще е същата, я ми намери дъно за под 100лв на Skylake, и Pentium от Skylake серия на цената на Pentium от Haswell... Тези ги давам като пример, щото и конфигурацията на автора е такава.

Освен цената, g3258 може и да се клоква, което прави "старата" платформа още по-изгодна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя пич не може да пише правилно камо ли да вземе да клоква :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, tahumba написа:

Освен цената, g3258 може и да се клоква, което прави "старата" платформа още по-изгодна.

Да може и да се клоква прилично, за това не се сетих тогава. Единствено картата няма да даде пълния си потенциал, но има възможност за бъдещ ъпгрейд към Core i3 или i5 примерно. Така или иначе той се е "набутал" с тези части в кавички. Много са си изгодни даже подобни конфигурации, и типичния пример е тази на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е да има малко разлика, но не е голяма между двете платформи, усеща се само при много нисък бюджет до такава степен че трябва да броим стотинките.

Ако вече разполага с дъното съм съгласен, но ако не то тогава ще е по-добре с 1151 и в бъдеще ще си прави ъпгрейдите на процесора!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.