Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

лаптоп с две видео карти


Препоръчан отговор

Здравейте,купих лаптоп HP модел:15-AC116NU. Модела е с две видео карти втрадена ИНТЕЛ и външна RADEON R5 330.Инсталирал съм всички драйвери и за двете карти,но не мога да активрам RADEON-а.Като в същото време като натисна десен бутон ми излиза менюто и виждам ,че и двете са активни,но мога да настройвам само Интелската.Как мога да превключа на  RADEON-а и да работя само с нея?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излиза ли ти Ati Catalyst центъра като софтуер. От него може да настроиш приложенията да работят само с нея. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излиза но като информация само.Изтеглих драйверите първо от сайта на HP после от сайта на  ATI но ефекта е един и същ.Работи само Интелската карта.В същото време в Диспечера на устройства ми дава ,че и двете карти са активни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти излезе това и от там да си направиш настройките. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам,но не излиза.Драйверите и от двете места които теглих се оказаха едни и същи но това го няма. Изтегли се новия софтуер CRIMSON и там е организирано по малко различен начин,но по никакъв начин не мога да настроя резолюция и каквото и да било.Мога да настройвам само от Интелската карта, а там възможностите не са големи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без този софтуер няма как да накараш само едната карта да работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Външното видео се включва когато вграденото не се справя със задачата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Иво Димов написа:

Външното видео се включва когато вграденото не се справя със задачата :)

Благодаря,значи да не се притеснявам,че има проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, danielconev написа:

Благодаря,значи да не се притеснявам,че има проблем?

А какъв въобще е проблема???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

А какъв въобще е проблема???

Писах за проблема още първия път, а той е че не мога да прехвърля на външната карта.Активна е само вградената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Външната се ползва само при натоварена машина :) ,автоматично става тая работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, danielconev написа:

Писах за проблема още първия път, а той е че не мога да прехвърля на външната карта.Активна е само вградената.

Лаптопите с 2 видеокарти са направени по следния начин. Вградената работи с по-леките приложения. Ако лаптопа се натовари се включва външната видеокарта. Има възможност да се настрои коя карта да е винаги работеща. Не знам при теб защо не става, но това не е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За определени приложения се настройва коя да работи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Иво Димов написа:

За определени приложения се настройва коя да работи :)

А може ли да се настрои да работи само тя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Иво Димов написа:

Външната се ползва само при натоварена машина :) ,автоматично става тая работа

Няма такова нещо, нищо не става просто ей така "автоматично". Не може да се превключват карти по време на приложение, защото това ще навреди на цялата производителност.

 

преди 2 часа, Иво Димов написа:

За определени приложения се настройва коя да работи :)

Това е така, само преди да си стартирал приложението може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Има възможност да се настрои коя карта да е винаги работеща. Не знам при теб защо не става, но това не е проблем.

Искаш ли да обясниш, как става това при лаптопите!

Започни със автора, който е със ATI

И понеже аз съм със nVidia можеш и там да засегнеш въпроса!

За да те изпреваря:

Има само, кое приложение да работи със картата!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Digimon написа:

Искаш ли да обясниш, как става това при лаптопите!

Започни със автора, който е със ATI

И понеже аз съм със nVidia можеш и там да засегнеш въпроса!

За да те изпреваря:

Има само, кое приложение да работи със картата!

 

Ето ти линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линковете, преди да се предлагат, трябва да се пробват поне!

Та:

Много хубава тема. Но във цялата тази тема се къса връзката при C:/Program Files(x86) / Common Files /

Липсва /Serato/!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, bvbfan написа:

Няма такова нещо, нищо не става просто ей така "автоматично". Не може да се превключват карти по време на приложение, защото това ще навреди на цялата производителност.

 

Това е така, само преди да си стартирал приложението може.

Добре де ,ние кът не знаем я кажи как става смяната на картите ?Машината се натоварва и не може вградената да се справи .Как се включва или кога се включва външната видео карта.Мен ми е ясно ,че настройка се прави преди да си стартирал приложението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се пусне по време на работа, защото трябва да се копира целият контекст от една на другата карта. Освен това, кое не се справя е разтегливо и неясно понятие, представи си, че вградената карта не се справя за 5 сек., примерно и почваш копиране в дискретната, но 100 ms по-късно вградената, макар и натоварена се справя и като си по средата на копирането и засрал цялата производителност на системата, защото прехвърляш контекст насам-натам ? Точно поради тази причина е дадена възможност да избираш отделни приложения да се стартират с дискретната, така няма да има загуба на производителност, батерията ще пада по-бързо - голяма работа. Тия глупости, които ги измислиха нВидия с 2-те карти и тъпня и не случайно се слага само на лаптопи. Реално е най-добре да си ползваш винаги дискретната и да не ти пука за батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, дръндю написа:

амчи забрани интелската от диспечера на устройствата

Това, съм го правил вече няколко пъти! Със различни настройки на nVidia.

Не помага!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...