Премини към съдържанието
plamen74

Въпрос за HDMI изход на лаптоп HP Probook 4330s

Препоръчан отговор

Лаптопа е на дъщеря ми, но иска да си пусне филм от лаптопа и по HDMI да гледа на голям екран (на телевизора LG 40 инча с WebOS). Кабела го тествах през вивакомския приемник и си бачка, но от лаптопа показва, че няма свързан кабел на телевизора. А на самия лаптоп при клониране на картата Intel HD (не помня точно кой модел) ми показва името на телевизора и се клонира, но сигнал никакъв няма. Пробвах и с другия кабел който е свързан вивеакомския приемник, но проблема си е същия. От приемника и от двата кабела си има картина и звук, а от лаптопа няма никой?! Как да оправя този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало - свържи лаптопа към телевизора чрез HDMI кабела, и в това положение обнови драйвера на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, RudeBoy написа:

Като за начало - свържи лаптопа към телевизора чрез HDMI кабела, и в това положение обнови драйвера на видео картата.

Направих го, но пак няма сигнал?! Драйвер специално за HDMI изхода из гугъл намирам за Уиндоус 7, а лаптопа е надграден до 10 про.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С какъв кабел пробвате, с този на приемника или друг ? А защо не си качите филма на флашка, по-лесно няма ли да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, techmaniac написа:

С какъв кабел пробвате, с този на приемника или друг ? А защо не си качите филма на флашка, по-лесно няма ли да е ?

Е всеки път ли да качва филмите на флашка Mr. Techmaniac?? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кабелите са два. Единия е от виваком който техниците монтираха заедно с приемника, а другия е купуван заедно с комбиниран приемник за ефирна и сателитна телевизия. Интересното е, че и двата кабела бачкат с приемниците, а от лаптопа няма никой?! На флашка пробвах, но нямам по-голяма от 16 гигабайта., а един 3D филми може да е повече. Пробвах и със сървър на компютъра, но телевизора е свързан безжично и филма прекъсвя по някое време. За това искам да е свързан с HDMI а и нали все пак трябва да бачка този изход на лаптопа!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е Windows-ът - 32- или 64-битов? Тук има драйвер за x64.

ПП. Ако се пробва с Live Linux от флашка - дали ще работи?

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, RudeBoy написа:

Какъв е Windows-ът - 32- или 64-битов? Тук има драйвер за x64.

Уиндоуса е 64 битов, сега ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж на телевизора дали има настройка за източник на сигнал и го смени да ти е на HDMI-pc,защото аз по тази причина се чудех защо не вади сигнал от компютър през HDMI кабел преди 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С драйвера от RudeBoy всичко си дойде на мястото. Благодаря! :beer:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.