Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Интересно ми е как се познава дали човек е левичар или десничар?
    Пиша с лява ръка. Опитвал съм с дясна - не мога.
    На клавиатурата използвам предимно лява ръка, ако се налага да пиша с 1 - използвам лява.
    На лаптопа използвам тракпоинта(джойстик мишката) с лявата ръка, но компютърна мишка държа с дясната ръка
    Ям с дясна, използвам дясна за силови дейности като гаечни ключове и чук, но отвивам бутилка и отварям буркан с лява
    Използвам стилус с лява, но режа с дясна.
    Държа книга с дясна ръка, но прелиствам винаги с лява ръка.
    Не знам дали писането с определена ръка има най-голямо значение, понеже то е най-ранно от всичко останало, освен яденето с лъжица. С други думи тогава човек още не е обременен от стереотипите и общият начин на работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в света всичко се прави за десничари, и явно мозъка ти почва да свиква с тази мисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен в ранна възраст ми беше по удобно с лявата ръка но в училище ме научиха да пиша с дясната, сега години по късно мога да правя всичко и с двете ръце. С лявата пиша по-бавно и грозно. Мисля ,че ти си левичар с дясната си се научил заради околната среда всичко е пригодено за използване с дясна ръка, инструменти и т.н

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересното е, че около мен винаги е работен хаос, но за сметка на това предпочитам технологията пред изкуствата.  Обичам логичният подход, но мога да бъда и доста емоционален.
    Интересно ми е има ли стриктна скала...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ти хвърля топка с коя ръка ще я хванеш? Сутрин докато си сънен с коя ръка посягаш къю чашата кафе? С коя ръка си миеш зъбите? С коя ръка .... и т.н примерите са хиляди сам можеш да си отговориш

Аз харесвам изкуството, носи ми радост да творя и създавам , но всичко трябва да е подредено с правилна форма. Иначе живея в хаос....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, П.е.т.ъ.р написа:

Ако ти хвърля топка с коя ръка ще я хванеш? Сутрин докато си сънен с коя ръка посягаш къю чашата кафе? С коя ръка си миеш зъбите? С коя ръка .... и т.н примерите са хиляди сам можеш да си отговориш...

Точно това е. Твърде много примери на различни тестове, като в действителност няма универсална скала от въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човешкия мозък е разделен на две полукълба. При левичарите се развива лявото полукълбо а при десничарите дясното. За това и всичко от дясно е по силно от лявото. Дясна ръка, крак, ухо и дори дясното око вижда по-добре от лявото.

Сега от теб излиза, че има и малък процент хора, които са развили и двете си полукълба на мозъка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам. Живея си в хаос, а нося предимно дрехи с малко цветове. Обичам семплото и изчистеното.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, П.е.т.ъ.р написа:

всичко е пригодено за използване с дясна ръка, инструменти и т.н

глупости на търкалета, има и за левичари

айде да си видиш например функциите на мишката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, haidukpikaso написа:

глупости на търкалета, има и за левичар...айде да си видиш например функциите на мишката

Има, ама в последно време и все още не навсякъде.
    п.п Та се чудя - хем хаос, хем семплост, хем техника, хем литература, хем писане с лявата, хем работене с инструменти с дясната(може би поради факта, че така е подучено, поради масовото десничарство)
    Предпочитам физика пред изобразително изкуство, но но, но но..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, haidukpikaso написа:

глупости на търкалета, има и за левичари

айде да си видиш например функциите на мишката

Аха а наклона и извивката? А дръжката на кухненския нож ? А винтоверта, ъглошлаифа и другите инструменти с които ръботя всекидневно? Крана на смесителя в кухнята? В банята е на средата но в кухнята е от дясно. А ключа за осветление? Винаги е от дясно и не само той и бутона на асансьора и още хиляди дреболии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

Има, ама в последно време и все още не навсякъде.

който търси нали знаеш че намира

племенника ми е левичарче и е оборудван с какво ли не направено И за левичари

но най-важното е че има страхотни родители, които го приеха такъв, какъвто е, и не са го насилвали изобщо и мъчили да прави нещо с дясната ръка, в училище също има страхотни учители и те са толерантни

:)

преди 2 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Аха а наклона и извивката? А дръжката на кухненския нож ? А винтоверта, ъглошлаифа и другите инструменти с които ръботя всекидневно? Крана на смесителя в кухнята? В банята е на средата но в кухнята е от дясно. А ключа за осветление? Винаги е от дясно и не само той и бутона на асансьора и още хиляди дреболии.

е ти пък искаш всичко - не може всичко ама може и да стане някога

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, haidukpikaso написа:

който търси нали знаеш че намира

Хайдуче, когато аз съм бил малък, призрака на комунизма в България още върлуваше. Беше друго време. И в училище бяха ме принуждавали да пиша с дясната ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Хайдуче, когато аз съм бил малък, призрака на комунизма в България още върлуваше. Беше друго време. И в училище бяха ме принуждавали да пиша с дясната ръка.

съжалявам за което

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз питам за левичарите, защото по статистики се говори, че левичарите са по-интелигентни. По IQ тестовете имам стандартизиран резултат 137-140(145), та..:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това с интелегентносте е глупост просто левичарите са по малко и правят впечатление

колко процента от населението на света са левичари

и колко процента са страните с президент левичар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, simtech написа:

Ти пак си малък. Мой познат, много по-възрастен и от мен, когато е бил дете са го принуждавали да прави всичко с дясната ръка.

В момента борави еднакво добре и с двете.

PS. На мен лявата ръка ми е почти само за да се подпирам (и да ми пречи)

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Без умствен капацитет написа:

това с интелегентносте е глупост просто левичарите са по малко и правят впечатление

Не е вярно!
    L1466369999206893_1.gif

преди 25 минути, Без умствен капацитет написа:

и колко процента са страните с президент левичар

Това обяснява защо президентите са идиоти.

преди 22 минути, jhoro написа:

В момента борави еднакво добре и с двете.

Не, той скрито си е боравел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също съм левичар, но по комунистическото време не гледаха на добро око с това. Бях свикнал да пиша и рисувам с лявата ръка, но ме отучиха. Е това си имаше и добра страна, че съм свикнал да правя доста неща и с двете ръце, но лявата ми остава водеща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пиша, режа, свиря и изобщо почти всичко мога да правя и с двете ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Житейски ми опит

на 19.06.2016 г. в 16:51, simtech написа:

Аз питам за левичарите, защото по статистики се говори, че левичарите са по-интелигентни. По IQ тестовете имам стандартизиран резултат 137-140(145), та..:))

Това за IQ тестовете не го знаех !

Но пък в живота си съм срещал много хора на които Господ кога е раздавал леви ръце са се наредили по два пъти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, BMW Маниак написа:

Житейски ми опит

Това за IQ тестовете не го знаех !

Но пък в живота си съм срещал много хора на които Господ кога е раздавал леви ръце са се наредили по два пъти.

С лявата правя почти всичко. С дясната , съм близко до възможностите на лявата, но умея и с двете едновременно за по качествена "работа". А господ наистина когато е раздавал леви ръце, прекалено много мъже са се редили по опашката. И тук има доста такива. И то, много. Жените изключвам от списъка, защото за тях не става дума.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 19.06.2016 г. в 23:35, nikolela написа:

Човешкия мозък е разделен на две полукълба. При левичарите се развива лявото полукълбо а при десничарите дясното. За това и всичко от дясно е по силно от лявото. Дясна ръка, крак, ухо и дори дясното око вижда по-добре от лявото.

Сега от теб излиза, че има и малък процент хора, които са развили и двете си полукълба на мозъка.

Малко късно, но - лявото полукълбо на мозъка командва десните ръка и крак а дясното левите

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 19.06.2016 г. в 23:43, П.е.т.ъ.р написа:

В нашия вход, а и в хиляди подобни, бутона за асансьора всъщност е вляво...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.