Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Дойде време за ъпгрейд на компютъра ми,който е на около 5 години.Ето и конфигурацията му : http://prntscr.com/be86to 

Както сами виждате съм привикнал с "малкото" и нямам някакви особени изисквания.От него мисля да запазя кутия,твърд диск (сменян е преди около година 500GB WS) и захранване,което е 450W на Point View (старичко си е,но мисля че ще ми свърши работа).А евентуално ако се наложи ново съм се ориентирал към EVGA 430W + 80.Направил съм си една примерна конфигурация,като съм сигурен че искам процесора (i5 6500) и рамта (G.Skill 4x8 ddr4) да бъдат тези.Ето я и нея : Примерна конфигурация

Мисля че какъвто и подобен ъпгрейд да направя ще съм доста доволен спрямо текущата ми конфигурация :) Приемам всякакви съвети и препоръки към даден компонент,най-вече откъм дъно и SSD.Не мисля че има голям смисъл да чакам излизането на новите карти,защото те няма да повлияят толкова на тези,към които е ориентиран бюджетът ми.

Поздрави ! 

п.с.-забравих да добавя,че ако играя някаква по-нова и тежка игра,това ще е Witcher 3 или Fallout 4 и ще съм доволен даже и на медиум настройки. 

Редактирано от MorganFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е платформа от преди 7 или 8 години ако помня правилно иначе компютъра може и вчера да си го купувал.

Мисълта ми е че няма кой знае какво да се направи тъй като не поддържа актуални части.

пс. Примерната ти конфигурация също не е съвместима тъй като си и сложил DDR3.

Отделно дъното е с 2 слота и дори да я смениш с DDR4 няма как да сложиш 4 плочки.

За това вместо 4х4 се слагат 2х8. Между другото има и модули по 16GB - http://nikem-bg.net/computer-components/CRUSIAL-16GB-DDR4-2133-CL15-CT16G4DFD8213/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти за корекциите ! Наистина държа рамта ми да е на G.Skill.Тази върши ли ми работа - http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x8-RipjawsX-1600-C10-F3-12800CL10D-16GBXL/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не виждаш ли че пише DDR3 пък и очевидно е на 1600MHz докато DDR4 почва от 2133MHz. 

Като гледам на G.Skill има само някви залежали бройки от самото излизане на DDR4 и ще ти излезнат на двойни цени та е абсурд.

Принципно 8GB на 2133MHz вървят около 60 лв. та сам си смятай коя е изгодна и струва ли си да робуваш на логота.

Тая която съм ти предложил е 106,52 лв. за 16GB което значи 53,26 лв. за 8GB.

Edit; Ето рам с логото на G.Skill на нормална цена - http://www.vario.bg/gskill-value-4-dimm-8gb-f4-2133c15s-8gnt

Ето и повече варианти - http://www.vario.bg/komponenti-pamet?69[]=G.Skill&price=&orderby=price-asc

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало бива да споменеш кутията ти и захранването ти, както и диска с кои портове е, да не се окаже че е с най старите, нищо че е купуван на скоро!

Иначе с 5лв. надвишавам бюджета ти, но това е най добрия избор имайки предвид видео картата. Рамта каквато и да е върши една и съща работа. Тия които са по скъпи и разликата не е много голяма в парите, означава че са по красиви а не по мощни!

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    ASROCK H110M-DGS LGA1151 1 104.03 лв. 104.03 лв.
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 417.14 лв. 417.14 лв.
    8G DDR4 2400 ADATA 1 56.01 лв. 56.01 лв.
    PALIT GTX950 STORMX 2G GD5 1 338.12 лв. 338.12 лв.
    Междинна стойност: 915.30 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 9.96 лв.

Обща стойност: 905.34 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,по това време на денонощието взимам да не доглеждам.Четох из Tom Hardware и препоръките им към RipjawsX и затова към тях се ориентирам.Сега,ако виждам добре,тази би трябвало да ми свърши работа - http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x4-2400-RipjawsV-F4-2400C15D-8GVR/ 

Евентуално мога да си взема дъно с повече слотове за рам,само ако има подходящо.Склонен съм да дам повече пари за дъно,защото лично за мен е най-важният компонент,а и откъм ще е добре да ми позволи ъпрейд след време. 

Както казах приемам всякакви съвети и евентуално ако конфигурацията ми не е доизпипана може да претърпи промени.Все пак идеята на бюджетната конфигурация е да се вземе най-доброто нещо откъм цена-качество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8GB ти е минимума в днешно време и взимайки 2х4 тотално се прецакваш затапвайки слотовете на дъното за бъдещ ъпгрейд.

Да не говорим че плащаш двойно което е абсурд.  Щом ти е толкова мерак за едното лого защото разлика няма да видиш ето - http://www.vario.bg/gskill-value-4-dimm-8gb-f4-2133c15s-8gnt

Както виждаш ще ти струва на половината на оная и за тия пари може да вземеш 2х8 вместо 2х4.

пс. И още нещо дъно с 4 слота значи още над 20 лв. като минимум и е абсурд ако не се търси по-голямо количество което няма как да стане ако купуваш платки по 4ГБ.

Също така ще работи на 2133MHz дори да купиш на по-високи честоти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма охладител проблем. Грозна е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви ! Както разбирате сами не съм много наясно и затова пиша тук за помощ от доста по-компетентни хора от мен.Ще разгледам препоръките ви! 

Някакъв съвет за SSD ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е лесно но парите са малко та си гледай видеокартата не скъпи памети които са напълно безполезни както и скъпи дънни платки.

http://nikem-bg.net/cart/2242p1r56947p1r53749p1r55139p1rf.html

Следващия месец излизат нови видеокарти като RX 470 4GB която ще е значително по-добра от GTX750 но и по-скъпа.

Гледай да събереш още 100 лв. към оставащите 250 лв. ако искаш нормална видеокарта за да ти вървят що-годе добре игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай малко, ние не можем да намерим решение на изискванията ти предвид бюджета ти, относно хубаво дъно с 4 слота за памет което струва най евтино към 170лв. скъп процесор за 417лв. рам памет на която държиш да е маркова, та сега и SSD искаш да вместим. за 905лв. това което възможно и най добро като цена/качество. Можеш да вземеш и тази рам памет от Roujin Z, не съм сигурен но там ще имаш и доставка едно от 5,7лв, тъка че ще ти дойде някъде към 925лв със доставката от никем. Тъка че виж отново за бюджета който трябва да обявиш, понеже повече от това не може.

И кажи каква кутия имаш и какво ти е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Това е лесно но парите са малко та си гледай видеокартата не скъпи памети които са напълно безполезни както и скъпи дънни платки.

http://nikem-bg.net/cart/2242p1r56947p1r53749p1r55139p1rf.html

Следващия месец излизат нови видеокарти като RX 470 4GB която ще е значително по-добра от GTX750 но и по-скъпа.

Гледай да събереш още 100 лв. към оставащите 250 лв. ако искаш нормална видеокарта за да ти вървят що-годе добре игрите.

Благодаря ! Ще изчакам още тогава и ще пиша по-нататък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, goodly написа:

Чакай малко, ние не можем да намерим решение на изискванията ти предвид бюджета ти, относно хубаво дъно с 4 слота за памет което струва най евтино към 170лв. скъп процесор за 417лв. рам памет на която държиш да е маркова, та сега и SSD искаш да вместим. за 905лв. това което възможно и най добро като цена/качество. Можеш да вземеш и тази рам памет от Roujin Z, не съм сигурен но там ще имаш и доставка едно от 5,7лв, тъка че ще ти дойде някъде към 925лв със доставката от никем. Тъка че виж отново за бюджета който трябва да обявиш, понеже повече от това не може.

И кажи каква кутия имаш и какво ти е захранването.

Извинявай,но съм написал около 900 лв,което означава че 100+ лв отгоре няма да бъдат проблем.Захранването ми е 450w Point View,а кутията ми нямам никаква идея какъв модел е,тъй като е от времето на компютъра,но си има място в нея.След като видяхте настоящата ми конфигурация,мисля че се убеждавате,че съм свикнал с "бързината" й.Честно казано дори с нея играя League of Legends на high,само без сенки.Нови игри освен Witcher 3 и Fallout 4 не ме интересуват и не ми е проблем ако ги играя на медиум настройки.Гледал съм клипове,в който потребители с i5 6500 и gtx 750 си докарват 50 fps,а аз за тези пари не бих искал повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тия пари ще я играеш, не се притеснявай, важно е да имаш 8гб рам, i5 процесор и от там на сетне колкото по добро е видеото толкова по гладка игра. Witcher 3 има големи изисквания за рам и процесор, и не е за подценяване. Най вече за процесор и от там на сетне видео карта която пък е много важно да е актуална ако се търси ULTRA. В твоя случай ще я играеш на средни. Щом слагаш 100лв. отгоре значи слагай захранването предложено от Rounjin Z seasonic. Че това твоето е някви китайско и не ми вдъхва доверие. Относно кутията предполагам че ще пасне всичко. 

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи в крайна сметка мисля да взема следните компоненти - http://nikem-bg.net/cart/2242p1r54187p1r56448p1r55763p1r54191p1r2196p1r55139p1rf.html

Някакви финални съвети или препоръки ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рамта която си избрал не подхожда за тази конфигурация. Ето тази е правилната която ти трябва http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-8GB-DDR4-2133-CL15-CT8G4DFD8213/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, goodly написа:

Рамта която си избрал не подхожда за тази конфигурация. Ето тази е правилната която ти трябва http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-8GB-DDR4-2133-CL15-CT8G4DFD8213/

Благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    ASROCK H110M-DGS LGA1151 1 103.61 лв. 103.61 лв.
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 422.13 лв. 422.13 лв.
    ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5 1 332.04 лв. 332.04 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    Crucial 8GB DDR4 2133 CL15 CT8G4DFD8213 1 61.14 лв. 61.14 лв.
    KINGSTON SSD SHFS37A/240G FURY 1 156.09 лв. 156.09 лв.
    Междинна стойност: 1 167.96 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 11.83 лв.
    Обща стойност: 1 156.12 лв. с ДДС

Това дъно и дъното на асус вършат една и съща работа. 

Асуса има в повече избор на портове и два слота за видео карти. Което не ти е нужно. Сега има и адаптерни букси (преходни) дори и кабела да ти е VGA

Ето тъка изглежда по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цъ дъното на Асрок не случайно е по-евтино. То и Асус имат по-евтини варианти именно заради понеже има липси.

SSD-то също не е добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи какво не ти харесва и какво би било по-добре, за да можем да предложим най доброто в ценовия диапазон на човека за да остане наистина доволен.

Това е по-добро http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX930-240G-SATA3-XPG/ но излизаме извън неговия бюджет.

Ако не ти е проблем с парите вземи ADATA по бързо е от Kingstona. http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX930-240G-SATA3-XPG/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е избрал както го гледам. За какво му е тоя асус с 30лв. по скъпо от едно нормално дъно ? В crossfire ли ще бачка ? Портове ли му трябват, само излишни неща. Нищо повече не е asusa пред asrock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Асуса е именно нормално дъно. За 28 лв. получава PCI слот и контрол на перките. Crossfire както и SLI не се поддържа.

Като ти гледам предложението парите са същите та нищо не спестява. Реално си резнал дъното за му бутнеш по-скъпо SSD което не си струва парите. 

Тоест именно в твоя вариант тия 28 лв. отиват на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че тоя PCI слот който ми се видя PCIe за какво му е притрябвал. Пък и контрола на перките не е голям плюс при тези обстоятелства. Сигурно ще бара скоростите на вентилаторите в което се съмнявам, пък и за какво му е да ги пипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както сами виждате не разбирам толкова затова и се допитвам и доверявам на Вас.Толкова ли е осезаема разликата между двете SSD-та на Adata ? Аз лично предпочитам,вместо Адата да си купя един Самсунг за 150лв,но ще е 120GB.Като цяло аз не мисля,че ще ми трябва повече от 120GB,а и съветите,които получих,бяха да си взема от евтините SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.