Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS K50IJ.
Процесорът му е  Intel® Celeron® Processor T3000 1.8 GHz. Може ли да се замени с T6500 2.1ghz? 
Единствено съм добавил +2gb RAM DDR2. Лаптопът е стар и ми се иска ако има възможност да се направи малък ъпгрейд. 

https://www.asus.com/Notebooks/K50IJ/specifications/

Редактирано от acceleron
пропуск (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU-то е на пинчета, така че смяната има възможност да се случи. Все пак като вземем предвид всички фактори си остава не много вероятно.

Трябва да се проследи

1/ Кои процесори поддържа чипсета на дъното и дали някой от поддържаните процесори  е достатъчно добър за да си заслужава подмяната.

2/ Ще издържи ли охлаждането на по-мощен процесор?  Тук вероятно отговора е не, но все пак трябва да се провери в конкретният случай как стоят нещата. Не знам какви са възможностите за подмяна и на охлаждане. Ако температурите на лаптопа са високи след подмяната, рискувате да изгори нещо по дъното.

ПП: Ако чипсета е този, не би трябвало да можете. Проверете чипсета с програма като AIDA 64

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора е запоен за дъното, не няма как да се ъпгрейдне. По-добре е да се добави едно SSD и RAM ако е възможно, системата ще стане по-пъргава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглежда. Мисля, че не е запоен понеже и при мен е така с отключващ винт (5.09 минута). Да, като цяло искам да го направя по-бърз. От линка по-горе мисля, че чипсета е един.

Редактирано от acceleron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така както от клипа, това означава че не е запоен. Обаче не очаквай чудеса само с едната смяна на процесора му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300 MHz+ няма да го направят кой знае колко по-бърз  T6500 vs T3000

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата не е чак толкова малка. Core 2 Duo има и 2мб Л2 кеш, за разлика от Селерон-а, който е с 1мб. Иначе в сайта на интел си пише, че не е запоен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не наливай пари в тая стара платформа.Купи си едно SSD , което и за бъдещата машина ще ти е от полза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-смисления ъпгрейд е SSD, останалото няма да направи по-бърза машинката. RAM също няма да помогне особено много, само ще се увеличи паметта за програми...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

Най-смисления ъпгрейд е SSD, останалото няма да направи по-бърза машинката. RAM също няма да помогне особено много, само ще се увеличи паметта за програми...

SSD да понеже HDD-то уж е 320гб а ми показва, че капацитета му е 233гб (не знам къде избягаха другите гб). И от време на време се чува престъргване. 
Другото, което е RAM, платка с 4гб ddr2 667. Цената на процесора в един сайт я видях 30лв. Сигурно е втора употреба. 

http://www.saletron.net/intel-core-2-duo-processor-t6500-slgf4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acceleron написа:

SSD да понеже HDD-то уж е 320гб а ми показва, че капацитета му е 233гб (не знам къде избягаха другите гб). И от време на време се чува престъргване. 
Другото, което е RAM, платка с 4гб ddr2 667. Цената на процесора в един сайт я видях 30лв. Сигурно е втора употреба. 

http://www.saletron.net/intel-core-2-duo-processor-t6500-slgf4

Това е нормално. Windows зачита капацитета по един начин, а производителите на дискове по друг - това си е от край време така.

ПС: Все пак провери в диск мениджмънта как са разпределени дяловете, че нещо доста  изгубени ГБ ми се струват

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро е 250 ГБ. Тоест,това което показва като налични стойности е съвсем нормално.

Остава въпросът,вие защо смятате че е 320 ГБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, onogondur написа:

По-скоро е 250 ГБ. Тоест,това което показва като налични стойности е съвсем нормално.

Остава въпросът,вие защо смятате че е 320 ГБ ?

Защото си спомням когато го купувах (2009-та) че беше с толкова. Не знам явно съм се объркал. Както и да е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е бавен и ще има голям ефект ако поставите SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Me4oPyx написа:

Диска е бавен и ще има голям ефект ако поставите SSD.

Това е добре. Сега остава да се намери правилното SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв капацитет ти е необходим, а ние ще ти предложим SSD. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дам един пример преди около 9 месеца приблизително., направих ъпгрейт на един стар лаптоп: Аsus M51 vr с процесор T5800 (Core 2 Duo  2Ghz) 4GB ram.

Смених старият хардиск (2.5") Seagate SATA 2 (320 GB) със Seagate (samsung) SATA 3 1TB. (32 Mb cache)

Със ОС win 7 x64, и същите драйвери беше и с двата хардиска.

Но с новият диск системата стана много по пъргава от преди.

При някой модели може да се добави SSD , като се постави на мястото на CD-то с помощта на Hdd Caddy.

Но, при автора процесора е слабичък и не се знае колко ,ще се подобри производителността на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Me4oPyx написа:

http://sofiacomputers.net/tvurdi-diskove-ceni-opisanie.php?id=9810

Ето примерен вариант...

Има ли значение дали е Sata II или Sata III,  понеже при мен е Sata II. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение, защото след една година като смениш тая машинка със по-нова ще си сложиш ССД-то там, затова вземи САТА3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acceleron написа:

Има ли значение дали е Sata II или Sata III,  понеже при мен е Sata II. 

Те са обратно съвместими. Така, че няма проблем.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи 240гб разликата в цената е около 40лв.Ето този примерно http://most.bg/adata-ssd-sp550-240g-sata3-2-5.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от StarLeofN2
      Здравейте , трябва ми помощ с намирането на драйвър за тъчпада на Asus X550LN  . При комбинация от fn + f9  да се пуска или спира както е по принцип . Благодаря !
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от fanatika.hr.at
      Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.
      Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 
      Давайте съвети.

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.