Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS K50IJ.
    Процесорът му е  Intel® Celeron® Processor T3000 1.8 GHz. Може ли да се замени с T6500 2.1ghz? 
    Единствено съм добавил +2gb RAM DDR2. Лаптопът е стар и ми се иска ако има възможност да се направи малък ъпгрейд. 

https://www.asus.com/Notebooks/K50IJ/specifications/

Редактирано от acceleron
    пропуск (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CPU-то е на пинчета, така че смяната има възможност да се случи. Все пак като вземем предвид всички фактори си остава не много вероятно.

Трябва да се проследи

1/ Кои процесори поддържа чипсета на дъното и дали някой от поддържаните процесори  е достатъчно добър за да си заслужава подмяната.

2/ Ще издържи ли охлаждането на по-мощен процесор?  Тук вероятно отговора е не, но все пак трябва да се провери в конкретният случай как стоят нещата. Не знам какви са възможностите за подмяна и на охлаждане. Ако температурите на лаптопа са високи след подмяната, рискувате да изгори нещо по дъното.

ПП: Ако чипсета е този, не би трябвало да можете. Проверете чипсета с програма като AIDA 64

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако процесора е запоен за дъното, не няма как да се ъпгрейдне. По-добре е да се добави едно SSD и RAM ако е възможно, системата ще стане по-пъргава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така изглежда. Мисля, че не е запоен понеже и при мен е така с отключващ винт (5.09 минута). Да, като цяло искам да го направя по-бърз. От линка по-горе мисля, че чипсета е един.

Редактирано от acceleron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е така както от клипа, това означава че не е запоен. Обаче не очаквай чудеса само с едната смяна на процесора му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

300 MHz+ няма да го направят кой знае колко по-бърз  T6500 vs T3000

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликата не е чак толкова малка. Core 2 Duo има и 2мб Л2 кеш, за разлика от Селерон-а, който е с 1мб. Иначе в сайта на интел си пише, че не е запоен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не наливай пари в тая стара платформа.Купи си едно SSD , което и за бъдещата машина ще ти е от полза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-смисления ъпгрейд е SSD, останалото няма да направи по-бърза машинката. RAM също няма да помогне особено много, само ще се увеличи паметта за програми...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, techmaniac написа:

Най-смисления ъпгрейд е SSD, останалото няма да направи по-бърза машинката. RAM също няма да помогне особено много, само ще се увеличи паметта за програми...

SSD да понеже HDD-то уж е 320гб а ми показва, че капацитета му е 233гб (не знам къде избягаха другите гб). И от време на време се чува престъргване. 
    Другото, което е RAM, платка с 4гб ddr2 667. Цената на процесора в един сайт я видях 30лв. Сигурно е втора употреба. 

http://www.saletron.net/intel-core-2-duo-processor-t6500-slgf4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, acceleron написа:

SSD да понеже HDD-то уж е 320гб а ми показва, че капацитета му е 233гб (не знам къде избягаха другите гб). И от време на време се чува престъргване. 
    Другото, което е RAM, платка с 4гб ddr2 667. Цената на процесора в един сайт я видях 30лв. Сигурно е втора употреба. 

http://www.saletron.net/intel-core-2-duo-processor-t6500-slgf4

Това е нормално. Windows зачита капацитета по един начин, а производителите на дискове по друг - това си е от край време така.

ПС: Все пак провери в диск мениджмънта как са разпределени дяловете, че нещо доста  изгубени ГБ ми се струват

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро е 250 ГБ. Тоест,това което показва като налични стойности е съвсем нормално.

Остава въпросът,вие защо смятате че е 320 ГБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, onogondur написа:

По-скоро е 250 ГБ. Тоест,това което показва като налични стойности е съвсем нормално.

Остава въпросът,вие защо смятате че е 320 ГБ ?

Защото си спомням когато го купувах (2009-та) че беше с толкова. Не знам явно съм се объркал. Както и да е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска е бавен и ще има голям ефект ако поставите SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Me4oPyx написа:

Диска е бавен и ще има голям ефект ако поставите SSD.

Това е добре. Сега остава да се намери правилното SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи какъв капацитет ти е необходим, а ние ще ти предложим SSD. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще дам един пример преди около 9 месеца приблизително., направих ъпгрейт на един стар лаптоп: Аsus M51 vr с процесор T5800 (Core 2 Duo  2Ghz) 4GB ram.

Смених старият хардиск (2.5") Seagate SATA 2 (320 GB) със Seagate (samsung) SATA 3 1TB. (32 Mb cache)

Със ОС win 7 x64, и същите драйвери беше и с двата хардиска.

Но с новият диск системата стана много по пъргава от преди.

При някой модели може да се добави SSD , като се постави на мястото на CD-то с помощта на Hdd Caddy.

Но, при автора процесора е слабичък и не се знае колко ,ще се подобри производителността на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Me4oPyx написа:

http://sofiacomputers.net/tvurdi-diskove-ceni-opisanie.php?id=9810

Ето примерен вариант...

Има ли значение дали е Sata II или Sata III,  понеже при мен е Sata II. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има значение, защото след една година като смениш тая машинка със по-нова ще си сложиш ССД-то там, затова вземи САТА3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, acceleron написа:

Има ли значение дали е Sata II или Sata III,  понеже при мен е Sata II. 

Те са обратно съвместими. Така, че няма проблем.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен си вземи 240гб разликата в цената е около 40лв.Ето този примерно http://most.bg/adata-ssd-sp550-240g-sata3-2-5.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от Мариян Станчев
        Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
        Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
        Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
        Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
        С уважение, един невежа!
        ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от andibgpz
        Привет колеги.
        Ще се опитам да обясня ситуацията,за да дадете мнение и съвет какво да правя.
        Март месец купих чисто нов FX753VD който да използвам за чертане,аутокад,макс и т.н. и понеже нямаше ССД се глобих още 250лв за ССД.Както и да е това,сумата стана приятна към 2200лв..Първо не му работиха говорителите като хората,занесох го и ги сммениха.Преди около седмица се счупи механизма на копчето "S" в следтвие ,на което копчето падна,без да съм го човъркал или натискал .От МОСТ отказват гараниця понеже механичните проблеми не се покривали от гаранцията.
        Искат да ми сменят цялата клавиатура за скромните 180лв.......клавиатурата си работи ,от друга страна за една пластмаска да давам 180лв ми се вижда неоправдано.След като ми държаха лаптопа 1 седмица,ме пратиха в друг оторизиран сервиз на АСУС- от там същата работа.Механичните проблеми не се отстранявали и не били гаранционни.Там предложиха цена от 182лв за нова клавиатура.Просто нямам думи.Писах на АСУС Америка,чакам да ми върнат имейл.Парадокса е в тома,че аз занесох 2 лаптопа за поправка този и още един асус,на другия липсваха копчета,но там в добавка и самата клавиатура не работеше като хората,някой от буквите изобщо не функционираха и на този лаптоп му смениха клавиатурата,въпреки ,че имаше и механичен проблем.
        Никъде в нета не виждам да се продават такива клавиатури,вероятно защото лаптопите са още нови като модел.Неофициално си говорих с единия от хората от сервиза и потах -добре трябва да си прецекем клавиатурата електонно ,за да ми я смените ли?
        и той каза - ми да?!?
        Незнам,в безизходица съм,клавиатурата в този и вид е нефунционална,моля предложете ми някаква опция.

Мерси предварително!

Поздрави!

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Илиев
        Здравейте, преди 2 месеца си закупих лаптоп от Емаг -  ASUS ROG GL553VE-FY022, вчера докато гледах клипчета в ютуб лаптопът изгасна и не успях да го включа отново. Това което успях да направя е да премахна долния капак, извадих кабела на батерията, изчаках известно време, пак го включих - без резултат, след това прочетох за хард ресет пробвах и него, първия път се включи - показа си логото на Асус, но изгасна сравнително бързо, след това опитите бяха безуспешни. С мултиметър успях да проверя дали идва захранване от кабела - всичко беше нормално с него. Странните неща, които забелязах са:
        1. Когато излюча захранването и изкарам кабела на батерията, оставя лаптоп така 10-тина минути и след това като включа кабела на батерията към буксата се получава леко искрене;
        2. Когато изкарам кабела на батерията и оставя лаптопа само на захранващия кабел от адаптера се чува лек кликащ звук в района на дънната платка, където се присъединява пиновия кабел на захранването.
        Пуснах молба към емаг за поправка, тъй като е в гаранция, но ми е интерестно какво може да очаквам - изгоряла дънна платка или проблем със захранването, според мен платката може да дава някъде на късо с корпуса на лаптопа, но поради факта че е в гаранция, не искам да го разглобявам изцяло.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.