Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Общо взето търся еквивалент на книгата The Art of Electronics, която я хвалят за де факто книгата за хора, които се интересуват от електрониката. Търся да си закупя най-добрата на Български.

Търся за начинаещ, а след като приключа, и такава с по-сложни теми ще искам.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен, не ти трябва особено книга. Ще ти стане скучно от всичката информация. За мен това е по-ефективен метод (а и ще ти е интересно):

Отваряш сайт за проекти като Instructables и си разглеждаш проекти. Харесваш си някой и започваш да го четеш. Не разбираш нещо и отваряш гугъл, ровиш за него, гледаш клипове и т.н. Същевременно ще ти е и интересно. Между другото, не е зле и малко практика. Ако искаш, за 2-3 долара си взимаш някакво менте на Arduino Uno и си избираш проект с него. След това си харесваш някой проект и си набавяш нужните части от Ebay, Aliexpress, Radioshack и т.н. Лично на мен, първия проект който съм правил е кубче 4x4x4. Беше доста мъка, но постепенно схванах доста неща. (и от грешки които допуснах)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не може да не познаваш законите и да ковеш разни работи. Това дори може да е опасно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

Не може да не познаваш законите и да ковеш разни работи. Това дори може да е опасно.

За това първо спомеха за четенето. Отделно, в тези книги нещата доста често са написани по доста объркан начин за обикновенния човек. А малко по-късно нарочно споменах реплика на Arduino. (ако омаже нещата, да не загуби повече от 2-3$)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.