Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На първо време съм си харесал Зенбуук 3 но ми прави впечатление, че няма много интерфейси за свързване. Ще мога ли да се свързвам към проектори за презентации (не мога да съм сигурен, че всички ще имат блутуут). Има само 1  USB 3.1 TYPE C port , който се ползва и за зарядно до колкото разбирам. Към него може ли да се върже някакъв преходник с 3-4 (не знам колко вида има) накрайника за проектори? Резервни варианти са ми малко по-тежките зенбуук UX306UA и dell XPS 13, които са с DDR3 рам (с някави завишени честоти?!?), които са с hdmi микро порт и предполагам в него мога, ако се налага, да сложа преходник от микро към стандартен? Отворен съм и към други предложения на ултрабууци без макбууци (не съм чел добри отзиви за убунту на макбуук). Като цяло максимално тегло което ми се иска да има е 1.5 кг. ( зенбуук ux310uq, на който би трябвало да мога спокойно да гледам hd клипове от ютюб ). Тези преходници работят ли добре под линукс? Дали ще има проблеми с драйвъри и неразпознаване на кънектори? Ще се ползва за презентации + книги + интенет (ще гледам да се ограничавам до 10 таба) + възможно най-леки сметки на matlab/maple. Ако ми се налагат по-сериозни калкулации ще ползвам друга машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам толкова фрапиращо ли е теглото, но за мен няма по-добра бизнес машина от Dell Precision...

http://www.dell.com/us/business/p/precision-m5510-workstation/pd

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво говориш ? USB 3.1 Type C порт подържа едновременно предаване на видео, прехвърляне на данни и зареждане. Процесора който има този Зенбуук 3 подържа до 3 дисплея. (проектори, телевизори и т.н.) Можеш да си закупиш такъв хъб заедно с HDMI Splitter. USB Type-C 3.1 се ползва за абсолютно всичко. Не случайно почти всички нови телефони се правят с USB Type-C 3.1 (малко ме дразни, че при LeCo Le2 елиминираха стандартния 3.5mm жак за слушалки и имат такива само за usb type c, които струват 40 долара)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първият делл наистина е прекалено тежък. Все пак ми се иска да мога да го държа в ръка по време на презентация, ако се наложи. Ксеон процесора ми разхлопа сърцето... Втория дел e с малко по-добър процесор, но пък е по-тежък и рам-та е с по-ниска честота. Благодаря за отговорите. Ще почакам до продажба на зенбуука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпреки, че съм собственик на два бизнес клас HP горещо препоръчвам някой от предложените Дел от колегата по-горе.Бях чел някъде по ревютата на зенбук, че има проблеми с температурите и качеството на изработка не отговаря на ценовият клас.Поразрови се из чужди форуми преди да пристъпиш към покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 20 Юни 2016 г. в 22:27, Me4oPyx написа:

Не знам толкова фрапиращо ли е теглото, но за мен няма по-добра бизнес машина от Dell Precision...

http://www.dell.com/us/business/p/precision-m5510-workstation/pd

Това не е бизнес клас ,а Workstation :)  но пак е тежката артилерия на Дел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и DDR4

http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7569-2-in-1-laptop/pd?oc=dncwsbb0014b2&l=en&s=dhs

Аз бих си взел Dell пред Епъл, Мак-а е един затворен камък, дето и флашка не ще :D

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е не отивай на inspiron ... далече са от качеството. :)   Your new Inspiron comes with a 1 Year Limited Warranty plus Mail-In Service after remote diagnosis

Precision им е най-високият клас и са с 5 години международна гаранция.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Me4oPyx написа:

Precision им е най-високият клас и са с 5 години международна гаранция.

Това е удължена гаранция, купува се допълнително. Стандартната за precision е 3 години. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, bvbfan написа:

За мен по-добро от XPS няма, ама виж затръшкал се е за DDR4 :clown:

Да XPS са добри машинки имал съм такава преди 4-5 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Me4oPyx написа:

Бях чел някъде по ревютата на зенбук, че има проблеми с температурите и качеството на изработка не отговаря на ценовият клас.

Да, имат зенбуук 501, който е с 6700HQ + GT960 и е 2кг. Всички лаптопи с такъв процесор и видео, без значение дали са асус, леново, xps 15 и т.н. прегряват. Проблема е, че комбинацията е прекалено топла за малко и тънко шаси и са необходими поне 2 вентилатора (отиваме към 2.7 - 3кг тегло) за да успее да го охлади. Ултрабуук с двуядрен skylake 6500U и вградено видео трябва да се напълни с доста мръсотия, че да започне да прегрява.

преди 2 часа, bvbfan написа:

Ето и DDR4

http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7569-2-in-1-laptop/pd?oc=dncwsbb0014b2&l=en&s=dhs

Аз бих си взел Dell пред Епъл, Мак-а е един затворен камък, дето и флашка не ще :D

Човек това е 2.2 кг... За лаптоп е ок, но аз съм посочил, че искам ултрабуук в първия си пост (1.2-1.3кг бих се съгласил). В първия пост също съм посочил, че не искам никакви макбууци. Причината е, че на тях 100% ще трябва да им сложа убунту, тъй като matlab и maple  ги имам с безплатен лиценз само за уиндоус и линукс.

Осезаема ли ще е разликата между ддр3 на XPS и ддр4 на zenbook?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо няма да усетиш дали е ддр3 или ддр 4 ,а тия 1,2-1,3кг ги търси при 12 инчовите машини :)

Ето ти един елитбук ЛИНК

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Иво Димов написа:

Нищо няма да усетиш дали е ддр3 или ддр 4 ,а тия 1,2-1,3кг ги търси при 12 инчовите машини :)

Ето ти един елитбук ЛИНК

Понеже и аз ползвам 12 инчови това ще ми е следващият лаптоп, но чакам маалко да му падне цената ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

вчера тествах xps 13 - няма такъв брутален throttling :shock11: кво значи "турбо бууст до 3.2 GHz" и в момента в който натовариш процесора седи на 2.3 GHz щото прегрява :no-no: И най-шокиращото беше, че при натоварване i5 тротва по-малко и работи на по-висока честота :eek: С оглед, че това го дават най-най по ревютата считам, че и господ не може да помогне на зенбуук 3 да не throttle-ва.

След това мнение 

на 24.06.2016 г. в 14:20, Игнатов написа:

Хубавият лаптоп се разпознава по конструкцията, качеството на вложените материали и изобщо как е проектиран целият. Това с компонентите касае единствено производителността. На практика всички производители на лаптопи поръчват едни и същи дънни платки и върху тях слагат едни и същи компоненти. Това, което е различно е охлаждането, монитора и това, което споменах в първото изречение.

Ето една статия (макар и леко пристрастно написана).

в съседната тема все пак размислих и ще взема Precision-a :) Само се чудя заслужава ли си разликата в цената на xeon-a или да си карам с i7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С риск изобщо да не повярвам, дай по-подробна информация, на колко градуса е това прегряване, пускал си стрес тест ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Prime95 за 20 минути... Депресиращото е, че и пресижъна тротълна доста вчера... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам с какво Fujitsu е по-добро от Dell, като се вижда, че и процесорите са по-стари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 22.06.2016 г. в 19:13, mitosandov написа:

Човек това е 2.2 кг... За лаптоп е ок, но аз съм посочил, че искам ултрабуук в първия си пост (1.2-1.3кг бих се съгласил). В първия пост също съм посочил, че не искам никакви макбууци. Причината е, че на тях 100% ще трябва да им сложа убунту, тъй като matlab и maple  ги имам с безплатен лиценз само за уиндоус и линукс.

Като гледам му е тежък, а и предлагам алтернатива bvbfan...

А и съм виждал фуджитсуту на живо, а dell-а не... Няма как да ги сравнявам и не твърдя, че е по-хубаво и по-добро... А това за старите процесори - тегло ли се гони или процесорна мощ - двете неща са взаимно изключващи се при ултрабуците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

bvbfa- имай предвид, че аз тествам процесор на 100% за някакво определено време - час/два. Представи си следната ситуация - пускам вечерта мейпъл/матлаб да правят някаква сметка, която предполагам ще отнеме няколко часа и си лягам да спя. Сутринта ставам и очаквам резИлтат, а електронния глупак още смята щото цяла нощ е тротълвал с 1 Гига разлика от това, което производителят е посочил като постижимо. 

krassleto - малко по-горе дадох линк към статия за частите на лаптопите. След прочитане на тази статия (макар и на 2 години) все пак реших да не си купувам нищо друго освен "workstation" (естествено, ако по неведоми пътища зенбуука задържи висока честота на тестове го вземам). Посочения в първия пост зенбуук 3 съм сигурен, че като излезе и му пусна Prime95 ще даде тротълинг близо гигахерц. Просто депресиращо как навсякъде ти промиват мозъка с едни числа, които се оказват постижими за 15-20 секунди и после картинката рязко се променя. Това до някъде е разбираемо, защото при нормална употреба едва ли ще трябват такива показатели. Пресижъна обаче е прекалено лек и тротълва  повече от 2.5-3кг workstations. Ето един линк към не знам колко точно реална информация за рейтинг на workstations.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

rj14Grw.png

Лаптопът е този https://www.pic.bg/laptop-acer-travelmate-p238-m-23154 i5-6200U тестваща програма https://aur.archlinux.org/packages/Systester/ калкулира pi с много голяма точност, целият тест отне 20 мин, тротване няма, прегряване също, (61/2 градуса по време на целият тест като варираше с градус - два нагоре - надолу) През цялото време е като на снимката 100% всички ядра (вдясно на жълтото над синьото пише running Linux at 2400MHz, т.е. през цялото време работи на максимална честота). Та по-добрият процесор, който тестваш ти, много се съмнява да има някакви проблеми, представи някаква снимка или пробвай моята програма има я и за Виндовс -> SuperPi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 28.06.2016 г. в 20:42, mitosandov написа:

bvbfan - имай предвид, че аз тествам процесор на 100% за някакво определено време - час/два. Представи си следната ситуация - пускам вечерта мейпъл/матлаб да правят някаква сметка, която предполагам ще отнеме няколко часа и си лягам да спя. Сутринта ставам и очаквам резИлтат, а електронния глупак още смята щото цяла нощ е тротълвал с 1 Гига разлика от това, което производителят е посочил като постижимо. 

krassleto - малко по-горе дадох линк към статия за частите на лаптопите. След прочитане на тази статия (макар и на 2 години) все пак реших да не си купувам нищо друго освен "workstation" (естествено, ако по неведоми пътища зенбуука задържи висока честота на тестове го вземам). Посочения в първия пост зенбуук 3 съм сигурен, че като излезе и му пусна Prime95 ще даде тротълинг близо гигахерц. Просто депресиращо как навсякъде ти промиват мозъка с едни числа, които се оказват постижими за 15-20 секунди и после картинката рязко се променя. Това до някъде е разбираемо, защото при нормална употреба едва ли ще трябват такива показатели. Пресижъна обаче е прекалено лек и тротълва  повече от 2.5-3кг workstations. Ето един линк към не знам колко точно реална информация за рейтинг на workstations.

А вие не мислите ли че да пускате такива програми да рендват на лаптоп е идиотско? Ако ще рендвате си вземете истинска работна станция а лаптопа ползвайте само в инцидентен случай и за разработка

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След почти 2 месеца мъдрене в понеделник вземам този Dell Precision. Ще напиша впечатления след като му ударя Mint (или съпорт-а ми даде image на убунтуто което е от поддържаните 4 ОС)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.