Премини към съдържанието
Gr1zzlord

Windows 7 проблем с разход на памет

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния проблем: 

нямам място на Диск Ц. Освобождавам постоянно и някакси след 1 ден отново изчезва. Днес се разрових изчистих темп файловете, диск клийн уп направих и на системните файлове. Папка Уиндолс ми е 40+ гб. В нея най-голям размер има папката winsxs  - над 20гб. 

Преди това много файлове имах в папката логс. Там ги изчистих. 

Някакви идей какво да направя, за да спре да ми намаля свободното пространство? Според мен нещо някъде не функционира както трябва..

Мерси предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В папка Документи има ли лични файлове? Флими, музика, снимки. Пренасочи тия папки на друг дял.

Стартирай cleanmgr /SAGESET и сложи отметки на нещата, които искаш да се проверят и почистят.

Стартирай отново cleanmgr и сканирай дял С, Рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Три неща можеш да направиш, може наведнъж а може и коет си избереш.

1. Деактивирай хибернацията. Това ще ти спести място грубо колкото ри е РАМ-а по две.

2. Намали мястото за ресторе поинтс. Колкото си избереш го намали, ако решиш (имаш бекъп) можеш и напълно да го изключиш.

3. Ограничи размера на paging file. В зависимост от конфигурацията ти, тук ще ти дадат съвет на колко да го ограничиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Пaчo написа:

Това ще ти спести място грубо колкото ри е РАМ-а по две

Грешка - по подразбиране размерът на файла за хиберниране е колкото е размерът на RAM-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, ExaFlop написа:

Грешка - по подразбиране размерът на файла за хиберниране е колкото е размерът на RAM-а.

Валидна забележка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам Gr1zzlord да сканиреа и покаже снимка на системния дял с windirstat

Друг виновник може да е антивусният софтуер - ако има ппроблеми генерира много и големи файлове за диагностика.

Windirstat.jpg

Най-обстоймият материал за виртуалната памет:
    https://blogs.technet.microsoft.com/markrussinovich/2008/11/17/pushing-the-limits-of-windows-virtual-memory/
    И
    още едно четиво по въпроса:
    http://lifehacker.com/5426041/understanding-the-windows-pagefile-and-why-you-shouldnt-disable-it

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря Ви за бързите отговори!

1. Деактивирай хибернацията. Това ще ти спести място грубо колкото ри е РАМ-а по две.

какво става като я деактивирам? Какво губя ? 

Прикачвам снимка. Папката Уиндолс взима най-много място и най-много място в нея взима папката  winsxs  

WIn.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като деактивираш режима на дълбок сън (хиберниране) няма да можеш да го приспиваш ката. Ще можеш да го приспиваш по стандартния начин с поддържане на паметта активна. Но ще освободиш толкова място на диска, колкото ти е размерът на RAM-а.

Така показана картинката - папка Users ми се струва понаедряла. Щракни на нея (горе в ляво) да се разгърнев и да видим какво е разпределението в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

ето какво е състоянието на папка users . Все пак ми е и малко странно как папка Уиндолс взима над 40гб.

В users най-голям дял има AppData - като там не ми е ясно дали мога да намаля някакси размера . Папките с най-голям обем вътре са Google и Adobe. 

win2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5,3GB Dropbox
    3,9GB Google Disk
    1,9GB Documents 
    4,8GB Local

Това са аномалиите

Dropbox и Google Disk  могат да се пренасочат на друг дял, ако не са за триене.

https://www.dropbox.com/help/89

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Премести Дропбокс-а и Гоогъл драйв-а на Д, но все пак ми се струва, че папката Уиндолс взима прекалено много място или това трябва да го приема за нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.