Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мож темата да не е съвсем за тук, но така и не открих друго място! Във онлайн вестници, форуми и блогове, под всяко поле за пост стои буквено-цифрав код за сигурност!

За какво служи! Аз не намирам някакъв смисъл от него, но все пак - обяснете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Кумчо вълчооо написа:

Мож темата да не е съвсем за тук, но така и не открих друго място! Във онлайн вестници, форуми и блогове, под всяко поле за пост стои буквено-цифрав код за сигурност!

Една примерна снимка би била много полезна в дискусията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да не могат да го преодолеят спамерските ботове.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да кажем имаме сайт който предоставя пощенски услуги - примерно abv. Супер лесно е да направя програмка примерно днес да регистрира десетина хиляди пощи със измислени имена, след което аз да си ги ползвам да пращам спамове. Тия картинки, от които се оплакваш, не се разпознават лесно с автоматични методи. Ако са достатъчно много и добре подбрани, трябва нещо като сериозна невронна мрежа за да минеш през тях. Тоест вместо под 200 реда код(и то заедно със запазването и другите работи), ще ми трябват далеч по-сериозни усилия за да мога да злоупотребявам. От друга страна, задачата е елементарна за всеки човек, който знае буквите. Тоест е едно много практично решение за отговор на въпроса "абе ти човек ли си?" :):D

Редактирано от flare (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

М, дааа! Разбирам. Все пак ако съм решил умишлено да спамя, то пак бих могъл чрез вписването на всеки новопредложен код!

преди 1 час, capnemo написа:

Една примерна снимка би била много полезна в дискусията

Ето и снимка, но като ,че ли всичко стана ясно.

2016-06-22_124914.png

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Кумчо вълчооо написа:

Все пак ако съм решил умишлено да спамя, то пак бих могъл чрез вписването на всеки новопредложен код!

Разликата е в мащаба. Автоматичното може да е толкова бързо, колкото е закъснението на сайта - ако е някакви милисекунди примерно, със програма мога да направя десетки заявки за регистрация в секунда. Ти и при най-добро желание не би могъл да свършиш една за минута. Това са 3 порядъка... А програмата мога да я пусна да регистрира в много сайтове едновременно.

Редактирано от flare (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.