Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , наскоро бях публикувал една тема за проблем със флашката ми, защото не искаше да  се форматира на NTFS, но това е минало вече защото се оправих с тоя проблем като взех назаем от приятел друга . Сега проблема на флашката ми е , че по необясним начин  250-то ГБ изчезнаха . В момента като вкарам флашката в лаптопа ми показва че имам само 60 МБ  форматирах я на всички възможни и нищо . Някакви предложения какво да правя ? Има ли вариант да я оправя без да купувам нова ? 

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 15 минути, BlazzgroM написа:

Здравейте , наскоро бях публикувал една тема за проблем със флашката ми, защото не искаше да  се форматира на NTFS, но това е минало вече защото се оправих с тоя проблем като взех назаем от приятел друга . Сега проблема на флашката ми е , че по необясним начин  250-то ГБ изчезнаха . В момента като вкарам флашката в лаптопа ми показва че имам само 60 МБ  форматирах я на всички възможни и нищо . Някакви предложения какво да правя ? Има ли вариант да я оправя без да купувам нова ? 

Преди да ви предложим нещо да попитам. За истинска флашка ли говорим, нещо като това: https://www.amazon.de/Intenso-Speed-Memory-Stick-3-0 Black/dp/B00YMZBOIQ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1466599412&sr=8-5&keywords=usb+stick+256gb (вижте цената)

Или сте си купили някоя китайско менте?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, capnemo написа:

Не мисля , че е оригинална . Но в началото като я взех още си четеше 250 ГБ . А след 10-15 опита на форматиране и човъркане с различни програми за форматиране сега ми пише само 60 мб . Има ли някакъв начин да въстановя загубеното ? :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, BlazzgroM написа:

Не мисля , че е оригинална . Но в началото като я взех още си четеше 250 ГБ . А след 10-15 опита на форматиране и човъркане с различни програми за форматиране сега ми пише само 60 мб . Има ли някакъв начин да въстановя загубеното ? :/

Тогава с много голяма вероятност тази флашка просто не е с такъв размер. И контролера лъже компютъра за размера. И ако е така нищо не можете да възстановите защото вътре има много по-малко памет

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, BlazzgroM написа:

Няма начин да няма начин. Инсталирай си MiniTool Partition Wizard, пусни я, избери си флашката, второ копче върху нея "Delete", после Apply в горния ляв ъгъл, после пак с второ копче върху флашката "Create" - създаваш нова таблица във FAT32, Apply и си готов! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това просто е 64GB с манипулиран контролер на паметта - показвал е размер 250GB, но като тръгнеш да форматираш - 60GB. Няма какв да търсиш на нея. Освен това дори и китайска, 256GB са си с цена от порядъка на $100+

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И показва отново 250GB? И чете всичките 256GB?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай един шот на таз флашка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, zamalkosum написа:

Няма начин да няма начин. Инсталирай си MiniTool Partition Wizard, пусни я, избери си флашката, второ копче върху нея "Delete", после Apply в горния ляв ъгъл, после пак с второ копче върху флашката "Create" - създаваш нова таблица във FAT32, Apply и си готов! :D

има и много други начини

много пъти съм го казвал, но никой като че ли не иска да разбере, че начините на запис са различни

умишлено направих запис на ZIP+

и ето резултата

Скица.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая флашка не я ли тества още ? Вчера в темата ти дадох насоки, както и колегите също... Че е менте - менте е, няма спор...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хъм, май той не е единствения, дето си фърля флашката в коша, щот си мисли, че е дефектна
    съвсем пресен случай ...ъ-ъ-ъ... вчера, съсед щеше да хвърли 32Gb  флашка, щото прекъснал процеса за дълбоко форматиране ...ъ-ъ-ъ...било много бавно

хъ, да им се чудиш на тия хора, как бързо вземат решения за хвърляне

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, дръндю написа:

хъм, май той не е единствения, дето си фърля флашката в коша, щот си мисли, че е дефектна
    съвсем пресен случай ...ъ-ъ-ъ... вчера, съсед щеше да хвърли 32Gb  флашка, щото прекъснал процеса за дълбоко форматиране ...ъ-ъ-ъ...било много бавно

хъ, да им се чудиш на тия хора, как бързо вземат решения за хвърляне

Абе човече! Ти де си срещал флашка 250 гигабайта за 35 лева? Що не ни светнеш и нас, та да си купим? То е ясно, че е фалшива. Какво да и форматирва?  Нали го помолиха двама човека да даде един шот, та да видим какво е направил. Едва ли ще се обади повече, ако отново не си смени...ника!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, * СТЕФАН * написа:

Абе човече! Ти де си срещал флашка 250 гигабайта за 35 лева? Що не ни светнеш и нас, та да си купим? То е ясно, че е фалшива. Какво да и форматирва?  Нали го помолиха двама човека да даде един шот, та да видим какво е направил. Едва ли ще се обади повече, ако отново не си смени...ника!

на 21.06.2016 г. в 15:28, Bubbles написа:

на 21.06.2016 г. в 14:12, BlazzgroM написа:

Много е възможно взех я за 35 лв на промоция , а за марка и модел не знам каква е защото няма никакво лого на нея .

Мисля че Acronis disc director трябва да ти свърши работа, въпреки че тя е предимно за харддискове, но като вид памет смятам че и за флашка става.

Явно такава си уцелил, аз също си купих даже не една а две по 512ГБ направо от Китай за няма и 50лв общо но си работят без проблем с файловите системи, тъй че не виждам какво са се завайкали някои тук та чак и през лицата се бият :

2016-06-21_152240.png

хъ, та и този ли лъже

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да качи един файл 50GB блурей на флашката. Тези картинки...Покажи картинка от disk scanner и качи снимка от сканирането като завърши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, ExaFlop написа:

Да качи един файл 50GB блурей на флашката. Тези картинки...Покажи картинка от disk scanner и качи снимка от сканирането като завърши.

Брей ти си бил по-лош и от Тома Неверни! XD

Ъм дръпнах я тая програма, ама теста който прави изисква 8 часа време, което не ми се чака, затова снимка от данните които е дала без теста, а малко по-късно ще има друг шот с качени на нея над 50ГБ(Стига естествено да е успешно) :

Въпрос : Защо пък блурей?

2016-06-22_222714.png

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама я сканирай цялата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах 8 часа няма кой да я чака, просто нямам толкова свободно време.

Освен да взема да я оставя утре докато ме няма да се сканира, вярвам че до дето се прибера ще е готова, макар че гледам тоя тест е лоши сектори което не виждам с какво толкова ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този тест ще покаже физическия достъп след 64.-я GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо толкова настояваш да ги тества - да не си решил да ги купуваш?

Купувача щом е доволен от сделката е по-добре да не ги тества, а още по-добре да не ги ползва че нещо да не се повредят .

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎22‎.‎6‎.‎2016‎ г. в 23:57, ExaFlop написа:

Този тест ще покаже физическия достъп след 64.-я GB.

Така кажи бре човек, тая програма е жива мъка, от 5 сутринта до преди 20 минути беше стигнала само до 16% и я спрях.

Щом държиш ще я напълня до към 70-75ГБ, мисля че ще свършат работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

Имаше едно туулче което измерваше реалният капацитет на флашките и от менюто му се задаваше да стане такава каквато си е,но и забравих името.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.