Премини към съдържанието
Iliyan Georgiev

Проблем с неизвестно приложение

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам нещо на таблета което все ме подканва да си проверя сигурността, или ли пък че може да имам някаква награда,или защо не отговарям.Не знам как да го премахна.Пробвах с връщането на фабричните настройки,но след 2 седмици пак се появи.Картата памет я форматирах за да премахна вероятността даденият вирус да е на нея.И в момента не знам как да го премахна това.Когато кликна на него ми се отваря браузера и Аваста веднага го засича като заплаха и го блокира.Някакви съвети как да се оттърва от това нещо.

Untitled-TrueColor-01.jpg

Untitled-TrueColor-02.jpg

Забравих да спомена че таблета е  TELENOR SMART TAB.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След reset до фабрични настройки забрави за всякакви вируси. Това е някаква реклама и за да я махнеш инсталирай Adguard: https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html  или някоя друга подобна.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази реклама е от някое приложение. Не знам дали вие го слагате след всеки ресет, или се инсталира само, но според мен Adguard няма да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако натиснеш и задържиш известието с рекламата, трябва да ти се появи името на приложенето, ето така:

n3y9j2Q.png

Вдясно има бутонче за информация - като го щракнеш, се отваря екран с информация за това какви права за известия има приложението. Щрак на бутончето за информация горе вдясно и ще се отвори друг екран, от който може да се забрани или деинсталира приложението. Ако някой от тези бутони е неактивен, е възможно приложението да функционира като Device Administrator. Това може да се види в Settings > Security > Device Administrators. Ако има изброено въпростоното приложение там, трябва да му се махне отметката - после ще може да се деинсталира по нормалния начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато задържа пръста на него ми изписва Online Update и се появява онази икона на андроид .Иначе като администратор на устройството зададох да е avast а не android и това изчезна.Поне за последният половин час не се е появявало.Но това ако е от ОС защо ми го засича като заплаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.