Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Brexit води с 1 милион гласа
    Желаещите Великобритания да излезе от ЕС са напред с
    4% от вота при над 2/3 докладвали избирателни секции

zx620y348_2783160.jpg
    Лидерът на UKIP обяви победа за "нормалните хора"

Референдумът в Обединеното кралство се приближава все повече до победа за Brexit. Към 4:30 сутринта местно време (6:30 българско) лагерът в подкрепа на напускането на ЕС от Великобритания води с убедителните 700 хил. гласа - 11,188 хил. гласа срещу 10,423 гласа в подкрепа на оставането в ЕС (До 7:10 разликата се увеличи на близо 1 млн. гласа, a процентното съотношение между гласовете - 52:48 в полза на Brexit - бел. ред.).Преброени са гласовете, пуснати в 277 секции от общо 382, а лидерът на UKIP Найджъл Фараж вече обяви победа. "Ако прогнозите сега са верни, значи имаме победа на истинските хора, на обикновените хора, на свестните хора", обяви Фараж пред свои привърженици, цитиран от британските медии. "Нека 23 юни влезе в историята като нашия Ден на независимостта!", добави още лидерът на крайно дясната партия. Лейбъристката партия е заявила, че "работи по сценарии за Brexit", съобщава Гардиън. Дори BBC са излезли с позиция, че референдума е решен в полза на излизането на страната от евросъюза.

Политическа турбуленция

Резултатите към момента показват пълна доминация на гласовете в подкрепа на оставането в ЕС в Шотландия, Лондон, столицата на Уелс Кардиф, Оксбридж, както и в големите бивши индустриални центрове на Север - Нюкасъл, Манчестър и Ливърпул. Рекордно много гласоподаватели са подкрепили оставането на Обединеното кралство в ЕС е Гибралтар. От другата страна на бариерата са малките градчета в централна и северна Англия, които са подкрепили безапелационно излизането на страната от ЕС, често с разлика в гласовете 1 към 2. Подобни са резултатите и в провинциален Уелс, а от Северна Ирландия още не са пристигнали резултати.

Резултатите в Шотландия, които контрастират ярко с тези в останалата част от страната, могат да доведат до конституционална криза. Това е заявил лидерът на Шотландската национална партия (SNP) в Уестминстър Ангъс Робъртсън пред ITV. Преди дни лидерът на SNP Никола Стърджън, която бе един от най-активните участници в кампанията за оставане на страната в ЕС, заяви, че евентуален Brexit може да предизвика втори референдум за независимостта на Единбург.

Финансовите пазари затягат коланите

Паундът се срути с рекордните 6% от вчерашната си стойност, до $1.40 долара за една лира през нощта, в подготовка за шокова победа на кампанията за напускане на ЕС от Великобритания. По думите на Джеръми Куук от финансовата компания World First, цитиран от FT, паундът "умира" и резките промени в ликвидността на валутата му напомнят по болезнен начин за 2008 г. Преди публикуването на първите резултати, паундът се търгуваше за $1.50 на азиатските пазари.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2016/06/24/2783159_brexit_vodi_s_1_milion_glasa/

Още 2-3 часа и всичко ще е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Логично решение "излизане" и твърде закъсняло! Една друга "независима" държава пък се отказа за преговори за влизане в ЕС. Очакват се нови сътресения! И други държаваи ще пожелаят - излизане!

Всичко това показва колко безполезна и безсмислена структура към момента е ЕС. Много смешни обаче са ми  наши анализатори, политици и коментатори, които са се загрижили за съдбата на островната държава, а не за нашата собствена такава. Хайде да не плачем над чужди гробища!

Какъвто и да е крайният резултат то той си остава жесток шамар за ЕС и ако, а то няма да има извадени поуки и изводи, промени, то ЕС ще се разпадне твърде бързо! 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък искам инертния и мързелив българин (болшинството от народа ни към момента) да погледне и да осъзнае що е това 80% избирателна активност и да вземе да разбере, че от вота на народа зависят страшно много неща.
    Идват избори у нас и дано този британски референдум накара българина да се размърда.

• Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според BBC всичко свърши... Британия избра да напусне ЕС. Еми, сега остава да видим колко ще се "оправят" без мигрантите да ги "спъват".

преди 10 минути, algor написа:

да осъзнае що е това 80% избирателна активност

да, това е нещото за което определено им завиждам в момента.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те и едни други наскоро проведоха референдум и имаше охи :) Референдумът е запитване - дали ще се съобразят политиците с него, обаче, е съвсем друг въпрос (особено при такава малка разлика). Прави са колегите отгоре - много сериозен цигански шамар и много висока избирателна активност (което показва съпричастност към развитието и бъдещето на страната, независимо правилно или не). Да видим какво следва :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, че САЩ правят това и по този начин притискат германците е ясно. За България според мен е все тая, но не и за българите във Великобритания. Също и че за англичаните ще е по зле извън ЕС е ясно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, algor написа:

Аз пък искам инертния и мързелив българин (болшинството от народа ни към момента) да погледне и да осъзнае що е това 80% избирателна активност и да вземе да разбере, че от вота на народа зависят страшно много неща.
    Идват избори у нас и дано този британски референдум накара българина да се размърда.

Да мърда , да мърда - колко да мърда ?! :)

Ей ти от една сходна тема тук , просто и ясно като за учил-недоучили студенти : 

Та по темата ! 

Време е Камерън да подава оставка (ако се случи Брексит да спечели) ......пък после ще ги оправим работите ! :)

ВБ да не са луди , че да напускат ЕС..........циркове за надмощие !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, algor написа:

Референдум за излизане от ЕС и президентски избори в България са съвсем различни неща. Нека има и тук референдум за излизане и ще видиш, че процентите ще са даже повече от 80. Освен това реалната избирателна активност в България не е ниска. Напротив, тя е доста висока, може би е около 70%. Струва ти се ниска, защото не са изключени мъртвите души от избирателните списъци. Освен това не съм съгласен, че болшинството от народа ни е мързелив, но това е друга тема.

Що се отнася да този референдум - щом това искат - това да е.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отрезвяване...

Найджъл Фараж призна, че е излъгал че Британската Национална Здравна Служба ще получава 350 милиона лири седмично вместо да ги дават на ЕС.

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/24/nigel-farage-350-million-pledge-to-fund-the-nhs-was-a-mistake/

http://metro.co.uk/2016/06/24/farage-says-350million-nhs-pledge-was-a-mistake-5963794/

" Speaking just an hour after the Leave vote was confirmed the Ukip leader said the money could not be guaranteed and claimed he would never have made the promise in the first place T
    he pledge was central to the official Vote Leave campaign and was controversially emblazoned on the side of the bus which shuttled Boris Johnson and Michael Gove around the country.  "
    " В изявление само час след като вота за напускане беше потвърден, лидерът на UKIP каза че парите не могат да бъдат гарантирани и че той никога не е трябвало да прави това обещание.
    То беше централно за официалната кампания "Гласувай Напусни" и беше предизвикателно(!?) изписано на автобуса който превозваше Борис Джонсън и Майкъл Гоув из страната ".

Добре дошли в реалността. Поне малко мога да простя на ония дето гласуваха за Сакскобурготски. Както пише в един от коментарите във втория линк:

"it worries me that people actually believed him! "
    "Това което ме притеснява е че хората наистина му повярваха!"

бел @flareПреводите са мои и са възможни неточности.

Редактирано от flare (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен лично този референдум е един перфектно играещ се политически сценарий на всички англичани и е насочен към ръководството на ЕС и политическите лидери на съюза.
    След като не им обърнаха внимание толкова години за претенциите, че са ощетени и направо прецакани, сега пък англичаните им размахаха пръста и им казаха какво ще се случи, ако не се вслушат накрая в желанията и забележките им.
    Накратко казано очаквам още другата седмица да бъдат поканени на масата на преговорите англичаните и ЕС да им предложи нещата, които искат.
    Двете страни ще се договорят и английските политици от двете страни на "барикадата" За и Против ЕС ще излязат пред народа и ще обявят, че всъщност победата е на всички граждани и вече ще имат това, което искат.
    Така ще продължат членството си в ЕС, като във всеки един момент ще размахват пръста предупредително със заплахата, че ще напуснат съюза, ако нещо се опитат да ги прецакат.

Да видим какво ще се случи, но аз това мисля и това очаквам.

пп. Да не говорим, че за победа на За или Против е нелепо да се говори при тези близки проценти.
    Народа е 50 на 50 и трябва да се търси вариант, удобен за всички.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, algor написа:

За мен лично този референдум е един перфектно играещ се политически сценарий на всички англичани и е насочен към ръководството на ЕС и политическите лидери на съюза.
    След като не им обърнаха внимание толкова години за претенциите, че са ощетени и направо прецакани, сега пък англичаните им размахаха пръста и им казаха какво ще се случи, ако не се вслушат накрая в желанията и забележките им.
    Накратко казано очаквам още другата седмица да бъдат поканени на масата на преговорите англичаните и ЕС да им предложи нещата, които искат.
    Двете страни ще се договорят и английските политици от двете страни на "барикадата" За и Против ЕС ще излязат пред народа и ще обявят, че всъщност победата е на всички граждани и вече ще имат това, което искат.
    Така ще продължат членството си в ЕС, като във всеки един момент ще размахват пръста предупредително със заплахата, че ще напуснат съюза, ако нещо се опитат да ги прецакат.

пп. Да не говорим, че за победа на За или Против е нелепо да се говори при тези близки проценти.

Звучи като по учебник :(. Ама ми се ще сега и ЕС да им размаха пръст. Да остави Фараж и Гоув 6 месеца до една година да обясняват на избирателите си, що от небето не валят рози. Да се разправят с ядосани шотландци гибралтарци и ирландци.

И да това 50/50 е кофти сценарий. Каквото и да стане едните ще обвиняват другите.

Редактирано от flare (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

започвам да си мисля, че това е по- добрия вариант за ЕС и нас - напускаме с малка преднина, отколкото - оставаме, ама се сещайте. Без да искат си го на**каха сами, май 

да перифразирам едно известно заглавие - Прав ви път и благодарим за напомнянето

Редактирано от MicraNT (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ЕС клекне на всички желания както algor пише, това означава, че и Германия ще си направят референдум и Франция и всеки ще извива ръцете на ЕС - не става така.

Мен ми е по-интересно какво ще правят сега умните глави по въпроса с желанието за референдум за независимост от Шотландия и Гибралтар, както и желание за референдум за присъединяване на Сев. Ирландия към Ирландия :) Шах и мат с пешката бих казал аз - само времето ще покаже какво ще стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде няма да излизат както не излязоха и гърците. Все по мръсни политики се въртят и това ще съсипе съюза заради неговите компромиси. Великобританците изядоха първия шамар още през нощта, когато им се срина валутата с 6%. Това е сериозна финансова загуба за страната а е само за една нощ.  Турците и те много голям го вадят със заплахи от отваряне на границата си и пускане на потока от бежанци. Какъв е този съюз ако не може да си защити собствените си граници от невъоръжени тълпи хора? Това е пълен цирк. Как може турците да задържат бежанците във своята граница, като не ги пускат към европа, а не могат да ги държат извън своите граници? Като са ги пуснали в държавата си да си ги гледат.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така ще продължат членството си в

това е един унизителен за британците и демокрацията им сценарий. Ако  се случи, това означава прекланяне на главите и край на специалния статут 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Oчевидно грешиш, защото ако ЕС клекне на т(в)оя сценарий, референдуми ще има поне в още 2-3 страни. 

Факт е напускането им (на GB), което просто ще отнеме няколко години. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук може да видите някои спонтанни реакции и опасения на българи, които са на острова (bghelp форум)

Англия ВЪН от ЕУ! Последствия за българите!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой не вярваше, че в който съюз сме влезли, СЪЮЗЪТ се е разпадал? Аз също не вярвах, че ЕС може да почне да се разпада, но факт. Германия се срина на два пъти с нас, Сюза също се срина, сега остана Германия за трети път с нас да се разпадне и всичко ще е вечно за поколенията.  Иначе ми се струва друго. Никой не вярваше, че може да почне нова световна икономическа криза, но работите тръгнаха натам. Отново след 2008 година, когато България бе на върха, следва неизвестност, от която най-вероятно пак само ние ще пострадаме, а капиталистите и тук и на Запад и на Изток ще направят гуши, ограбвайки пак парите ни :)  Та ето ви отговорът, защо е тоя референдум. Ами защото беше време за нова икономическа криза, от която богатите да станат по-богати, а бедните по-бедни. Докога? Аз имам отговор, но и той ще е в сферата на фантастиката, както в тая сфера бе и излизането на Великобритания от ЕС и вероятно разпадането на ЕС, което ще продължи. Все пак има шанс и да не се случи, ако Великобритания се срине финансово. Тогава много по-лесно хората ще се манипулират и от страх всички ще натиснат копчето "да на ЕС". Въпросът е, че това ще засегне само по-бедните прослойки по цял свят, като и част от средната класа. На милиардера и кандидат милиардера е  все тая - извадил го от единия крачол и го прехвърлил в другия. 

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съюзът ще стане по-силен.Сега Шотландия и Ирландия ще напуснат Великобритания и ще остана в ЕС :) .А мързеливите луничави и рижави ингилизи да се учат да чистят кенефи и да берат ягоди .

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега ще започнат едни приказки. Факт, е че започна разпада на ЕС. Процеса е необратим и логичен. Всичко това катализирано от  ненужната ескалация на напрежение с Русия, невъзможността за справяне с икономическите колебания, невъзможност за справяне с мигрантските потоци. През последните няколко години се инкасират повече негативи отколкото позитиви. Гърция е в колапс. Франция се тресе от протести. В Испания и Италия назряват проблеми. Всичко това говори за проблеми породени от безумната обща политика на ЕС. Нашите пък управляващи като винаги са се качили на погрешният влак.

Впрочем съвсем скоро секват и нашите парички, тъй щедро раздавани от ЕС и тогава............  Тогава колапса на Гърция ще се види на всички смешен спрямо това което ни предстои.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ostavime написа:

Факт е напускането им (на GB), което просто ще отнеме няколко години. 

Това не е ли като да напуснеш мафията? Обещания големи а като те приемат разбираш в колко неизгодна позиция си. После е хептен трудно да я напуснеш защото ти излиза прескъпо през носа.

преди 27 минути, Кумчо вълчооо написа:

Нашите пък управляващи като винаги са се качили на погрешният влак.

Впрочем съвсем скоро секват и нашите парички, тъй щедро раздавани от ЕС и тогава............  Тогава колапса на Гърция ще се види на всички смешен спрямо това което ни предстои.

На правилния влак са. Русия не ни даваха пари за почти нищо, най вече за пътища. Какви лентички рязаха? Принципа е следния. Един живот се живее. Трябва да се подсигури финансово. По възможност и за децата и дори и за внуците. ЕС наля доста пари от които винаги можеш да пернеш купче за себе си. Като секнат финансите ще потърсят друг влак. Ако няма ще избягат далеч от потъващия кораб. Заграбеното е далеч заровено и ги чака.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди английският парламент да е казал тежката си дума, не можем да бъдем сигурни, че Великобритания ще напусне ЕС.

Имам чувството, че ще направят всичко възможно да остане, но ще поставят условия.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Иво Димов написа:

Съюзът ще стане по-силен.Сега Шотландия и Ирландия ще напуснат Великобритания и ще остана в ЕС :) .А мързеливите луничави и рижави ингилизи да се учат да чистят кенефи и да берат ягоди .

Ама много ще ми е кеф тия англичани да се разкарат за винаги от ЕС.
    Много назадничав народ са горките.
    Тамън сега франсетата и швабите ще си управляват без да се съобразяват с англичаните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.