Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Холандците намекнаха вече полуофициално, че готвят референдум еднотипен с този на англичаните! Искат да излизат от ЕС! В Испания се готви ляво правителство! Във Франция стават странни събития!

Някои хора не разбират, че с ЕС е свършено! И Сорос го каза - край на ЕС и ако остане някой в този съюз (това и според Б. Борисов) ще са България, Румъния, Гърция и още няколко държави на един и същи хал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говоря за татковците на комунизма :) .Сесерето- се разпадна заради перестройката на Горбачов ,а ЕС ще стане по-силен дори.Може да поболедува малко но Великобритания я чака мор ако излезе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Иво Димов написа:

Аз говоря за татковците на комунизма :) .Сесерето- се разпадна заради перестройката на Горбачов ,а ЕС ще стане по-силен дори.Може да поболедува малко но Великобритания я чака мор ако излезе :)

Разпадна се заради непродуктивните си принципи, най-важният от които е липсата на личен интерес към успех в работата. Колкото  много и качествено да работиш, ще ти платят мизерно, а комунистът-началник ще вземе парите. Тази система е обречена на провал, както й се видя после. А перестройката беше един отчаян опит нещо от нея да бъде спасено, също по принцип невъзможно.

Личен въпрос към Иво-може ли да мирише на дизел? (виж по-долу)

234.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не .Дизела смърди лошо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, B3M2W0 написа:

Разпадна се заради непродуктивните си принципи, най-важният от които е липсата на личен интерес към успех в работата. Колкото  много и качествено да работиш, ще ти платят мизерно, а комунистът-началник ще вземе парите. Тази система е обречена на провал, както й се видя после. А перестройката беше един отчаян опит нещо от нея да бъде спасено, също по принцип невъзможно.

Личен въпрос към Иво-може ли да мирише на дизел? (виж по-долу)

234.JPG

Ще отговоря аз. Случвало ми се е като се оригна да замирише на нафта...

А иначе по темата: Англия сега ще мизерства, ЕС ще стане много по-силен след това и подобни изказвания са леко смешни. Все едно да имаш кола с 4 цилиндъра и да тръгнеш сам с теслата да махаш единият цилиндър и да казваш после така е по-добре. По-икономично е върви много и т.н. А цилиндрите на ЕС така да кажа бяха лично за мен 4: Германия, Англия, Франция и Бенелюкс като една страна.

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, サムライオートバイ написа:

А цилиндрите на ЕС така да кажа бяха лично за мен 4: Германия, Англия, Франция и Бенелюкс като една страна.

Няма страшно че англичаните се махат, ще компенсираме като вкараме украинците вътре и готово, пак ще сме толкова.

При това украинките са доста по-хубави от англичанките, значи ще спечелим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Кумчо вълчооо написа:

Холандците намекнаха вече полуофициално, че готвят референдум еднотипен с този на англичаните! Искат да излизат от ЕС! В Испания се готви ляво правителство! Във Франция стават странни събития!

Някои хора не разбират, че с ЕС е свършено! И Сорос го каза - край на ЕС и ако остане някой в този съюз (това и според Б. Борисов) ще са България, Румъния, Гърция и още няколко държави на един и същи хал!

Да изчакаме малко и да видим до къде ще го докарат в UK. Защото може и да се сбъднат най-лошите прогнози и Великобритания да го закъса доста сериозно. След това в Холандия и в други държави може да се замислят дали искат подобно нещо и на тях да им се случи.

А вместо да искат излизане, по-добре да искат промяна в самия ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Белгиеца написа:

Няма страшно че англичаните се махат, ще компенсираме като вкараме украинците вътре и готово, пак ще сме толкова.

При това украинките са доста по-хубави от англичанките, значи ще спечелим.

Не позна, това беше двигателя на ЕС който от 4 цилиндъра, става на 3 цилиндъра а Украйна е още едно ремарке като България, Румъния, Гърция, само че най-тежкото. Няма да издържи новият по-слаб двигател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, jhoro написа:

Мдааа, браво на гласуващите за ... и те не знаят за какво.

Май ще е в пълна валидност и за Британците, че са най-тъпите след Американците.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гладна кокошка просо сънува ,казват старите хора :) .Паунда потъва като Титаник ,Шотландия и Ирландиите се отделят ,а Англия го поема сух,сух .................Изтрезняха и вече искат нов референдум,курвенска работа .......иди ми доди ми .ЕС да не е хан или пъб ,че да влизаш и излизаш га ти скимне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи, как от Брюксел не им цепат басма и искат незабавно депозиране на документите за оттегляне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми няма им се молят .Даже сега тря има референдуми по другите държави дали са съгласни UK да остане ако при тех има нов референдум за оставане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля,че няма да излязат.Излиза,че има доста механизми които да попречат на Англия.Ето сега чета,че Шотландия може да наложи вето на решението за брекзит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играе се един голям цирк..между големите в ЕС......Малките са само наблюдатели...а това е било винаги проблем в този съюз....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, サムライオートバイ написа:

Нали не си и ти тираджия, автобусен шофьор като мен? :) Че са гнусни понякога гнусни са, но ако сравнявам работническата класа в България с работническата класа тук , то англичаните са по-хора от нас.

Ако караш наистина автобус в Лондон (червен) вземи нагласи работата тъй, че когато е пълен с хора от работническата класа да спреш пред къщата де е живял Маркс и да им кажеш - поклонете се на тоя човек, защото опази острова от комунизма (той се случи на Изток). Сега нещата се поизплеснаха малко - идеи от Изток пробиха тук, но се надяваме да се оправи работата. 

да добавя,

не се шегувам. Като чета коментари под статии на големи английски издания, все едно гледам наште дето се псуват, в родните издания

Редактирано от MicraNT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, サムライオートバイ написа:

Не позна, това беше двигателя на ЕС който от 4 цилиндъра, става на 3 цилиндъра а Украйна е още едно ремарке като България, Румъния, Гърция, само че най-тежкото. Няма да издържи новият по-слаб двигател.

Какъв двигател? С вечните си претенции за повече пари и привилегии. С постоянното си дърпане от политиката на ЕС. И ти толкова знаеш и виждаш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, koldan написа:

Аз все си мисля,че няма да излязат.Излиза,че има доста механизми които да попречат на Англия.Ето сега чета,че Шотландия може да наложи вето на решението за брекзит.

Хем нямат конституция, хем и кралица имат. Като нищо може да извади някой закон от 1452 г примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шотландия налага вето върху излизането на Великобритания от ЕС?

Цитат

Подписите под петицията за нов референдум за Брекзит вече са над 3 милиона

Шотландският парламент може да наложи вето върху излизането на Великобритания от Европейския съюз, заяви първият министър на Шотландия Никола Стърджън в неделя пред Би Би Си. Тя посочи, че парламентът на Шотландия трябва официално да се съгласи Великобритания да напусне ЕС.

Spoiler

Стърджън каза, че ще поиска шотландският парламент да не даде законодателно съгласие за това.

Шотландците гласуваха против Брекзит на референдума в четвъртък и първият министър търси начини да не допусне излизане от ЕС, отбелязва АП. Нейната Шотландска национална партия няма абсолютно мнозинство в шотландския парламент въпреки голямата популярност, която партията дължи на искането си за независимост.
Според Никола Стърджън съгласието на шотландския парламент ще е необходимо на Великобритания, за да напусне ЕС, но наред с това тя признава, че британското правителство вероятно ще отстоява твърде различна позиция по въпроса.

Преди това Стърджън заяви, че Шотландия възнамерява да проведе нов референдум за независимост от Великобритания. Тя каза, че шотландското правителство започва другата седмица разговори в Брюксел за оставане на Шотландия в ЕС.

В неделя сутринта подписите под петицията за провеждане на повторен референдум за членството на Великобритания в Европейския съюз вече са над 3 милиона, съобщи Би Би Си.

Ние, долуподписаните, призоваваме правителството на Нейно величество да приеме правило, съгласно което, ако гласовете, събрани от привържениците на "вътре" или "вън" набират под 60% при обща избирателна активност под 75%, да е необходимо да се проведе втори референдум, гласи петицията.

Избирателната активност на проведения на 23 юни референдум беше 72 процента. За излизането на страната от ЕС гласуваха 51.9%, а 48.1% бяха за оставане в ЕС.

На референдума в Шотландия през 2014 г., когато се решаваше въпросът за независимостта й от Великобритания, избирателната активност беше 84.6%. В същото време на нито едни парламентарни избори от 1992 г. насам не са гласували повече от 75% от избирателите.

Петициите, подкрепени от над 100 000 подписа, се разглеждат от специализирана комисия в британския парламент, която решава дали да бъде внесена в за обсъждане в парламента. Следващото заседание на комисията е идния вторник.

По-рано премиерът Дейвид Камерън заяви, че втори референдум по този въпрос няма да има. Лидерът на опозиционната Лейбъристка партия Джеръми Корбин също отхвърли идеята за втори референдум, заявявайки: Ние сме длъжни да приемем този резултат.

Междувременно депутатът -лейбърист Дейвид Леми призова колегите си да игнорират резултата от референдума, който няма задължителен характер за парламента.

Ние можем да спрем тази лудост и да сложим край на този кошмар чрез гласуване в парламента, написа той в Туитър. Парламентът трябва да реши дали продължава с Брекзит другата седмица.

Проф. Върнън Богднар от Лондонския Кингс-колидж, който е един от водещите експерти по конституционна история и бивш научен ръководител на Дейвид Камерън в Оксфордския университет, коментира пред "Дейли Телеграф", че втори референдум едва ли е възможен.

Не мисля, че ЕС ще поиска и по-нататък да продължи да преговаря по този въпрос, те ще приемат сегашното решение като окончателно, каза той, предупреждавайки, че занапред правителствата ще внимават много повече като инициират референдуми.

Професорът по социология от университета в Страйтклайд Джон Къртис, чийто екзит пол бе единственият, прогнозирал победата на консерваторите на парламентарните избори през 2015 г., също отбеляза, че въпросът за членството в ЕС предизвиква толкова разногласия вътре в самите водещи партии и сред техните привърженици, че е много малко вероятно той да може да влезе в чиято и да е предизборна програма още известно време, а още повече да се свиква още един референдум.

Взе да става интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Viiipeer написа:

Мен ме кефи, как от Брюксел не им цепат басма и искат незабавно депозиране на документите за оттегляне!

Оооооо, тия мъгливите трябва да ги изгоним час по-скоро, та разни опърничави като поляците и унгарците да се уплашат и да станат по-послушни.

Те луничавите островитяни и без това са най-големите послушковци на хамериканците, да си ходят при тях да им лижат ботушите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Brexit може и да има и NATO-exit - като оставим настрана нашите дупедавци на останалите държави от алианса почва да им писва от номерата на американците След Brexit май се задава и NATO-exit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да се изплаши и разпада ще продължи защото е логичен! Англичаните също няма да измрат от глад за разлика от нас! 

Да, НАТО също е възможно да започне да се цепи!  И да, Англия е едно от "буталата" на двигателя! Повече товар и двигателя ще издъхне още повече, че поне още едно бутало се чуди дали да не спре да работи! Всеки знае каква мъка е да се подкара автомобил с четирицилиндров дивгател, на който поне 2 бутала създават проблем! Движението е почти невъзможно, а разхода огромен! В случая двигателя се бракува или се изоставя автомобила.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, MicraNT написа:

Хем нямат конституция, хем и кралица имат. Като нищо може да извади някой закон от 1452 г примерно

Оказва се, че имат - Конституция на Обединеното кралство

А имат кралица, защото са Единна парламентарна конституционна монархия

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

След Brexit може и да има и NATO-exit - като оставим настрана нашите дупедавци на останалите държави от алианса почва да им писва от номерата на американците След Brexit май се задава и NATO-exit

Има и друга възможна версия - пружината се скъса от пренавиване, удари острова  и като нищо да цапардоса гуруто на всички европейски националисти право през устата

преди 9 минути, jhoro написа:

Оказва се, че имат - Конституция на Обединеното кралство

А имат кралица, защото са Единна парламентарна конституционна монархия

пропускът е мой, трябваше да добавя - писана, че не е като нашата. 

Мисълта ми беше, че тук е по- вероятно да се намери вратичка, отколкото "ветото на шотландския парламент", което едва ли ще успокои утре пазарите. 

Редактирано от MicraNT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Крайно време е да има NATO-exit и да се създаде стабилна европейска система за сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то вече се действ за такава.

Провежданите натовски учения, и засилване на контингента в граничните държави , като прибалтийските, Полша , Румъния, България са един мн добър пример за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...