Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 12 минути, miro20 написа:

Това е отново несериозно.

В днешния глобален свят няма по качествени и по некачествени пазари.. то има де, но не е капсулирано  и не е казано че трябва да се водим по третия свят.

Няма такова нещо като табу.Пречки като корупция и др  има, да, но не и табута . Дори зкаоните ни всички казват, са по принцип много добри .

Ако например китайците имаха като твоето мислене, никога нямаше да излезнат от колибите си , и никога нямаше да станат световен фактор.

И аз искренно съжалявам че има такива като твоето мислене, съжалявам че имам сънародници които още бленуват по заводите за ЦД-та, докато китайците  за година две си сменят производственте линии на телефоните примерно , и никой не реве за старата нокия 6630 колко велик сартфон е била :)

Абе човек, знаеш ли че мястото, където работя, е построено през 1985 година? И знаеш ли, че след приватизацията все още си работят голяма част от тогавашните машини? Разширенията, които се правят, се правят с още по-стара техника, закупена от други държави. За какво качество ми говориш? Аз не говоря за качествени и некачествени пазари а за това, че германеца и англичанина се правят на велики( глупаци), само и само да ти смъкнат цената. А ние няма как с техника, по-възрастна и от мен дори, да им угодим. И тук не става въпрос за соц техника, а за 50 годишна техника и 70-80 годишни технологии на Запада. Още от антифашистката :P как искаш с такива технологии България да превзема Запада? ЕС на практика ни ограничава, защото заради едни скапани мита, се хвърляме на пазари, които не са за нас с нашите управници, тяхното мислене и нашите технологии от Хитлерово време. Ако имаше мита, ние щяхме да се насочим и към други пазари с мита. Но не, нали сме ЕС и трябва да има далавера, давай с цървули да превземаме Берлин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2016 г. в 8:07, algor написа:

Аз пък искам инертния и мързелив българин (болшинството от народа ни към момента) да погледне и да осъзнае що е това 80% избирателна активност и да вземе да разбере, че от вота на народа зависят страшно много неща.
Идват избори у нас и дано този британски референдум накара българина да се размърда.

А била ли е дадена възможност на въпросният "мързелив българин" да гласува "за" или "против" влизането на България в НАТО или ЕС? Аз съм уверен ,че българите сме 100% ПРОТИВ НАТО ,а относно ЕС нещата са на кантар. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

А била ли е дадена възможност на въпросният "мързелив българин" да гласува "за" или "против" влизането на България в НАТО или ЕС? Аз съм уверен ,че българите сме 100% ПРОТИВ НАТО ,а относно ЕС нещата са на кантар. 

Хубаво е да си толкова сигурен. Но ако се замислиш кой би могъл да ни осигури сигурност от военна гледна точка? Само моля те не ми казвай Русия. Русия е далеч и тя има интереси и не й пука за славянство и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, capnemo написа:

Хубаво е да си толкова сигурен. Но ако се замислиш кой би могъл да ни осигури сигурност от военна гледна точка? Само моля те не ми казвай Русия. Русия е далеч и тя има интереси и не й пука за славянство и т.н.

А защото НАТО е по-близко ли ? Къде е ФАЩ къде е Русия , я кажи кое е по-близко ? И не ми казвай че НАТО не е само ФАЩ , да не мислиш че Франция или Германия или който и да е друг ще тръгне да ни пази ? Не знам от къде го взе това не и пука за славянството но много грешиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, capnemo написа:

А ние от коя държава сме така застрашени освен Турция? И ако не дай си боже откачения диктатор имащ се за султан реши да "нападне" България ,смяташ че НАТО ще ни помогне? Да ще ни помогне ,като разцепи териториите ни ,както се случи в Кипър. Това за "военната защита" на НАТО ми е направо смешно. Ние сме просто стратегическа територия за тях и нищо повече. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Azhen написа:

А защото НАТО е по-близко ли ? Къде е ФАЩ къде е Русия , я кажи кое е по-близко ? И не ми казвай че НАТО не е само ФАЩ , да не мислиш че Франция или Германия или който и да е друг ще тръгне да ни пази ? Не знам от къде го взе това не и пука за славянството но много грешиш.

Гърция, Румъния са наблизо и са партньори в Нато. За славянството - errare humanum est, но по-добре да имам съмнения в знанията си отколкото да съм самоуверен (да не коментирам какво)

току що, Soviet Soldier написа:

А ние от коя държава сме така застрашени освен Турция? И ако не дай си боже откачения диктатор имащ се за султан реши да "нападне" България ,смяташ ,че НАТО ще ни помогне? Да ще ни помогне ,като разцепи териториите ни ,както се случи в Кипър. Това за "военната защита" на НАТО ми е направо смешно. Ние сме просто стратегическа територия за тях и нищо повече. 

А за Русия бихме били нещо по-различно? Е, щом мислиш така.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

Гърция, Румъния са наблизо и са партньори в Нато. За славянството - errare humanum est, но по-добре да имам съмнения в знанията си отколкото да съм самоуверен (да не коментирам какво)

А за Русия бихме били нещо по-различно? Е, щом мислиш така.....

Защо намесваш Русия? Нужно ли е да сме с някого задължително? Не може ли поне веднъж да сме неутрални ,като виждаме че в момента борбата е за чужди икономически и гео-политически интереси? В НАТО получаваме само ограничения и неизгодна техника спрямо възможности-цена. Като сме независими можем да си позволим да закупуваме техника от когото си поискаме ,при възможно най-изгодни условия и крайния резултат ще е, поне малко по-добра боеспособност и материална осигуреност на въоръжените ни сили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Soviet Soldier написа:

Защо намесваш Русия? Нужно ли е да сме с някого задължително? Не може ли поне веднъж да сме неутрални ,като виждаме че в момента борбата е за чужди икономически и гео-политически интереси? В НАТО получаваме само ограничения и неизгодна техника спрямо възможности-цена. Като сме независими можем да си позволим да закупуваме техника от когото си поискаме ,при възможно най-изгодни условия и крайния резултат ще е поне малко по-добра боеспособност и материална осигуреност на въоръжените ни сили. 

Швейцария на Балканите... Това е много стара идея, но сме на доста стратегическо и ветровито място и неутралност и независимост са практически невъзможни. Освен това сме малка държава и трябва да се милитаризираме по модел на Исраел за да можем наистина да устоим. Да не говорим че те решават голямата част от конфликтите си с политически инструменти, докато имам известни съмнения в опита на родните ни политици да го правят достатъчно ефективно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Израел още при основаването си нарушава чужди териториални интереси. Защо независимостта да е невъзможна? Какво ни пречи да напуснем НАТО ,и какво ни пречеше изобщо да не се присъединяваме? Проблемът е ,че има чужда ръка в нашата политика ,а ние го позволяваме. Тоя гаден евреин Соломон Паси ,да не би да е случайна личност? То бяха сълзи при приемането на България в НАТО ,то беше цирк. Да ама в крайна сметка ние го позволихме. Тогава още народът трябваше да се вдигне масово и да принуди правителството ,да организира референдум. 

А по върховете на НАТо смяташ ,че ни смятат за съюзнически народ ли? На тях им е кристално ясно ,че поне 70% от българите няма да скочат срещу Русия ,и при евентуален конфликт на българските граждани не може да се разчита. Ние за НАТО сме само територия и нищо повече. 
Разбира се при евентуален конфликт ,най-тежък удар и най-негативни последствия от членството в НАТО биха понесли Полша и Румъния ,но базите в България ,в които се съсредоточава американска техника също биха станали жертва на Русия при евентуален конфликт. 
Всяка една значима база в Европа е "на мушка" на руските тактически ракети ,и с натискане на бутон те биха престанали да съществуват. ПРО не може да се бори с тези леки и изключително бързи ракети. Предназначението на на ПРО е преди всичко да спира масивните интерконтинентални балистични ракети с ядрени бойни глави. Проблемът е ,че в момента в Русия навлязоха изцяло ново поколение ракети ,които са проектирани точно с цел да преодоляват натовския противоракетен щит. 
Целта на американците е да дръпнат технологично Русия до състояние ,в което руското въоръжение няма да е способно да нанесе ответен удар ,и съответно Русия да се принуди по мирен начин ,да се подчини на евро-атлантическите си господари. Това ще стане разбира се ,ако на руснаците им е ясно ,че всяка тяхна съпротива ще е безполезна. Работата е там ,че САЩ бяха твърде близо до постигането на тази цел ,но от известно време виждат ,че Русия не стои на едно място и крайната цел на САЩ в момента се отдалечава ,вместо да е обратното. Точно това напрежение и страх на САЩ ,че Русия ще продължи да се развива и да брани границите и интересите си адекватно ,ги кара да настъпват в момента ,защото в Бъдеще крайната им цел все-повече се отдалечава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо някой все нещо трябва да ни подсигури, осигури, гарантира???? Нямаме армия, нямаме граница, нямаме икономика - какво изобщо имаме и защо все някои външен ще ни подсигурява???? Защо сме на този хал???   Какво НАТО и кви 5 лева!? То е видно  за кого, как и на чия страна ще застане при евентуален конфликт т.е. визирам случая с Кипър за, който така удобно не се говори! За сега единствената заплаха за нас е Турция и ако не дай Боже нещо се случи то избора на НАТО за това но коя страна ще застане е ясен - Турция! Няма и как друго да е! Т.е. Една държава с най - голямата армия и една от най - големите натовски бази и верен съюзник готов да воюва с ядрена сила срещу една държавица ,чието съществуване на картата не е чак толкова важно! Страна с 1 самолет и войска въоръжена с копия! Някой осъзнава ли в какво жалко състояние се намираме! В това състояние сме от както станахме челнове на ЕС и НАТО. В такова жалко състояние не сме били дори през времената на социализъма! Някои хора да вземат да слязат на земята, да излязат от лъскави офиси, да излязат от София и да се радходят по градове и селца! Уникална разруха и мизерия може да се види! Толкова е уникална мизерията и разрухата, че чак не е реална! Мога да кача терабайт снимки, които няма да са като тези тиражирани по брошури и медии!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие не разбрахте ли ,че в тоя свят няма независими държави :) .Сигурно само Северна Корея е независима .там слънцето изгрява по заповед на любимия вожд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Кумчо вълчооо написа:

Защо няко все нещо трябва да ни подсигури, осигури, гарантира???? Нямаме армия, нямаме граница, нямаме икономика - какво изобщо имаме и защо все някои външен ще ни подсигурява???? Защо сме на този хал???   Какво НАТО и кви 5 лева!? То е видно  за кого, как и на чия страна ще застане при евентуален конфликт т.е. визирам случая с Кипър за, който така удобно не се говори! За сега единствената заплаха за нас е Турция и ако не дай Боже нещо се случи то избора на НАТО за това но коя страна ще застане е ясен - Турция! Няма и как друго да е! Т.е. Една държава с най - голямата армия и една от най - големите натовски бази и верен съюзник готов да воюва с ядрена сила срещу една държавица ,чието съществуване на картата не е чак толкова важно! Страна с 1 самолет и войска въоръжена с копия! Някой осъзнава ли в какво жалко състояние се намираме! В това състояние сме от както станахме челнове на ЕС и НАТО. В такова жалко състояние не сме били дори през времената на социализъма! Някои хора да вземат да слязат на земята, да излязат от лъскави офиси, да излязат от София и да се радходят по градове и селца! Уникална разруха и мизерия може да се види! Толкова е уникална мизерията и разрухата, че чак не е реална! Мога да кача терабайт снимки, които няма да са като тези тиражирани по брошури и медии!

А така , ама тази истина е неудобна за много хора и предпочитат да не я виждат и чуват.Какво НАТО какъв ЕС ? Точно територия сме за консумация на боклуците от немските вериги , Кауфланд , Билла , Лидл и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Иво Димов написа:

Вие не разбрахте ли ,че в тоя свят няма независими държави :) .Сигурно само Северна Корея е независима .там слънцето изгрява по заповед на любимия вожд :)

Съгласен съм ,но има едно понятие "степен на зависимост" и колкото по-малко е тази степен ,толкова по-добре за нас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази тема май беше за Англия, къде се отплеснахте ?

Е, и за другите части на Обединеното кралство. Те сега трябва да го прекръстят на Обеднялото кралство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, jhoro написа:

Е, и за другите части на Обединеното кралство. Те сега трябва да го прекръстят на Обеднялото кралство.

Ха ха оставете ги платените ни медии с глупавите им спекулации. Великобритания е велика империя ,която държи властта в много от бившите си колонии и поне в близките 100г. не вярвам да обеднее реално. Трябва да се случи някаква колосална трагедия ,колосална промяна на световния ред ,че Великобритания да се нарече "бедна". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Тази тема май беше за Англия, къде се отплеснахте ?

Какво за Англия? Дали в ЕС или извън ЕС за тази държава все тая. Нашите медии вият сякаш референдума се е състоял у нас и следствието касае нас! Няма да обеднеят англичаните, нито пък ще измрат от глад! Вместо да се занимаваме с англичаните, то ще е добре да си погледнем нашето настояще което за едни е може би розово, но за други - не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха ха оставете ги платените ни медии с глупавите им спекулации. Великобритания е велика империя ,която държи властта в много от бившите си колонии и поне в близките 100г. не вярвам да обеднее реално. Трябва да се случи някаква колосална трагедия ,колосална промяна на световния ред ,че Великобритания да се нарече "бедна". 

Че кой говори за "вашите" медии? Гледай финансовите индикатори.

А пък когато Шотландия и Северна Ирландия се отделят и кво остава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Кумчо вълчооо написа:

Какво за Англия. Дали в ЕС или извън ЕС за тази държава все тая. Нашите медии вият сякаш референдума се е състоял у нас и следствието касае нас! Няма да обеднеят англичаните, нито пък ще измрат от глад! Вместо да се занимаваме с англичаните, то ще е добре да си погледнем нашето настояще което за едни е може би розово, но за други - не!

Ооо това не се случва у нас ,но на тия горе им е ясно ,че Великобритания стартира тенденция ,която може да бъде последвана от всяка една държава в ЕС и от там кампанията по медиите и про-европейската пропаганда. 

преди 12 минути, jhoro написа:

Че кой говори за "вашите" медии? Гледай финансовите индикатори.

А пък когато Шотландия и Северна Ирландия се отделят и кво остава?

Това са спекулации ,като се отделят няма да цъфнат и вържат и това им е ясно. Тия поразии ги правят заможни популисти с бизнес ,който ще пострада при изход от ЕС. С други думи оставането в ЕС позволява на богатите корпорации ,на които не им пука за друго освен за парите ,да се развиват и богатеят. Излизането от ЕС от друга страна дава спокойствие на британския народ и дава зелена светлина на бизнесът насочен към страни извън ЕС. Всичко си има своите положителни и отрицателни страни. Аз по нашите медии нещо не чувам за положителните?!? 
Нормално да има криза и спад в британската икономика ,след такава съдбоносна крачка. Това трябва да ни изненадва ли? 2 години най-много докато се нормализират нещата ,и Великобритания ще си продължи по пътя без проблем. ЕС ограничава наистина силно икономическите отношения между Великобритания и държави извън ЕС ,и това коства колосални суми на британската икономика. Ако излизането на Великобритания беше така неизгодно ,както го представя пропагандната машина в момента ,този въпрос изобщо нямаше да се разглежда ,камоли да се проведе референдум. 

Ако по някакъв начин изходът на Великобритания от ЕС бъде предотвратен ,това ще е чиста гавра с мнението на хората ,и ситуацията там ще стане много по-напечена. 

П.С. Имат късмет от към географско разположение. В момента са създадени отлични условия за сценарий подобен на този в Украйна там. Много красиво би било да се разцепи тази зла империя ,но . . . това са само сладки мечти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, jhoro написа:

Гледай финансовите индикатори.

Финансовите индикатори не са за гледане от всеки! Трябва да се разбират!

Ще се повторя сигурно за 5-ти път! Ниския курс на паунда в момента е изгоден за англичаните! Отпадането на някои регулации относно пазара също е в тяхна полза. В момента се води наказателна кампания с манипулации за да се изплашат хората! В икономиката обаче нищо манипулирано и изкуствено не може да просъществува дълго така, че.....

" А пък когато Шотландия и Северна Ирландия се отделят и кво остава?"      То, се заговори усилено ,че Холандия желае скоротечно излизане! Франция мълчи ,но няма да се забави и тя! Вие сте се загрижили за Шотландия и Ирландия  

Докато ЕС се занимаваше с лампи, прахосмукачки и краставици, мигрантския наплив излезе извън контрол. Икономиката на повечето страни не се стабилизира, както се предвиждаше. Капак на всичко бе на никого ненужната конфронтация с Русия. В един момент чашата преля! Хората искаха да се радват на статута си и да не влачат на опашка страни, които още столетие няма да си стъпят на краката, а за тях ще трябва да се оделят пари респ. пари на данъкоплатците! Хората казаха - стига, аман!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

Финансовите индикатори не са за гледане от всеки! Трябва да се разбират!

Съгласен съм. А сега наблегнете и прочетете пак постовете си 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rudinoid написа:

Съгласен съм. А сега наблегнете и прочетете пак постовете си 

И какво? Прочетох???? Отстоявам всичко написано!

Ако се ловим за думата изкуствено, то нищо по - изкуствено и нелогично няма от ЕС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже Бойко и други крайно про-европейски настроени политици се възмутиха и отвратиха от двойните стандарти в ЕС. Гражданите на ЕС масово са недоволни от сегашната политика на този съюз и това не е случайно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе всичко май опира до това,че хората са егоисти и не искат да помогнат на по-бедните за да може всички да живеят добре и в разбирателство.

Редактирано от koldan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Soviet Soldier написа:

Не са 100%. Аз се радвам че сме в НАТО и в ЕС.

Защото без шапката на НАТО щяхме да сме разорана нива от някой геополитически и или етнически експеримент, каквито са много примери за наши съседи.

А ЕС дава хляб на 2.5 млн българи  емигранти , които намират по добра реализация и по лесни възможности  в Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...