Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден съфорумници, ще трябва много скоро да си взимам лаптоп и търсех промоции.По принцип бях взех един Дел на нашите докато беше в промоция и останах доволен от качеството му, но сега са му сменили видео картите с на АМД а тази простотия няма да я направя (моля без въпроси и коментари относно това :no-no: ) Та сега съм се спрял на ето този лаптоп : цък .Въпроса ми обаче е друг, като цяло за кои марки сте чували доста лоши отзиви и за кои по-малко ? Като цяло Acer нещо прекалено плахо ще го купя, ако се спра на него имайки предвид отзивите, които съм чувал за тях.Какъв е вашият опит и какви отзиви сте чували ? Благодаря предварително :)

П.п. Ако имате някакво по-добро предложение от избраният за сега от мен лаптоп разбира се споделете го ^^

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като цяло марката няма особено значение. В смисъл - всички тези Acer, Asus, Dell и т.н. не са производители, а просто възлагат на други фирми да им направят лаптопите, и накрая да им лепнат по едно лого. Някъде из форума имаше доста подробна тема по въпроса.

Така че е въпрос на късмет. Аз лично предпочитам Asus заради свестния гаранционен сервиз в България. Не че и те не създават проблеми, де ...

Конкретния модел - не знам за какво ще го ползваш. Но не виждам много смисъл от отделна външна видеокарта, по-слаба от вградената в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре ти какъв лаптоп ще ми предложиш в този ценови клас по-добър от този ? Употреба - високо натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти пък да не направиш грешка да си вземеш лаптоп с Nvidia карта?????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами, добре говорите, ама не виждам да предлагате нещо по-добро на горе-долу същата цена.Плюс някой лев отгоре не е проблем да речем.Другият ми въпрос, сега се сетих, как е ддр4 паметта вече при лаптопите ? Струва ли си инвестирането или все още не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ко ще цъкаш игрички Асус Рог ти трябва :) и ти няма усетиш никва разлика дал е ДДР3 или ДДР 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре Асус РоГ сериите ги следя вече сигурно половин година и се отказах от тях защото постоянно им сменят компонентите? Смисъл ако съм си направил грешния извод, че е защото просто предишните модели са били несполучливи моля някой да обясни защо честата промяна тогава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубавият лаптоп се разпознава по конструкцията, качеството на вложените материали и изобщо как е проектиран целият. Това с компонентите касае единствено производителността. На практика всички производители на лаптопи поръчват едни и същи дънни платки и върху тях слагат едни и същи компоненти. Това, което е различно е охлаждането, монитора и това, което споменах в първото изречение.

Ето една статия (макар и леко пристрастно написана).

Що се отнася до АМД картите, мога да ти кажа, че си в голяма грешка. Обикновено Nvidia дефектират. Имаха доста дефектни не само серии, но и поколения преди време. Сега са закрепили нещата и сега и двата производителя имат дефекти в рамките на нормално. И пак казвам само карти на Nvidia горяха масово, че даже ако не се лъжа изтегляха от пазара. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами .. то добре, ама аз пак си оставам с чуденето към кой лаптоп да се насоча ако целта ми е да го натоварвам и да искам да ме кара с години без проблеми .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някаква гаранция за "натоварване"  и да изкара "дълги години без проблем" могат да дадат много малко лаптопи, които струват много скъпо. Далеч са ви от бюджета. Моят съвет е, ако искате да играете игри или да го товарите с някакви други сериозни занимания просто да си вземете настолен компютър. Там вече ще намерите лесно нещо производително и ще изкара повече. Ако ви е толкова важна мобилността - търсете лаптопи с добро охлаждане и се грижете добре за него. Има не лоши лаптопи около 1500лв. Проучете си как се представят охлажданията им, търсете качествени ревюта, в които са разкостили до последното винтче и си изберете някой. Голяма разлика между тях няма на практика. След това гледайте параметрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Попринцип съм готов да скоча и около 1800-1900 ценовият клас, но пак казвам - не знам кое да избера, за да отговаря на тези изисквания. Мобилността както подразбра, наистина, е на първо място. Ако може някой да препоръча някое лаптопче поне да се започне от някъде ще съм щастлив. Гледах Y50 & RoG сериите, но не съм сигурен на какво ниво са и дали 4к дисплеите на Y50 са оправени .. (преди година-две разбрах, че са имали страшно големи проблеми с игрите от към резолюция и фпс). По принцип съм чувал доста добри отзиви за MSI лаптопите, но гледам тук .. май нямаме достъп до тях на нашият пазар ?

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.