Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да знам как да си направя собствена програма, но не знам нищо за това. Става дума за програма, създаваща планове на машини по зададена информация.

Ако някой знае нещо нека ми пише. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни малко по-подробно за какви планове на машини говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проста работа,трябва да прочетеш около 10тома книги по програмиране, да събереш екип от програмисти , броят им сигурно няма да е малък, и след няколко години яка работа, може да се получи нещо ,успех.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Ankazar написа:

Искам да знам как да си направя собствена програма, но не знам нищо за това. Става дума за програма, създаваща планове на машини по зададена информация.

Ако някой знае нещо нека ми пише. Благодаря предварително.

То само с ядене не става, трябва и акъл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 10-те тома книги съм съгласен- ще ги прочета. Но екип от програмисти? Не съм милярдер.

Редактирано от Ankazar
неточност (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ankazar написа:

За 10-те тома книги съм съгласен- ще ги прочета. Но екип от програмисти? Не съм милярдер.

То целта не е да ги прочетеш, а да ги разбереш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

То целта не е да ги прочетеш, а да ги разбереш.

Какви книги по-точно ми трябват? И когато ги прочета и разбера ще се справя ли без екип?

Редактирано от Ankazar
неточност (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ankazar написа:

Какви книги по-точно ми трябват?

Ами и по горе те питах за повече информация. Или покажи нещо примерно, което си забелязал, за да можем да те ориентираме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ами и по горе те питах за повече информация. Или покажи нещо примерно, което си забелязал, за да можем да те ориентираме.

Ето за какво става дума: програмата трябва да има функцията да събере на едно място няколко устройства( напр.лазерен плинтер, мултимедия и фотоапарат)и да ги сглоби в едно или отделни техни части в едно, начертавайки плановете на новото устройство(машина). 

Мисля, че е възможно да се направи каквато и да е програма, дори такава. Упъти ме от къде да започна и нататък ще се справя и сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не се сещам за такава програма ( поне не такава за свободна употреба) която да прави такива неща. Не искам да те плаша, но сам не можеш да направиш такова приложение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Ankazar написа:

Е дабре , с какъв бюджет разполагаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Ankazar написа:

Ето за какво става дума: програмата трябва да има функцията да събере на едно място няколко устройства( напр.лазерен плинтер, мултимедия и фотоапарат)и да ги сглоби в едно или отделни техни части в едно, начертавайки плановете на новото устройство(машина). 

Мисля, че е възможно да се направи каквато и да е програма, дори такава. Упъти ме от къде да започна и нататък ще се справя и сам.

Може да почнеш с https://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре да си купи в.Стършел, там е указано  по подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Ankazar написа:

Идеите са нещо прекрасно, само че трябва да са подплатени и с интелектуален багаж. Това, което искате е в областта на фантазиите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е че човека има мерак.Никои не се е родил научен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, capnemo написа:

Идеите са нещо прекрасно, само че трябва да са подплатени и с интелектуален багаж. Това, което искате е в областта на фантазиите

Много неща,  които са смятани за фантастика в 21в са на път да се случат. Няма невъзможни неща.

преди 14 часа, Емил Костов написа:

Честно казано не се сещам за такава програма ( поне не такава за свободна употреба) която да прави такива неща. Не искам да те плаша, но сам не можеш да направиш такова приложение.

Ако дам на някоя фирма да я направи колко пари ще искат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ankazar написа:

Много неща,  които са смятани за фантастика в 21в са на път да се случат. Няма невъзможни неща.

Те, ще се случат, но не при теб, а на други места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Ankazar написа:

Не, няма. Но личния ми опит като инженер от последните 30 години ми помага да видя какво в постижимо, базирано на факторите, време, разходи и сложност.

Вижте колко време отне да се унифицира нещо толкова просто като зарядно на телефон. И това е само една част. Сега мислете за 1000 части (да го минимизираме за удобство). Ако като краен резултат ще ползваме само комбинация от 10 от тях това са 10 на степен 1000 варианта, което е доста голямшко число. Нека предположим че можете лесно (хич не е лесно) да отхвърляте невъзможни или безсмислени комбинации, които са 10 на степен 900. И пак имате 10 на степен 100 варианта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

Не, няма. Но личния ми опит като инженер от последните 30 години ми помага да видя какво в постижимо, базирано на факторите, време, разходи и сложност.

Вижте колко време отне да се унифицира нещо толкова просто като зарядно на телефон. И това е само една част. Сега мислете за 1000 части (да го минимизираме за удобство). Ако като краен резултат ще ползваме само комбинация от 10 от тях това са 10 на степен 1000 варианта, което е доста голямшко число. Нека предположим че можете лесно (хич не е лесно) да отхвърляте невъзможни или безсмислени комбинации, които са 10 на степен 900. И пак имате 10 на степен 100 варианта...

Предлагаш ми да се откажа ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Ankazar написа:

Предлагаш ми да се откажа ли?

Не, предлагам Ви да мислите! Да анализирате, да огледате проблема от различни гледни точки, да се опитате да видите нещата творчески. И всичко това без да губите връзка с реалността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, capnemo написа:

Вижте колко време отне да се унифицира нещо толкова просто като зарядно на телефон.

Обаче след като се направи, е нещо от просто по просто.

Що казват, просто като гъбено семе. Щото го има ей тъй, без да го правиме. Простите гъби го правят гъбеното семе, затуй е просто. И то прави гъбите, затуй и те са прости.

Но ако в един светъл ден изчезнат както гъбите, така и гъбеното семе, може би ще се светнем, че не е толкова просто да бъдат открити гъбите или гъбеното семе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, capnemo написа:

Не, предлагам Ви да мислите! Да анализирате, да огледате проблема от различни гледни точки, да се опитате да видите нещата творчески. И всичко това без да губите връзка с реалността.

Как да направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се научиш да програмираш. Според мен най-добре започни с Java или C#. В интернет има страшно много уроци и за двата езика. Точно такава програма не знам дали може да се направи, но това не пречи да се научиш да програмираш. 

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ankazar написа:

Как да направя това?

Извинете ме, но нали не очаквате от мен да Ви науча да мислите? По-горе нахвърлих някои насоки и детайли, от там сте Вие. Вие имате идея и искате да я осъществите

току що, RJ45 написа:

Трябва да се научиш да програмираш. Според мен най-добре започни с Java или C#. В интернет има страшно много уроци и за двата езика.

Това в момента е безкрайно ирелевантно. Тук не говорим за програмиране а за откритие, за иновация. Докато се стигне до програмирането ще изтече много вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, capnemo написа:

Това в момента е безкрайно ирелевантно. Тук не говорим за програмиране а за откритие, за иновация. Докато се стигне до програмирането ще изтече много вода

Човека иска да си направи програма. Защо да не започне да учи как става това? Дори и идеята му да не се получи, той ще е видял какво означава да програмира и може да му хареса.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.