Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 минути, capnemo написа:

Извинете ме, но нали не очаквате от мен да Ви науча да мислите? По-горе нахвърлих някои насоки и детайли, от там сте Вие. Вие имате идея и искате да я осъществите

Това в момента е безкрайно ирелевантно. Тук не говорим за програмиране а за откритие, за иновация. Докато се стигне до програмирането ще изтече много вода

Искам да ви задам последен въпрос-какъв трябва да съм по образование за да направя тази иновация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
току що, Ankazar написа:

Искам да ви задам последен въпрос-какъв трябва да съм по образование за да направя тази иновация?

Честно казано не мисля че образованието е голямо значение. Разбира се трябва да имате добра идея от механика, електроника, математика и доста други специалности. Важното е да видите и намерите начин това, което искате да стане възможно и приложимо. Т.е. по-скоро ви е нужен конкретен начин на мислене, не толкова много знания

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата, една задача от 4-5 клас. Един щъркел си летял, срешнал ято щъркели, зравейте ято 100 щъркели, ги поздравил, ние не сме 100, ще бъдем , ако към нас прибавиш още толкова, колкото сме, половината на сега ,колкото сме, плюс четвртината на сега сега колкото сме, плюс теб ще бъдем 100. Колко са щъркелите в ятото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, capnemo написа:

Честно казано не мисля че образованието е голямо значение. Разбира се трябва да имате добра идея

Какво имате предвид под добра идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Ankazar написа:

Какво имате предвид под добра идея?

Поста го допълних :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е мотивацията, но трябва поне малко и умения.

Според мен не трябва да се отказвате, даже напротив щом имате желанието, старайте се, и рано или късно може и да получите резултат. След това и уменията ще се подобрят. Тогава вече идеите може да тръгнат и в друга насока. Обаче преди това не забравяйте, че има фактор време, който не трябва да пренебрегвате, просто трябва търпение и последователност. Успеха спохожда търпеливия, нали така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, balki65 написа:

Към автора на темата, една задача от 4-5 клас. Един щъркел си летял, срешнал ято щъркели, зравейте ято 100 щъркели, ги поздравил, ние не сме 100, ще бъдем , ако към нас прибавиш още толкова, колкото сме, половината на сега ,колкото сме, плюс четвртината на сега сега колкото сме, плюс теб ще бъдем 100. Колко са щъркелите в ятото. 

Това какво общо има с темата - елементарна задачка за 4 клас. Докато за да си направи програмата се искат стабилни знания по метафизика, алхимия и квантова лелелогия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте силно запознат как трябва да работи програмата и реално може същото да го направите на лист хартия започнете с блок схема и я покажете на някой програмист.

Ако не можете да направите блок схема няма да можете и програмата.

Също така не ви препоръчвам Хари Потър а Трансформърс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ined написа:

Това какво общо има с темата - елементарна задачка за 4 клас. Докато за даа си направи програмата се искат стабилни знания по метафизика, алхимия и квантова лелелогия.

Ами изброява,сума ти знания трябва да има, но дали има основата, ако ще почва да учи сега,но не е късно, оня ден четох, в Япония на 100г., се дипломира един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, balki65 написа:

Ех, тия петокласници. Какви шеги правят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Не съм чел всички коментари над мен, но хората добре ти го казаха - трябват ти години четене и пак няма да можеш да програмираш всичко. Има различни видове програмиране - уеб сайтове, игри, различни видове софтуер, програмиране на роботи (машини). Аз не съм много навътре, но веднъж слушах една от лекциите на Светлин Наков, доктор в Софтуерния Университет и там обясняваше в дълбочина и по много интересен начин за програмирането като цяло, за видовете езици за програмиране - кой за каква дейност се използва. Ако искаш да се занимаваш с програмиране гладен няма да останеш, но да знаеш, че ще ти трябват минимум от 2 до 5 години яко четене и бачкане. Тук говорим да изядеш с парцалите даден език, а не да се научиш да копираш код от нета. Ако я намеря в Youtube ще ти я постна тук. Интересно е. Така като те гледам си млад, имаш време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали не са те изпреварили...това с програмата де..

Има и нещо друго...машини са проектирани и създавани много преди да открият компютрите , програмните езици и 3D принтерите.

Та...придобий базови познания...изясни си естеството на начинанието...(ще правиш планове,машини или ще продаваш програмата) и упорствай.  Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolaijelev написа:

Провери дали не са те изпреварили...това с програмата де..

Има и нещо друго...машини са проектирани и създавани много преди да открият компютрите , програмните езици и 3D принтерите.

Та...придобий базови познания...изясни си естеството на начинанието...(ще правиш планове,машини или ще продаваш програмата) и упорствай.  Поздрави

Благодаря, че ми посочихте естеството на моето начинание. Смятам да я запазя за себе си. На 19 г. съм все някога ще я направя. А на тези, които смятат, че е фантастика ще им кажа само едно- имам достатъчно воля и разум за да направя невъзможното възможно.

А и още нещо аз съм свикнал да се целя нависоко и да постигам това, което съм си наумил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бате кви са тия трансформъри къде си тръгнал да правиш ? Изведнъж и да искаш няма да можеш да го направиш. Почваш да програмираш лека по лека и един ден дано да направиш тая машина.
Това че се целиш нависоко и правиш каквото си си наумил е доста добре, продължавай така

Sent from my E2003 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2016 г. в 17:01, Ankazar написа:

Става дума за програма, създаваща планове на машини по зададена информация.

на 24.06.2016 г. в 20:14, Ankazar написа:

програмата трябва да има функцията да събере на едно място няколко устройства( напр.лазерен плинтер, мултимедия и фотоапарат)и да ги сглоби в едно или отделни техни части в едно, начертавайки плановете на новото устройство(машина). 

за това не ти трябва програма. намираш един кашон и вътре нахвърляш каквото ти трябва и готово > :D в кръга на шегата.

1 разделяй и владей.

2 вижда ми се постижимо.

3 сам няма да можеш.  

4 познания по  програмиране много високо ниво.(eдва ли ще те интересува този проект ако ги имаш)

5 познания по електроника и електротехника

6 познания по графичен дизайн

7 тъпанарите един свестен gsm не могат да измислят ти ще събираш няколко машини в една ....

те ти  събрах ти телевизор  буфери gsm  и принтер в едно дай 5 лева.

New Bitmap Image.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път се  държите грубо с човек, който няма никакъв опит в програмирането. После защо българските форуми са оплювани и с лошо впечатление.:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Народът казва: " Дерзай и ще станеш мъдър!" Нека човек да започне от някъде и за това иска тук съвет. За някакви си 30-тина години успяха да съберат в един джоб всичко това!:)

0dd.6030.jpg

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Yvan Sergeev написа:

4 познания по  програмиране много високо ниво.(eдва ли ще те интересува този проект ако ги имаш)

Доста вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...