Премини към съдържанието
Емил44

Как да сменя Уиндоуса? Проблема със Биоса!

Препоръчан отговор

Здравейте! Купих си лаптоп Леново от Технополис за 1000 лева, имаше Дос, без операционна система.  Казаха ми че мога да му сложа само Уиндоус 8,   а до колкото уиндоус 7 и 10 не можело да ми тръгнат, разбрах че проблемът е бил в биоса, който е настроен само за уиндоус 8. Сега трябва да сменям биоса или да го ъпдейтвам, не знам точно. Какво трябва да направя със този биос за да си сложа 7 или 10, не искам да съм със уиндоус 8.   Ето малко инфо за лаптопа.

info.png

dunno.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ivan1975 написа:

Пробвай от тук цък да надстроиш до 10.

Пуска си ъпдейтите, сваля ги,  инсталира. След това рестартира, и трябва да му се появи икона в таскбара за ъпгрейд към Windows 10.

ПС: По-добре е с Windows 8/8.1 според мен...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно биоса щом си успял да инсталираш Windows 8, едва ли ще има някакъв проблем за Windows 10. Колкото до Windows 7 обаче, предполагам биоса е настроен да чете само UEFI способни операционни системи, каквито са Windows 8 и 10. Най-вероятно става въпрос за настройка до Legacy тип на четене. Може и да се наложи флашване на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Blue Ray написа:

Относно биоса щом си успял да инсталираш Windows 8, едва ли ще има някакъв проблем за Windows 10. Колкото до Windows 7 обаче, предполагам биоса е настроен да чете само UEFI способни операционни системи, каквито са Windows 8 и 10. Най-вероятно става въпрос за настройка до Legacy тип на четене. Може и да се наложи флашване на биоса.

Точно така, със програмата Rufus, го настройвам на UEFI, иначе няма да стане, а уиндоус 8 не ми харесва, постоянно проблеми и несъвместимост със игри. Не е само заради игрите де но си предпочитам седмицата.  Какво е това флашване на биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Емил44 написа:

Какво е това флашване на биоса?

Инсталиране на друга версия.

Какви игри пускаш та имаш несъвместимост?!:ohmy:  Аз нямам никакви проблеми с каквото и да било на windows 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Каква грешка ти дава, когато стартираш дадена игра? 

2. Инсталирани ли са всички драйвери от производителя?

3. Ако не знаеш как се прави flash на bios не го прави, че ще убиеш лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

какъв е този лаптоп за 1000 лв дето игрите крашват ? по добре за игри да бяхте си взели настолна машина ако бяхте писали преди да взимате със сигурност сега нямаше да съжалявате :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, firestarter написа:

Инсталиране на друга версия.

Какви игри пускаш та имаш несъвместимост?!:ohmy:  Аз нямам никакви проблеми с каквото и да било на windows 8.

преди 17 минути, Емил Костов написа:

1. Каква грешка ти дава, когато стартираш дадена игра? 

2. Инсталирани ли са всички драйвери от производителя?

3. Ако не знаеш как се прави flash на bios не го прави, че ще убиеш лаптопа.

Сега ще поясна по подробно!  Първо ми прекъсва интернета, разстоянието беше около 4-5 метра, сега рутера е на 20 см, от лаптопа и на моменти прекъсва и върви по бавно. Във сервиза казаха че проблемът е в уиндоуса, обадих се във Нетуоркс, също потвърдиха че трябва да се преинсталира, добре сложихме му друг уиндоус 8.1  проблемът със интернета го има, игрите Не ми тръгват, много искам да цъкам новата игра WWE 2K16, но ми върви със 10 fps  в менюто и като зарежда играта спира да работи и ми излиза гррешка че има проблем със несъвместимостта, така е и със още игри, като counter strike 1.6,   GTA IV, Филмите ми спират, KM Player stop working, и така подобни проблеми. Макар че това е третия уиндоус 8 на този лаптоп, но същите оплаквания ги имат и мойте приятели със уиндоус 8. Всички драйвери са инсталирани от диска със лаптопа, даже съм ги свалих и от официалния сайт!  Просто уиндоуса не става за игри може би. Видео картата е ATI Radeon 2 gb  64 bit. Не знам уиндоус 10 що за стока е, но си искам седмицата!

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа просто не става за игри. Ето ти една тема, която може да прочетеш. Иначе може да му сложиш седмица но вариантите са два:

1. От настройките на биос трябва да избереш опциите Legacy Mode и Secure Boot Off. Ако харда ти е в GPT формат трябва да го направиш в MBR иначе седмицата няма да го види.

2. Ако биос не ти разрешава ( тоест дава ти следната грешка - bios is not fully acpi compliant ) ще трябва да сложиш биос, който е направен за Windows 7.  Тук трябва да се внимава, защото може да си убиеш дъното.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа просто не става за игри. Ето ти една тема, която може да прочетеш. Иначе може да му сложиш седмица но вариантите са два:

1. От настройките на биос трябва да избереш опциите Legacy Mode и Secure Boot Off. Ако харда ти е в GPT формат трябва да го направиш в MBR иначе седмицата няма да го види.

2. Ако биос не ти разрешава ( тоест дава ти следната грешка - bios is not fully acpi compliant ) ще трябва да сложиш биос, който е направен за Windows 7.  Тук трябва да се внимава, защото може да си убиеш дъното.

Благодаря, не искам да го преинсталирам заради игрите само, но все пак защо да не става за игри, нали е със добри характеристики? Процесора, 8 гб рм,

само за видео картата не съм сигурен, имам приятел който има лаптоп със същите характеристики, само че е със уиндоус 7 и му вървят игрите, аз имам ли шанс да подкарам примерно wwe 2k16?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопите не стават за игри поради лошото охлаждане. Систематичното прегряване води до разпояване на чипа на видеокартата или на някой от чиповете на видеорамта и лаптопа умира.

Вероятни причини за твоя проблем са:

1. Проблемен Windows - Казваш че са тествани няколко версии, но това не изключва, че може да има някакъв проблем.

2. Проблемни драйвери - При работа с Windows 8 и 10 често срещани проблеми са драйверите на видеокартата и драйверите за USB 3.0. 

3. Хардуерен проблем - Има вероятност някой от хардуера да не работи правилно и от това лаптоп да не може да работи.

Между другото съм инсталирал на няколко такива машини Windows 8.1 и си работят перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че самия Windows е скапан.Кво ти пречи да надстроиш до 10 и да опиташ как е с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows-джии стига сте го будалкали човека и се спрете да говорите за флашване на фърмуера и т.н. глупости. Високо е нивото на форума напоследък определено... Как и да е, 64 бит. Windows 7 може да се инсталира на UEFI базирани машини и GPT таблица на харддиска. Да не говоря, че UEFI не е = на GPT, както и че BIOS не е = на MBR. Принципно може да се ползва MBR таблица на харда при UEFI базирани машини, както и GPT таблица при BIOS базираните. Това, че умрелия Windows не може да работи в такива комбинации си е негов проблем, но това не е единствената ОС на света.  Също е време да се спре да се говори за UEFI, като за BIOS. Двете са много различни. Това са два различни фърмуера с различен тип на работа и UEFI/EFI  не е = BIOS както и обратното.

Интересно какво точно са имали предвид консултантите от Технополис с това, че не можело да се инсталира никаква различна от Win 8.1 ОС. Може би липса на драйвери. Ако на мен лично ми кажат такова нещо, много бих се замислил дали да си купя точно тази машина. Наглост и безумия до безобразие от подобни търговци.

Ето малко помощен материал - клик

Редактирано от exwol (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, exwol написа:

Windows-джии стига сте го будалкали човека и се спрете да говорите за флашване на фърмуера и т.н. глупости. Високо е нивото на форума напоследък определено... Как и да е, 64 бит. Windows 7 може да се инсталира на UEFI базирани машини и GPT таблица на харддиска. Да не говоря, че UEFI не е = на GPT, както и че BIOS не е = на MBR. Принципно може да се ползва MBR таблица на харда при UEFI базирани машини, както и GPT таблица при BIOS базираните. Това, че умрелия Windows не може да буутне в такива комбинации си е негов проблем, но това не е единствената ОС на света.  Също е време да се спре да се говори за UEFI, като за BIOS. Двете са много различни. Това са два различни фърмуера с различен тип на работа и UEFI/EFI  не е = BIOS както и обратното.

Интересно какво точно са имали предвид консултантите от Технополис с това, че не можело да се инсталира никаква различна от Win 8.1 ОС. Може би липса на драйвери. Ако на мен лично ми кажат такова нещо, много бих се замислил дали да си купя точно тази машина. Наглост и безумия до безобразие от подобни търговци.

Ето малко помощен материал - клик

Не искат да се инсталират. Тествал съм точно на тези модели. И с такава седмица. Инсталацията тръгва след което излиза червен екран и лаптопа се рестартира. Даже и грешката не мога да видя каква е.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не искат да се инсталират. Тествал съм точно на тези модели. И с такава седмица.

Ми не знам какво си тествал, възможно е, но съм човек, който трудно се доверява само на думите. Ако е така обратно при търговеца и да си връща там скапания лаптоп от където го е взел за да го продава или ако ще да си го завира там дето слънце не огрява. В крайна сметка ние като потребители какво се оказва, че правим - купуваме си някаква машина без ОС и тя ни казва какво може и какво не може да правим на нея. Това що за глупост е от наша страна. Като не може, просто не я купувам, а пък те да си я продават на който искат. Нали точно на всички нас ги продават. Като спрат да се купуват, бързо ще сменят песента, която пеят в момента. Лошото, е че това е невъзможно да се случи и е само в света на фантазиите ми, защото масата народ лесно се подвеждат, пък и са зависими от корпоративните манипулации поради капаците дето са си наденали сами. Много е жалко, защото ИТ корп. знаят как да се възползват от безумното поведение на потребителите. Дет' се вика подковали са си нещата стабилно. Наглата 10-ка, която се инсталира без да пита на машините на хората, също е прекрасен пример за безобразно нагло поведение, което остава на заден план и 90% от хората го приемат за нормално. Както и да е, отклонявам се от темата и яхам метлата, а не ми се влиза в спорове, щото като нищо сега някои дълбоко заблуден красавец ще се засили да ми отговаря как видиш ли всичко това било нормално и ние дето се опитваме да променим статуквото нищо не разбираме.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, exwol написа:

Ми не знам какво си тествал, възможно е, но съм човек, който трудно се доверява само на думите. Ако е така обратно при търговеца и да си връща там скапания лаптоп от където го е взел за да го продава или ако ще да си го завира там дето слънце не огрява. В крайна сметка ние като потребители какво се оказва, че правим - купуваме си някаква машина без ОС и тя ни казва какво може и какво не може да правим на нея. Това що за глупост е от наша страна. Като не може, просто не я купувам, а пък те да си я продават на който искат. Нали точно на всички нас ги продават. Като спрат да се купуват, бързо ще сменят песента, която пеят в момента. Лошото, е че това е невъзможно да се случи и е само в света на фантазиите ми, защото масата народ лесно се подвеждат, пък и са зависими от корпоративните манипулации поради капаците дето са си наденали сами. Много е жалко, защото ИТ корп. знаят как да се възползват от безумното поведение на потребителите. Дет' се вика подковали са си нещата стабилно. Наглата 10-ка, която се инсталира без да пита на машините на хората, също е прекрасен пример за безобразно нагло поведение, което остава на заден план и 90% от хората го приемат за нормално. Както и да е, отклонявам се от темата и яхам метлата, а не ми се влиза в спорове, щото като нищо сега някои дълбоко заблуден красавец ще се засили да ми отговаря как видиш ли всичко това било нормално и ние дето се опитваме да променим статуквото нищо не разбираме.

Точни думи казани на място. На 1000% съм съгласен с теб. Но както виждаш нещата стоят по различен начин. Даже се намират хора, които ме убеждават колко перфектна е десетката, как стабилно се държи и прочие.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Емил Костов написа:

Точни думи казани на място. На 1000% съм съгласен с теб. Но както виждаш нещата стоят по различен начин. Даже се намират хора, които ме убеждават колко перфектна е десетката, как стабилно се държи и прочие.

Ами да мерси, аз обаче нямах предвид способностите на Win10 и дали е стабилна или добра ОС и колко е перфектна. Говорех за безумния начин, по който се дистрибутира и насилствено се предлага на хората, а те приемат това за нормално. Ами не мерси, предпочитам format на диска си, загърбвам тая наглост. Има достатъчно добри алтернативи. Линукс дистрибуциите, MacOS X. Ако искам да играя игри, ще си купя PS толкоз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, exwol написа:

Ами да мерси, аз обаче нямах предвид способностите на Win10 и дали е стабилна или добра ОС и колко е перфектна. Говорех за безумния начин, по който се дистрибутира и насилствено се предлага на хората, а те приемат това за нормално. Ами не мерси, предпочитам format на диска си, загърбвам тая наглост. Има достатъчно добри алтернативи. Линукс дистрибуциите, MacOS X. Ако искам да играя игри, ще си купя PS толкоз.

Не е безумен начина. Виновен си е самият потребител. Знаеш поговорката:" Не е луд този дето яде баницата, а този който му я дава." Иначе видях докъде стигна наглостта и глупостта на Майкрософт, но виж в темата Всичко за windows 10 какви върли защитници има.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е безумен начина. Виновен си е самият потребител. Знаеш поговорката:" Не е луд този дето яде баницата, а този който му я дава." Иначе видях докъде стигна наглостта и глупостта на Майкрософт, но виж в темата Всичко за windows 10 какви върли защитници има.

Така де аз това казвам, ние сме си виновни за това поведение. Колкото до темата за 10, не ме интересува. Всеки си избира пътя, който го устройва. Аз моя съм си го избрал и се чувствам перфектно и комфортно. Не желая да убеждавам никого какво да прави. Интересно ми е, че наблюдавам различни странни неща. Например вече поне на 10 места виждам как хора ползващи 10-ката са си залепили черно тиксо на камерите. В началото си мислих, че нещо не са си махнали от продажбата на машината, обаче после се загледах и питах един-двама, а те викат: "ми чухме, че могат да ни гледат камерите". Тука се разсмях от сърце и не защото това е вярно или не, че могат да гледат камерата, а просто ми стана странна психологията на човека. Значи ще ползвам нещо щот' някой е казал, че е добро, но в крайна сметка ще се примиря, че може то да си прави каквото си иска с мен. Ами аз ще изям ако трябва цяла библиотека с книги, но ще се науча на друго и няма да си позволя подобен компромис.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
    • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе, и от андроид ТВ надничат в дома ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На сулю и на пулю никои не наднича.Ако искат да надничат аз с удоволствие ще им го показвам по 3-пъти на ден:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно, могат да ни гледат през камерите, и как става това нещо?

Аз по принцип някой ми беше казал че който се регистрира в подобни форуми, може да се проследи къде живее, кой е точния човек, и така, това ме плаши, въпреки че не знам дали е вярно или възможно. Но непознати да проследяват къде живея или пък кой съм, не ми е хубаво.

Аз например мога ли да видя даден потребител къде живее или да разбера точния човек, било в този форум или друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Емил44 написа:

Честно, могат да ни гледат през камерите, и как става това нещо?

Аз по принцип някой ми беше казал че който се регистрира в подобни форуми, може да се проследи къде живее, кой е точния човек, и така, това ме плаши, въпреки че не знам дали е вярно или възможно. Но непознати да проследяват къде живея или пък кой съм, не ми е хубаво.

Аз например мога ли да видя даден потребител къде живее или да разбера точния човек, било в този форум или друг?

Може, всичко може, ама давай го по ларж. Анонимността в Интернет е относителна за обикновения потребител. И какво от това като знаят непознатите къде живееш, ми той съседа от другия вход също е непознат, ама те знае къде живееше. В подобни форуми най-малко се записва информация от кой ИП адрес го посещаваш от там нататък веригата е ясна. Може да се проследи, кой си. Нали си плащаш на доставчик на услугата, а те са задължени да пазят логове няколко месеца назад. Въпроса, е че тази информация не се раздава току така, все пак има определени условия и държавни органи, които могат да я изискат, които и без друго те знаят къде живееше. Ти най-добре се съсредоточи в/у проблема с инсталацията, а не мисли за глупостите дето си говорим тука.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има софтуер за подобни неща.Даже преди няколко години бяха споменали ,че ДАНС са платили над 300 000 и имаше скандал у парламенто .Всичко утихна под предлога с гриф строго секретно и касаещо националната сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.