Премини към съдържанието
Mariqn236

Въпрос за видео карти на лаптоп и игри

Препоръчан отговор

Та въпроса ми е следният имам две видео карти Intel hd 3000 i AMD Radeon 7400m откакто си закупих лаптопа преди 3 месеца не знаех че съм с две видео карти и 2 месеца бях само с интел лаптопа загряваше не зависимо каква игра беше дори и браузър да отвориш откакто инсталирах радеона не загряваше толкоз обаче при включването на компютъра има черен екран за 2 мин и след това Добре Дошли и игрите си върват с същия фпс а лаптопа забива много моля помогнете ми ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спри да играеш на този лаптоп, защото ще го убиеш. Не ти загрява интелската карта, а AMD картата. Ето ти и една тема, която е хубаво да прочетеш преди да питаш защо и как така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Емил Костов написа:

Спри да играеш на този лаптоп, защото ще го убиеш. Не ти загрява интелската карта, а AMD картата. Ето ти и една тема, която е хубаво да прочетеш преди да питаш защо и как така.

Как така AMD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами прочети темата от линка защо лаптопите не стават за игри и защо прегряват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Емил Костов написа:

Прочетох но не разбрах много

един приятел си е купил лаптоп за 1200 лева и нему загрява въобще а моя е за 1800 и прегрява много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какъв е тоя лаптоп за 1800 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай си следните програми.

1. AIDA64  - С нея може да видиш какви са ти температурите в момента.

2. HD Tunes - С нея може да провериш дали хард диска е ок.

Покажи след това резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

рискуваш лаптопа ти да прегрее тъй като вентилатора който издухва въздуха е малък и заради е топъл и накрая  чао чао лаптоп ...

и също ако ти се играе си купи настолен и тогава а не от лаптоп ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Иво Димов написа:

И какъв е тоя лаптоп за 1800 лева :)

HP Pavilion dv6 другото го незнам трябва да обръщам лаптопа и да му махна капака баща ми го е закупил в германия за 900 euro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая карта Радеонката е толку умряла :) 64 битова шина ..........става за игри от сорта на тетрис и супер марио.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си следните програми.

1. AIDA64  - С нея може да видиш какви са ти температурите в момента.

2. HD Tunes - С нея може да провериш дали хард диска е ок.

Покажи след това резултатите.

харда го проверих преди 2 дена той е ок температурите ги проверих когато лаптопа беше доста ама доста загрял и бяха 85 градуса в момента не е толкоз загрял лаптопа но ще ги провера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Mariqn236 написа:

HP Pavilion dv6 другото го незнам трябва да обръщам лаптопа и да му махна капака баща ми го е закупил в германия за 900 euro

И това няма да те спаси от прегряване.

Покажи точно кое е 85 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И това няма да те спаси от прегряване.

кое няма да ме спаси ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Павильон серията е най-калпавата на HP ............а тва чудо не става за игри.Скапаната АТИ не става освен за някоя флаш игра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Mariqn236 написа:

кое няма да ме спаси ?

Дори и да махнеш капака няма да свалиш температурите. Лаптопа ти държи високи температури това е. Причините може да са от различно естество. Освен това кажи и точния модел на лаптопа, за да видим точно с какъв хардуер е. Ако не знаеш точно модела на гърба на лаптопа има стикер с точния модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Иво Димов написа:

Павильон серията е най-калпавата на HP ............а тва чудо не става за игри.Скапаната АТИ не става освен за някоя флаш игра

Да знаеш на какво попаднах докато разглеждах AIDA64 пише че АМД е 3D acceleration

Иво Димов искаш да кажеш че съм дал 1800 лева ей така така ли ? защото съм в момента доста разочарован :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Офффффффф повечето карти имат 3 д ускорение :) ма никва файда няма от него ако картата е слаба

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Дори и да махнеш капака няма да свалиш температурите. Лаптопа ти държи високи температури това е. Причините може да са от различно естество. Освен това кажи и точния модел на лаптопа, за да видим точно с какъв хардуер е. Ако не знаеш точно модела на гърба на лаптопа има стикер с точния модел.

Изчакай 1 мин

Така мисля че това е модела Hewlett packard HP pavilion dv6 notebook pc X16-96072 обаче пък като махнах батерията пишеше друг модел ето го и него dv6-6116eg ако не можете да намерите лаптопа с Product Key ще стане ли

в момента градусите са ми на 53

преди 15 минути, Иво Димов написа:

Тая карта Радеонката е толку умряла :) 64 битова шина ..........става за игри от сорта на тетрис и супер марио.

Е ти пък с нея и интела подкарах GTA V със 43 fps Medium :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То за това ти пече лаптопа :) .Не е въпроса да я подкараш ,а да не става лаптопа калорифер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерихте ли лаптопа ми ?

преди 1 минута, Иво Димов написа:

То за това ти пече лаптопа :) .Не е въпроса да я подкараш ,а да не става лаптопа калорифер :)

в момента съм с такива леки игри че мойта стара бръкма ще ги подкара

Намерихте ли нещо за лаптопа ми градусите ми в момента са на 53 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирайте си програмата Speccy, пуснете я да сканира и след това ни покажете резултатите.

Чисто нов ли е купуван лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, onogondur написа:

Инсталирайте си програмата Speccy, пуснете я да сканира и след това ни покажете резултатите.

Чисто нов ли е купуван лаптопа?

Да.

Колко време сканирва тази програмка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Резултатите от програмата чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе забравих да ви попитам баща ми като го закупи лаптопа в германия го ползва та го изпусна и му счупи дисплея води го на ремонт и след т'ва остана в фалит та нямаше пари за поправката защото онези му казаха 200 евро а те си добавиха още 150 и лаптопа седя там някъде около 2 седмици и му смениха малко от частите та винаги се питам от т'ва ли е проблема нищо не знам моля кажете ми

От каде да пусна програмката да сканирва ? защото ми изписва доста неща за процесор колко градуса хард диск и тн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде го чукаш,къде се пука....

Още някаква нова информация ще ни кажете ли? Ако е купуван чисто нов,и е гаранционен,и е ремонтиран в сервиз,редно е да потърсите правата си в сервиза.

Иначе,общо казано тази машина не е за игри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.