Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък .Ще го използвам за игране на игри, доста разнасяне и просто като цяло искам да съм сигурен, че след 3-4 години ще си е същият, като когато ще го закупя.Чувал ли е някой лоши коментари или имате ли по-добри предложения за същите пари ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предвид абсолютно едно към едно, просто не искам да имам проблеми.Ако съм на грешен път моля да се предложи нещо друго в такъв случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри. На тази техника живота върви ултра мега хипер бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка някой ще ми предложи ли лаптоп, който ще ме изкара поне 3-4 години ? Дори да няма игрово натоварване .. Или поне да каже нещо относно посоченият.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият форум е наясно, че ще ползваш лаптопа за игри :) . Така че - божа работа колко ще изкара. Ако го пазиш от прегряване, удари, вибрации, заливане с течности и т.н., има шанс да живее дълго. Но пак не си застрахован срещу заводски дефект например. Затова е гаранцията.

Иначе този модел е доста добър като параметри. Нормално, и цената е сериозна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.Просто нормални "casual" игри колкото за разтоварване.Мисля да закупя този пък каквото стане.За това, което предлага от към хардуер, мисля че това е най-добрата цена, да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри Desktop. Аз лично не бих разнасял насам-натам лаптоп който струва 1900лв. И един от 700-900лв ще ти свърши същата работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Thund3rGod написа:

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.

С 960М може да играеш игри, но гледай да вървят плавно, т.е. проблемите идват от играене на игри с лош fps, което означава, че картата се "мъчи" харчи много ток да навакса изоставането, но това води до отделяне на много топлина, което при не добро охлаждане води до прегряване. Прегряването само по себе си не е опасно, води до задекстване на защита по ток и изклчване на уреда, систематичното прегряване, т.е. днес, утре, 5 дни в седмицата може да даоведе до дефектирне на някой компонент.

преди 8 часа, Thund3rGod написа:

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък 

Ще се прекараш с този, стар е, поне на 2г. Ето какво трябва да вземеш

http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d

16G DDR4, най-съвременен процесор, Skylake, + може да си добавиш SSD за бързодействие на ОС, като я инсталираш на него, а на обикновенният хард слагш игри, музика и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами то добре с този, ама ако му сложа и ССД както на другия цената вече отива и над 2 хил. ... А защо този е с уж по-добрият процесор ? Когато гледах срванения в интернет 4720 изкарваше по-добри резултати от 6700 ? Благодаря за информацията все пак де, с други думи да си знам, че 6700 са нови бройки а 4720 стари ? Добре де да кажем, че чак пък 960М не ми трябва и бих бил доволен и с една идея по-слаба видео карта. Може ли да ми предложиш лаптоп, който е ново поколение, има ССД, има нормални клавиши (не онези сбутани стрелки) и IPS екран ? Например този как е цък ? Има ли по-добри опции за тези пари, както предполагам нов ли е и има ли нещо по-добро за тази цена ? 

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На CPUBoss не му се доверявай безусловно, 6700HQ  по-новият и по-добър процесор. Когато даваш 1900лв да правиш компромиси е напълно неоправдано, вторият който си дал отстъпва по видео карта и то доста 950М е назад от 960, 2 пъти по-малко рам и е по-скъп http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d_256gbssd_128gbssd 256G SSD няма смисъл, само ОС дръж на него. Възможно е да има и по-добри предложения за тези пари, ~2100лв аз не се сещам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще говоря с нашите и ще видим 200 лева проблем ли ще са.Как ще им обяснявам каква е разликата м/у лаптоп на 2 години и чисто нов и аз не знам :emoji_smiley-16: (Ходи им обяснявай защо този процесор е по-добър от другия и защо 8гб рам отгоре е много по-добре :emoji_smiley-01:) Благодаря все пак за предложението, като нищо щях да поръчам този, който е на 2 години, доста здраво се подлъгах от CPUBoss ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Метин Шабан
      Здравейте, реших да си продам лаптопа, но не мога да преценя на каква цена да го пусна. Бихте ли ми казали ориентировъчно какви пари мога да му взема?
      Лаптопът е на acer aspire 5,  модел A515-51, FULL HD(1080p)  15,6``
      процесор :  intel core i3-8130u 2,2ghz with TB up to 3,4ghz
      видеокарта : NVIDIA GeForce MX130 2gb VRAM
      рам : 8gb DDR4
      харддиск : 1000gb HDD

• от vania060670
      Здравейте, на гости сме и съседите ни дадоха паролата си за wifi. Интернетът е на Булсатком. Телефоните се свързаха без проблем. Сила на сигнала--отлична. При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма. Ако ме посъветвате как да постъпя ще съм ви много благодарна. 
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от ErhanT
      Здравейте!
      Търся лаптоп, който ще бъде използван главно за работа с офис пакет, сърфиране, онлайн обучение, гледане на филми и подобни. Догодина съм студент, затова имам нужда от устройство, което е по-компактно(макс 15.6 инча). Игри няма да се играят на него. Държа да бъде с SSD. Бюджетът ми е около 1700 (+/-100) лева. Лаптопът ще бъде купен от България. Ще се радвам, ако ми помогнете да избера най-доброто за тази цена.  
      Благодаря Ви предварително! 😃
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване