Премини към съдържанието
MaDCoW

Проблем със намаляващо пространство в диск D

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам на какво се дължи това драстично падане на пространството? По принцип в началото имах около 600/650GB свободни, но със времето много рязко взе да намалява.. От не малко време имам проблем с Back up-a, а той е че не ми Back up-ва успешно, изписва ми: Your last backup did not complete successfully. Your files have not been backed up. И до там.. Моля ако имате някакви съвети помогнете. :) 

knockoutwe.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Какви са тия "Back-up"-и, и от какъв зор ги правиш?...

Мисля, че ползва вградената опция на Windows за създаване на Image. Това си е полезно начинание, но аз бих го правил с външна програма като Macrium Reflect Free или друга, защото вградената в Windows не се справя много добре...Особено ми се е случвало като трябва да възстановя снимката и Windows да ми каже, че не я намира и става голяма греда. Та, начинанието е полезно, но ако се прави с друга програма и ако не се държат всички създадени снимки. Желателно е да се оставят само две или три...първата на свеж Windows и втората и третата след солидни промени по конфигурацията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Мисля, че ползва вградената опция на Windows за създаване на Image. Това си е полезно начинание, но аз бих го правил с външна програма като Macrium Reflect Free или друга, защото вградената в Windows не се справя много добре...Особено ми се е случвало като трябва да възстановя снимката и Windows да ми каже, че не я намира и става голяма греда. Та, начинанието е полезно, но ако се прави с друга програма и ако не се държат всички създадени снимки. Желателно е да се оставят само две или три...първата на свеж Windows и втората и третата след солидни промени по конфигурацията.

Аз пък съм фен на Easeus Todo BackUp понеже като при акронис не му трябва задължително диск за възстановяване.Но се отплеснах от темата и човека да изпълнява каквото си му написал!

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, BreakPoint написа:

Аз пък съм фен на Easeus Todo BackUp понеже като при акронис не му трябва задължително диск за възстановяване.Но се отплеснах от темата и човека да изпълнява каквото си му написал!

Поздрави!

Аз затова писах " като Macrium Reflect Free или друга". :) Разбира се алтернативи има бол. На мен с Macrium 6 също не ми трябва диск за възстановяване. В новата версия 6 има опция за добавяне на Macrium към Boot Menu-то (BCD) и програмата зарежда в Recovery среда и без диск.

Поздрави Пламка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.sevenforums.com/tutorials/618-backup-files-schedule-turn-off.html

преди 22 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз затова писах " като Macrium Reflect Free или друга"

Всеки е гушнал по един продукт и си го стиска :)

Аз стискам AOMEI OneKey

MaDCoW, стартирай cleanmgr с администраторски права и направи сканиране на "проблемния" дял.

Виж и това

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, ExaFlop написа:

Всеки е гушнал по един продукт и си го стиска :)

тъй, тъй ъ-ъ-ъ много вярна приказка:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Да от вградената опция на Windows е. Автоматично започна да прави Back up от 2-3 месеца.. сега ще пробвам програмката за да видя какво ще стане 

Някой би ли помогнал, че не ми е ясно кво се цъка, кво се прави :D

programatamadcow.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Махни отметката от D и прави имидж на C.Ако правиш и на D ще иска много място пак.Ако искаш имидж и на D няма да стане.

Данните от D на външен носител или облак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А разчисти ли старите архивирания? Няма самисъл да архивира и тях.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от The Good Old TIme
        Здравейте!
        Обмислям да наема стая в къща/механа/апартамент за 1 човек на уединено място за около 2 седмици. Под уединено място имам предвид място на планина или в гора, където няма почти никакви хора. Обаче търся някое възможно по-евтино място и се чудя дали има толкова евтино за колкото ще попитам по-долу и затова ще се радвам ако тук има хора, които са запознати да ми споделят. Има ли такова място, което да речем струва около 10 лв на ден и вътре има легло, хладилник, печка, баня, мивка, контакт(електричество). Имам предвид неща за по-основните нужди, не е нужен интернет и други екстри. Да речем ако се предлага готовоприготвена храна и цената съответно да речем става до 15 лева; или пък ако не много далече от мястото има магазин от който можеш да си купиш храна. И да можеш да излезнеш сред планината, гората без хора около теб.
        Да речем ако на мястото се предлага храна излиза около 200 лева за 2 седмици. Или ако не се предлага храна , но има магазин в близост, са 140 лева за престоя(14 дни по 10 лева).
      • от b3s7ch0
        Здравейте,
        накратко ситуацията ми е следната. Искам да си взема нов телевизор и разполагам с едно единствено място, на което да го поставя, тъй като не живея в собствен апарамент и дупченето на стените за закачване на телевизора ми е забранено. Мястото, на което трябва да го поставя е шкаф, който е с широчина точно 73,6см. , а телевизорът, който съм харесал е 73.5 см http://www.plesio.bg/televizori-c-69980053/turbo-x-led-tv-txv-3240fh-32-full-hd-p-317060.html. От тук възниква въпросът, вредно ли е за самия телевизор, ако от двете страни има някакъв допир със стените на шкафа? Става въпрос единствено за двете страни, отзад има предостатъчно място, поне 20-30 см. Аз ще се опитам да оставя поне някакво минимално разстояние, но в тоя 1 мм разлика, който се получава, не знам до колко ще мога.
      • от Soviet Soldier
        Здравейте! Използвам 64 битов win 8.1 от доста време ,за него заделях в C: 60Gb ,и като цяло до вчера нямах проблеми със свободното пространство. Като цяло игри почти не играя ,но ми се намери свободно време и реших да изтегля Euro Truck Simulator 2 ,който инсталирах в D: ,но при инсталация сама се създава папка в My Documents ,която е към C: ,там се поставят модове и стоят сейфове за играта ,но явно модовете му дойдоха в повечко и останах с някакви 600мб свободно място в C:. Искам да попитам ,има ли някаква алтернатива въпросните модове да се прехвърлят в D: ,така че всичко да си работи нормално? 

• от AGgolqm
        Здравейте, къде ще ми препоръчате да си направя профилактика на лаптопа ми ВЪВ ВАРНА! И от къде мога да си закупя нова батерия за ACER ASPIRE 5738Z?  (батерията по възможност да е от варна, но може и от някой сайт )
      • от da.namalim.deputatite
        Скъпи сънародници, преди няколко дена (27.01) депутатите увеличиха заплатите си с по 500 лева! 
        Само депутатите и министрите получават общо близо 1 милион лева месечно.
        Моля, присъединете се към каузата "За референдум за намаляване на депутатите наполовина":

http://www.facebook.com/Referendum.da.namalim.deputatite

P.S. Референдумът трябва да е "За или против свикване на Велико народно събрание с единствена точка намаляване на депутатите наполовина". Само ВНС има право да променя формата на управление. В него участват и граждани.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.