Премини към съдържанието
Relic_hunter

Как да увелича скоростта на перките на видеокартата?

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам малък проблем. Със Asus Strix 980Ti видео карта съм, но като играя игри и много ми загрява картата.
    Проверих температурата докато играх новия Doom, който излезе тази година - температурата беше 81 градуса по целзий.
    Прочетох в интернет, че по подразбиране всяка видео карта на Nvidia е сложена на 40 процента въртене на перките.
    Искам да увелича въртенето до максимално възможните обороти - за да се охлажда картата по-добре. Как да стане това?
    Дадох десен бутон>Nvidia control panel, но там не видях такива опции. Препоръчайте ми програма, която да изтегля и да си настроя
    перките.

Добавка: Дори да стане картата по-шумна като увелича скоростта - това не ми пречи, защото и без това ползвам слушалки за игрите

Редактирано от Relic_hunter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То освен да увеличаваш оборотите, трябва и тия обороти да "загребват" по-хладен въздух. А в тия жеги дори GTX970  е печка при няколко часа игра. В стаята ми сигурно е с 5 градуса по-висока температурата спрямо съседните стаи. А температурата на ядрото не минава 75 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами явно зимата ще мога да очаквам по-добро представяне :D И без това не включвам печки - в къщи (по-точно в стаята където е компютъра) температурата е почти такава каквато е отвън :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.