Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да прав си ключовите думи ми куцат . Не знаех че първите цифри се наричат    -   prefix .  Сега не знам да ли да пиша тук за още една програмка или да пусна нова тема ?

Става въпрос за програмка като CCleaner която трие   бисквитки , и всички такива записи във какви ли не темпорарни и системни файлове които се генерират и записват в компютъра на всеки , а чрез бисквитките хакерите и по точно тези от тях които крадат пари от кредитни карти или банкови сметки разбират кодовете за достъп или за интернет банкирането което си направил и се логват вместо тебе и край . Става лошо .

За това аз изтривам всичко това със CCleaner веднага след излизане от интернет , но е досадно да стартираш всеки път програмката , да я чакаш да се появи , да потвърждаваш че наистина искаш да се стартира и т.н.

това което искам да ми помогнете вие от сайта и някой от форума е дали има друга такава с автоматична функция . Просто да има настройка , слагаш една отметка , че функцията да е автоматична и програмката да следи и да започва триенето веднага след затваряне на търсачката . Има ли такава програмка и каква тема да пусна ? Малко съм скаран с това какво хората пишат като търсят . Кажете тук ли или какво да напиша за търсене ? И ако открием ще е добре . Аз търсих и не намерих . Писах на официалния сайт на CCleaner и те се учудиха че не са се сетили за такава полезна функция и че щели да обсъдят това да бъде направено .

Просто не знам ? 

Редактирано от juveplu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току що, juveplu написа:

Да прав си ключовите думи ми куцат . Не знаех че първите цифри се наричат    -   prefix .  Сега не знам да ли да пиша тук за още една програмка или да пусна нова тема ?

Става въпрос за програмка като CCleaner която трие   бисквитки , и всички такива записи във какви ли не темпорарни и системни файлове които се генерират и записват в компютъра на всеки , а чрез бисквитките хакерите и по точно тези от тях които крадат пари от кредитни карти или банкови сметки разбират кодовете за достъп или за интернет банкирането което си направил и се логват вместо тебе и край . Става лошо .

За това аз изтривам всичко това със CCleaner веднага след излизане от интернет , но е досадно да стартираш всеки път програмката , да я чакаш да се появи , да потвърждаваш че наистина искаш да се стартира и т.н.

това което искам да ми помогне те вие от сайта и някой от форума е дали има друга такава с автоматична функция . Просто да има настройка , слагаш една отметка функцията да е автоматична и програмката да следи и да започва триенето веднага след затваряне на търсачката . Има ли такава програмка и каква тема да пусна ? Малко съм скаран с това какво хората пишат като търсят . Кажете тук ли или какво да напиша за търсене ? И ако открием ще е добре . Аз търсих и не намерих . Писах на официалния сайт на CCleaner и те се учудиха че не са се сетили за такава полезна функция и че щели обсъдят това да бъде направено .

Просто не знам ?

Този ви въпрос няма нищо общо с дискусията в тази тема. Заради това ще го отделя в нова тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто забрани на браузъра да помни история .Бисквитките може да си ги триеш и сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браузърите си го поддържат като функционалност:
    http://www.pcworld.com/article/2846020/how-to-automatically-delete-your-cookies-every-time-you-close-your-browser.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпреки че браузърите имат такава опция,аз ползвам добавки...заради разширените функции в някои....и ако правилно съм схванал питането на колегата:

за Mozilla:https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/clickclean/

-88693455.png

За Chrome:https://chrome.google.com/webstore/detail/clickclean/ghgabhipcejejjmhhchfonmamedcbeod

-88693455.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, juveplu написа:

това което искам да ми помогнете вие от сайта и някой от форума е дали има друга такава с автоматична функция . Просто да има настройка , слагаш една отметка , че функцията да е автоматична и програмката да следи и да започва триенето веднага след затваряне на търсачката . Има ли такава програмка и каква тема да пусна ? Малко съм скаран с това какво хората пишат като търсят . Кажете тук ли или какво да напиша за търсене ? И ако открием ще е добре . Аз търсих и не намерих . Писах на официалния сайт на CCleaner и те се учудиха че не са се сетили за такава полезна функция и че щели да обсъдят това да бъде направено .

Просто не знам ? 

Кой браузър?

Редактирано от BreakPoint (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте на всички , аз ще проверявам една по една тези програмки , но според съветите които получавам мисля че не сме в десетката , а по периферията 

на 26.06.2016 г. в 6:34, NIKISHARK написа:

Въпреки че браузърите имат такава опция,аз ползвам добавки...заради разширените функции в някои....и ако правилно съм схванал питането на колегата:

на 26.06.2016 г. в 6:04, Иво Димов написа:

Просто забрани на браузъра да помни история .Бисквитките може да си ги триеш и сам

Аз знам че от там може , но проблема е в няколко други причини . 1. Някога забравям ( а може точно тогава да е фатално)

2. Знам какви неща трие CCleaner - темпорарни и системни файлове в които Windows записва всичко включително и коя папка си отворил освен бисквитките които дори не са от неговия интернет експлорер . Просто се залъгвате че всичко сте елиминирали само с настройка в браузъра . Хакерите знаят повече къде да ровят от нас , но за това пък тези програмки на всякъде влизат и чистят . Така че не помага за сега съвета за настройките в браузъра . CCleaner чисти всичко , но питането е за друго - да се предложи от някой от вас друга такава която има опция да следи кога затваряш интернет връзката и да стартира чистене веднага . Това досадно стартиране , чакане да зареди , да се потвърди наистина ли се нуждаеш от услугите на програмата и всеки път след излизане от интернет исках да го избегна . Програмки намирам , но автоматична не . Сега ще се ровя в тези за да ги проверя . Аз писах по горе че предложих в официалния сайт на CCleaner и те много се учудиха че такава полезна функция не е включена до сега . От тях аз ще чакам , но това може да е и след 2 години . Знае ли някой такава която търся ? Сигурен съм че ако има ще си отдъхнем всички от хакерските проверки . сега като ви слушам вие разчитате на настройката в браузъра , а не подозирате че Windows всичко пише и като гледам са на 100 места и с различни видове темпорарни и системни файлове . Така че дайте да търсим по целенасочено за такава със автоматична функция .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти си поредния параноик ,който си мисли ,че държи тайните на КГБ,НАТО и ЦРУ :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, juveplu написа:

програмки на всякъде влизат и чистят

И много често се стига до необходимост от преинсталиране на ОС, 'щот' някой затрил не каквото трябва. Най-често в регистратурата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам едни 100 000 паунда в сметката и сега като падна лирата мисля докато не се е изравнила с еврото да си купя имоти или тръби в българия и си търся компютърен специалист инвеститор който може тези 100 000 да ги направи 1 000 000. Ще има 1% от печалбата и 99% от загубата.

Иначе по темата: питай чичку Гъгъл на руски, пак лъже но поне на подобен език: https://www.google.co.uk/#q=программы+подобные+ccleaner

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Иво Димов написа:

ие11 трие всичко ...ъ-ъ-ъ... много потребители не го харесват, но за мен си е най-доброто в това отношение

за другите браузъри ...неотдавна научих за Reg Organizer ...ъ-ъ-ъ... изключително добра, стига да знаеш как да я ползваш, щото имам чувството
    че, някои потребители, чистят там дето не трябва да се бара
    впрочем Ccleaner също е добра и комбинацията от двете програми, за мен е идеалното средство за почистване

но както каза ЕxaFlop в една друга тема

тъй де....нещо такова... всеки си е намерил някъв продукт и си го стиска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия програми ако не знаеш какво правиш могат да ти омажат инсталацията до неузнаваемост :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Иво Димов написа:

Тия програми ако не знаеш какво правиш могат да ти омажат инсталацията до неузнаваемост :)

написал съм го в предния пост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От скапване на Windows отдавна не ме е страх . Имам бекъп със всички неща и го връщам за 3 минути . Правя си всякакви експерименти смело и рядко се прецаква Windows - 1 път на 3 месеца - което си е рядко а по някога и много повече - година , но 3 минути и съм с току що инсталирани и чисти всички неща .

Просто търсех да автоматизирам нещата че това да става автоматично . Разгледах доста програмки , но не намирам такава . Как никой не се е сетил за такова нещо ?

Но аз ще подсетя с един мейл всички които са си дали данни за контакт , защото с повечето няма връзка . Все някой ще направи тази функция .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дори да се пусне дадена програма автоматично, решението какво да изчистиш е твое ....ъ-ъ-ъ... няма как да автоматизират
    твоите решения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Za Линукс има ли такива програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, juveplu написа:

... Правя си всякакви експерименти смело и рядко се прецаква Windows - 1 път на 3 месеца - което си е рядко а по някога и много повече - година ...

Ти си сигурно си майтапчия, или прекалено голям ентусиаст :)

Как пък аз на 3 лаптопа за 5 години не съм преинсталирал нито един път Windows и всичко си ми е ОК!?

Инак за CCleaner кво да кажа. Като знаеш как да я ползваш мисля си е перфектна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, juveplu написа:

Здравейте на всички , аз ще проверявам една по една тези програмки , но според съветите които получавам мисля че не сме в десетката , а по периферията

Аз знам че от там може , но проблема е в няколко други причини . 1. Някога забравям ( а може точно тогава да е фатално)

2. Знам какви неща трие CCleaner - темпорарни и системни файлове в които Windows записва ...... Така че дайте да търсим по целенасочено за такава със автоматична функция .

Не си отговорил на един въпрос, зададен ти от  BreakPoint, а той е точно в десетката.Това е така, защото не всеки браузър може да се напасва към изискванията ти или не поддържа полезно разширение(Extension). Пример - ползвам Opera,Firefox и Cyberfox portable. В момента на преминаване към Chromium Opera-та вече е без опции за настройки на кеша и cookies(Delete when exiting).

Сега давам конкретен пример със Cyberfox. Освен известните настройки на  браузъра ползвам  "Self-Destructing Cookies"(изтрива ги когато вече си неактивен след секунди, определени от теб и кеша след минути  определени от теб). За справяне с така наречените  'Super-Cookie' ползвам  "Better Privacy". А ако искаш още по-добра защита - "uMatrix Origin" (една от многото опции за настройка е  да определиш дали да приемаш  cookies и от кого, кога да се изтрива кеша и т.н). И така - не е нужна програма, а минимум 2  Extensions за работа с този браузър. Поздрави.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, juveplu написа:

рядко се прецаква Windows - 1 път на 3 месеца - което си е рядко

хъ, та ти на това , рядко ли му казваш ?!!!

:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво за отговора  amat , сериозен без бъзици и с конкретни предложения . Само че не съм сигурен че това ще е добре за мен . Ти предлагаш  -    Opera,Firefox и Cyberfox portable ,  a - "Self-Destructing Cookies"  е както разбирам добавка за Firefox , но те не превеждат страници в релно време като Google Chrome и за това аз няма да премина към тях . С един клик и страниците на испански , френски , немски , японски вече са на моя език . Така че за сега аз няма да сменявам Google Chrome .     "Better Privacy"   също е добавка за Firefox .

А относно -  "uMatrix Origin"   видях че я има за Google Chrome  и я инсталирах , но нищо не разбрах от това което се вижда . Появи се иконка горе в дясно и като кликнах в/у нея се показаха няколко опции които не са това което търся или аз не разбирам ?  Показва статистика за "блокирани заявки на тази страница "   -  какви заявки ?  Ако може да обясните и да кажете как се настройват многото опции ?  Аз не виждам настройки за много опции ?

преди 22 часа, amat написа:

(една от многото опции за настройка е  да определиш дали да приемаш  cookies и от кого, кога да се изтрива кеша и т.н)

Къде са тези опции за настройка ?  

преди 23 часа, дръндю написа:

дори да се пусне дадена програма автоматично, решението какво да изчистиш е твое ....ъ-ъ-ъ... няма как да автоматизират
    твоите решения

Има как - настройваш каквото искаш и му слагаш отметката да е автоматично след затваряне на браузъра . Колко е просто , а никой не го е направил или поне за сега не откривам . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, juveplu написа:

Има как - настройваш каквото искаш и му слагаш отметката да е автоматично след затваряне на браузъра . Колко е просто , а никой не го е направил или поне за сега не откривам . 

що никой да не е го направил ...ъ-ъ-ъ...в ие11 всичко това си го има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, BreakPoint написа:

Но като знам че Windows записва на 100 места в системни , темпорарни и какви ли не файлове всичко което се случва в компа , да ли тази sandboxie или  shadesandbox  ще го спрат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

imageproxy.php?img=http%3A%2F%2Fwww.prik

преди 14 минути, juveplu написа:

Но като знам че Windows записва на 100 места в системни , темпорарни и какви ли не файлове всичко което се случва в компа , да ли тази sandboxie или  shadesandbox  ще го спрат ?

Нищо не може да излезе без да го възстановиш ти нарочно.

Погледни последният пост!

Редактирано от BreakPoint (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, BreakPoint написа:

А това   " ие11 всичко това си го има "  за Интернет Експлорер ли става дума ?  Не му вярвам .  Windows 10  вече премина всякакви граници със шпионажа . Още и от 7-цата си записват и пращат данни . Даже в 10-ката снимат и дисплея на 10 секунди ли беще или минути ( да не бъркам ) , но е факт . Даже правят съм чул и софтуер за изчистване на Windows от шпионските файлчета които били на всякъде и адски много . Само програма може да ги отстрани , човек ръчно трудно . А и човек не знае кои са и къде са , но това ще е нова тема може би - "коя програма чисти Windows от шпионските файливе в него за да се спре пращането на данни " . Проблема тук е че ако си с 10-ка не можеш да спреш ъпдейтите и всичко се зарежда отново .  

Така че     " в ие11 всичко това си го има "   нека да не те успокоява . Данни се копират на много места и се пращат , а тебе те заблуждава Уиндоуса че си изтрил нещата . Не му вярвай на този шпионин . Можеби имат основание за да откриват терористи каквито ние не сме ,но щом ги има тези неща хакерите само това чакат и веднага се връзват там . Ако искате ще ви пратя едно видео на Иван Ванков програмист - преподавател в което казва как стават хакерските пробиви и как чрез бисквитките се логват вместо теб , а това е опасно . Знаейки тези неща ние сега избистряме как опитите на хакера да са с по ниска успеваемост . Орежат ли се тези записи в браузъра и в Windows  и ако това е автоматично - ще имаме по добра защита .   не със  -  ие11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Stoyanov
        Здравейте форумци,
        наскоро си закупих WiFi Onvif Camera https://www.aliexpress.com/store/product/White-Wanscam-HW0043-720P-1-0MP-P2P-CMOS-Sensor-WiFi-Outdoor-Wireless-IP-Bullet-Camera-Support/1977023_32794604031.html 
        Всичко работи перфектно. Следвах инструкциите и инсталирах camhi. Настроих камерата през локалната мрежа и докато съм вързан към локалната мрежа нямам проблем. Когато опитам да я достъпя през мобилната мрежа 4g, не мога да се свържа. Мислех че е от настройките на рутера и че трябва да позволя port forwarding, но рутера ми е заключен от доставчика а и жена ми на Huawei Nova няма този проблем при отдалечен достъп през мобилната мрежа. Проблема е с моя телефон специално - Samsung Galaxy J7 2016. Някой има ли идея защо се получава това при мен и евентуално някакво решение, защото от производителя казват че при тях работи (и при жена ми също). Само при мен го има.

Не знам дали тук е правилното място за темата, извинете ме ако съм объркал.
        поздрави...
      • от xXx*Triple*xXx
        Имам въпрос свързан с телефона или по точно батерията Когато включа да се зарежда на няколко пъти забелязвам пише : Зареждане при АС 
        Въпрос ? Някой има ли на идея какво е това АС ? Търсих из разни форуми но нищо не намерих за това АС Батерията е оригиналната телефона е купен чисто нов не е сменяна !!! Не е подута не е прегрявяла никога от както го имам близо 2 години При нормална работа (като не си играя толкова много с телефона батерията изкарва по 2 дни) Някой ако знае какво е това - Зареждане при АС нека да пише телефона е Lenovo C2 Vibe K10a40
      • от MisterDimchev
        Ако и вие сте като мен и мразите до безкрайност гадните емоджита на Google - blobs (роботчетата) може да ги промените с тези в Андроид О - подобни на тези които са в iOS! 

Сваляте hwt фаила от тук: ЛИНК!
        iOS 11.1 от тук: ЛИНК!
        Местите го с файловия мениджър от папка Downloads в папка HWThemes. 

После влизате си в апликацията за промяна на темите, отивате на Me (Моите) теми и му давате Apply! 

И това е. Сега вече може да спрете да се чудите, какво са ви пратили приятелите ви... 

П.С: Работи само когато ползвате телефона на Английски език (Системно).

П.С 2: После може да си промените иконите на такива каквито искате. Влизате пак в Приложението Themes - Ме - долу има едно Customize и може да променяте отделни части - Тапет, икони и т.н. :

Приятно ползване! 

• от Stoyannnov
        Да кажем, че имам таблица с X и Y, като X и Y имат по 10 стойности. Искам софтуер по-възможност безплатен, който да изчертава графика:

Снимката е примерна!

по X и по Y от стойностите в таблицата. Разбира се после тези графики трябва да може да се принтират.
        Операционната система е Windows 7 SP1 x64bit

Поздрави!
      • от MisterDimchev
        Spotify

За Андроид - ЛИНК

Open Source! (Отворен Код достъпен за всички!) ЛИНК - Тема В XDA! 

Няма нито един червен флаг при проверка във Вирус Тотал! Напълно безопасно, може би единственото такова! 

Няма реклами, можете да слушате която си песен искате, може да превъртате. Само Офлайн не работи. 
        Трябва да разрешите инсталирани от непознати източници! 
        Settings - Security - Install from unknown sources. 
        Сваляте приложението от GitHub (Линк - 1) на телефона си, отивате в папка Download с файлов мениджър (Или направо натискате на нотификацията която ще покаже, че файла е свален. Натискате на него.
        Инсталирате приложението и слушате!

Приятно Слушане! 

П.С: Трябва да се логнете с имейл, с Фейсбук не става. Ако акаунта ви е направен през Фейсбук, може да се обърнете към Съпорна на Спотифай и те ще ви го преместят в такъв с имейл (вашия). Аз така направих! Преместеха ми листите, приятелите и всичко което беше във Фейсбук акаунта ми. Отне около 5 минути. Аз го направих през Twitter, но може по пощата да им пишете или във Фейсбук да си пробвате късмета. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.