Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам тук ли е мястото на темата, но искам да попитам какво мислите за този компютър 

Процесор: Intel Core i3-4130 (3,4 GHz, Haswell)
    Видеокарта: Palit GTX 750Ti StormX Dual, 2GB GDDR5, 128-bit (гаранционна)
    RAM: 8GB DDR3-1600
    Диск: SSD 120GB Adata
    Дънна платка: Lenovo с чипсет H81
    Записвачка: DVD-RW 16x

Ще става ли за по-новите игри като fifa 16, cs go и такива и колко пари г/д ще излезе

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За нови игри много общо казано, ако очакваш да играеш Ark Survival;GTA 5;Fallot 4 и т.н малко трудно на добри настройки, но за CS:GO и Fifa16 не виждам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, altito написа:

Ами ако сменя процесора с i5-4460 как ще е?

По-добре, а ако вземеш да минеш на 1151 ще е още по-добре ;) Според мен няма смисъл да надграждаш на 1150 (лично мое мнение, всеки си преценява).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ориентирай се към актуалната платформа на Интел щом ще го купуваш тепърва и изчакай с видеокартата още седмица.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз исках да попитам, защото компютъра е 2-ра ръка и ми го предлагат за 735 лева с i5-4460 и исках да разбера заслужава ли си или за тези пари може да се направи нещо ново и по-добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, altito написа:

Ами аз исках да попитам, защото компютъра е 2-ра ръка и ми го предлагат за 735 лева с i5-4460 и исках да разбера заслужава ли си или за тези пари може да се направи нещо ново и по-добро

За тези пари +- 300лв още ще си направиш добър чисто нов компютър. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С  I5-4460 щеше да е оферта въпреки че очевидно говорим за маркова сглобка което е допълнителен минус.

пс. Fifa16 също си има изисквания за комфортна игра. Истината е че хората играещи CS; GO също си имат разни изисквания...

Така че за един ще е достатъчно за друг няма да е.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори и да предлагаха гаранция на всички части, не бих дал 700лв. а те предлагат само на видеото и то тя ще е остатъчна разбира се.

Най добре сподели колко пари можеш да отделиш за пц, и какви игри искаш да играеш и за какво друго искаш да го ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, altito написа:

Ами ако сменя процесора с i5-4460 как ще е?

Не процесора ти е проблема с тая видеокарта. Но пък ако имаш парите, 735 лева са добре за възможностите на конфигурацията. Само видеокартата като нова струва 250 лева, процесора около 400. 

преди 25 минути, Djani_Varna написа:

За тези пари +- 300лв още ще си направиш добър чисто нов компютър. 

Ами дай да видим колко по-добро ще направи за 1000 лева и дали случайно няма да е със същата производителност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Постоянно повтаряш че новите са по-добри особено при игрите. Сега да не твърдиш че I3-4130 и I3-6100 са наравно?

При видеокартите пък освен вече омръзналата ни RX 480 ще имаме и 470 както и бюджетната 460.

Остава и въпроса с пълната гаранция и възможностите за ъпгрейд (не само е стара но и маркова машина).

Така че разликите може и да не са фрапиращи но се трупат много плюсчета които накланят везните към новото.

А това с цените.. Ами една Евга 760 струваше колкото сега е 970. Ясно че ще е по-евтино иначе никой няма да го купи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Кико написа:

Не процесора ти е проблема с тая видеокарта. Но пък ако имаш парите, 735 лева са добре за възможностите на конфигурацията. Само видеокартата като нова струва 250 лева, процесора около 400. 

Ами дай да видим колко по-добро ще направи за 1000 лева и дали случайно няма да е със същата производителност. 

Ако не му се чака за rx470, защото едва ли ще може да си вземе 480 ето тва е вариятн по-добро е от i3 4130 + gtx750ti

GB H110M-DS2 LGA1151 
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
    8GB DDR4 2133 KINGSTON 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5 
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
    Zalman Case mATX ZM-T2 Plus USB3.0 Black 

Обща стойност - 1 023.78 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кико според мене няма гаранция на частите освен на видеото и не се знае колко е даже. Не знам защо си мисля че е от продавалника. Но лично аз не бих рискувал 700лв. макар цената да е на половина на нова такава конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Djani_Varna написа:

Ако не му се чака за rx470, защото едва ли ще може да си вземе 480 ето тва е вариятн по-добро е от i3 4130 + gtx750ti

GB H110M-DS2 LGA1151 
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
    8GB DDR4 2133 KINGSTON 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5 
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
    Zalman Case mATX ZM-T2 Plus USB3.0 Black 

Обща стойност - 1 023.78 лв. с ДДС

За 300 лева отгоре взема нещо по-добро, но ако няма тия пари? А и разликата с GTX960  не е толкова голяма, ако няма да клоква видеокартата. Защото палитката си е много клокната, почти 20% спрямо стандартната GTX750 Ti. Спор няма, по-добрата покупка е това, но имай предвид, че за 735 лева взема истински четириядрен процесор, а не орязан i3 6100, който ще тябва да клоква за добри резултати. И да, ако свали на 700 лева конфигурацията ще е добре, а на 650 още по-добре. Направо да му предлага 650 лева с i5  и да си свирка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами бюджета ми е 940-50 лева, компютъра ще се ползва за cs go, fifa и ако е възможно вече и другите по-нови игри, но главно тези двете. Ако изчакам да излезнат новите видео карти няма ли да е по-добре? И дали въобще ще се впишат в бюджета ми?

Редактирано от altito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май ще е само за игри като гледам. По-добре да си вземи един плейстейшън момчето. И да го занесе на някой да го хакне. Демек 3ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    Zalman Case mATX ZM-T3 USB3.0 Black 1 38.92 лв. 38.92 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    ASROCK H110M-HDS LGA1151 1 107.94 лв. 107.94 лв.
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 1 240.78 лв. 240.78 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 57.97 лв. 57.97 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 97.69 лв. 97.69 лв.
    Междинна стойност: 636.25 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.87 лв.
    Обща стойност: 625.38 лв. с ДДС

Това е варианта за сега без видео карта. Ще можеш да играеш фифа и цс-го но на ниски настройки. Ще трябва да събереш към 500лв. за новите видео карти които ще излизат от следващия месец на AMD RX.

За сега можеш да си я поръчаш и след това да събираш парички за видео карта.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така надхвърлям бюджета доста, а нямам възможност...Прегледах и другите теми в раздела и ми хареса тази конфиг. http://nikem-bg.net/cart/52202p1r48235p1r55867p1r2248p1r55002p1r56175p1r54936p1rf.html Какво мислите за нея, как ще се справя фифата и cs-a и ще имам ли възможност да играя и някоя по-нова игричка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност не е. Видеокартата вече е остаряла и не си струва. Кутията не е с актуална цена и излиза 50 лв. по-евтино а не е. Някой части не са налични.

http://nikem-bg.net/cart/52202p1r48235p1r54936p1r53749p1r54997p1r57009p1r56552p1rf.html

Това е с налични части и актуални цени но както казах изчакай за новите видеокарти още няколко дена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обаче бюджета падне още поради непредвидени обстоятелства и ако може да предложите нещо на което да мога да играя cs go поне за около 900 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стара кутия за компютър нямаш ли? Ако не купуваш такава ще ти излезе толкова. Или пък хард тогава ще е още по-евтино.

Иначе с по-малък хард и обрязано дъно, захранване и кутия ще е малко по-евтино - http://nikem-bg.net/cart/52202p1r54936p1r56552p1r55439p1r55867p1r2088p1r55010p1rf.html

По-малко обаче няма как да стане освен за сметка на производителността. Например двойно по-малко рам или по-слаба видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще играеш CS GO и FIFA с конфигурацията която предложих от по горния ми пост. Само че с минимални настройки. Но това ще бъде тъка до тогава когато излязат новите видео карти до няколко дена както споделиха над мен. Както и ще ти остане да посъбереш някой лев още. 625лв. + 20лв. доставка = 645 и до бюджета от 950лв. ти остават 295лв. които ще ги пазиш. През това време ще си джиткаш цс го и фифа и ще трябва да събереш около 150/ 200лв за новата видео карта на амд. Нещо което ще си заслужава чакането и даването на пари. След като си я купиш, ще можеш да играеш цс го и фифа на максимални настройки графика, както и отновите заглавия които изискват двуядрен процесор. Вече както си решиш че ти е изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, реших да поръчам конфигурацията без видеокартата и по-нататък да взема от новите видео карти. Само последно искам да попитам нали няма да насичат фифата и cs-a?

П.П Между другото имам кутия от стария комп, но не знам дали ще мога да я използвам

Редактирано от Beastia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз фифа 2014 я играх с intel pentium G3440 преди, с малка резолюция и вървеше добре. Фифа 2016 минималните и са за двуядрен процесор с 4 логически ядра от 1155 платформа. При фифа 2016 може да имаш малък лаг понеже процесора ще се натоварва максимално. Не мога да гадая понеже не съм тествал как точно ще върви. Просто трябва да се пробва и това че процесора се натоварва напълно да не те притеснява. За цс го ще върви без да насича като изпълниш някои от уроците на оптимизиране на цс-а за гладка игра. В краен случай ако фифа 2016 не ти върви добре на минимални изисквания, поиграй 2014 до като събереш пари за новата видео карта. Там вече ще се родиш и ще изцедиш всичко от двете игри, и не само ами и нови заглавия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.