Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, може ли да ми предложите лаптоп, да отговаря на следните изисквания : 

-да е не повече от 2100 лв. 
    -поне 128гб ссд
    -17"
    -нормални стрелки (не като например на Acer Aspire V15 сериите)
    -ще издържи на напълно нормално и леки игри от сорта на The binding of Isaac

Производителят няма грам значение за мен стига да отговаря на абсолютно всички изисквания.

Благодаря на всички отзовали се.

П.п След доста гледане и чудене, макари, че е с леко по-слаба видео карта мислех да е този цък .Мнения, съвети ?

Редактирано от 8bit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Заминавам за Англия да уча и ще ми трябва минимум 3-4 години да е просто перфектен .. знам как да го поддържам и да си го чистя, въпроса е че искам и самият той да е качествен.За какво ще го ползвам - разнасяне из кампуса и лека работа, игране на леки и не чак толкова натоварващи игри през свободното ми време като съм си тук или когато и да е.Единственото, което ме притеснява е видео картата на горе посоченият, че е ДДР3 ... иначе всичко друго си му е перфектно .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези пари може да се вземе бизнес модел, който е по-издръжлив  щом ще заминаваш за Англия, но екрана му ще бъде по-малък и ще бъде с вградено видео.

Иначе за тези пари може да вземеш това. По-лек е от твоето предложение и +100 лева (долу от опциите) можеш да добавиш още 8 гб рам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но задължително го искам със 17" :/ Дори да е леко по-слаб от посоченият от мен не ме бърка, но поне да отговаря на изискванията, които съм посочил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом не ти харесва на Acer клавиатурата, нямаш друг избор, хващаш някой ROG за рога и тва е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето този модел препоръчвам: https://plasico.bg/asus-rog-gl752vw-t4255d-intel-core-i7-6700hq-25747.html

Отдолу от опциите си избери да е с 16GB RAM - 2138.00 лв. (с ДДС)

Редактирано от spp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

spp, много благодаря за линка, мисля, че търсенето ми приключи, лаптопа е перфектен :) Благодаря много за помощта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, 8bit написа:

spp, много благодаря за линка, мисля, че търсенето ми приключи, лаптопа е перфектен :) Благодаря много за помощта !

Да, латопа е готин и компонентите му са прекрасни. Опиши впечатления от него тук след като ти попадне в ръцете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, 8bit написа:

... мисля, че търсенето ми приключи, лаптопа е перфектен :) ...

E щом мислиш, че матовата ''Anti-glare'' TN матрица те устройва и лаптопа за теб е перфектен-честит да ти е :)

Да дадеш толкова  пари за лаптоп, който не е с IPS матрица си е мазохизъм.

пп. Ма не се притеснявай-нито ще си първия,нито последния направил тази глупост. То и аз преди време дадох 2900 лв  за лаптоп, който не е с IPS матрица, ма поне сега скубейки си косите за глупостта, която направих  си извадих някои поуки  :brick wall:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярно е, тия екрани са ужасни. Още не мога да си простя за лъскавата простотия, която си взех преди 5 години - Dell Inspiron. Тоя поне е матов де :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че е икономисвано от охлаждане и батерия сравнение с по-стари от серията съм съгласен но защо решихте че е TN? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре предложете някакъв, който отговаря на всичките изисквания и е с IPS матрица. То аз като цяло мислех, че който и да се предложи щом отговаря на всичките ми изисквания най-вероятно ще си има и IPS матрица, но явно не съм бил прав.Предлагайте в такъв случай :) Предложеният от мен толкова много ли ще е зле в игри с това ддр3 видео ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи аз ще се включа само, защото споменах, че модела е с TN матрица, а го казах, защото търсейки модела попаднах на едно ревю точно на същия модел с абсолютно същите параметри , в което изрично бе упоменато. (за справка можеш да ползваш чичко Гугъл и ще се убедиш сам). А това ме накара да го направя именно модела от линка, в който не бе упоменато, че е с IPS панел и се усъмних.

Също е истина, че почти идентични модели (с малки разлики) биват описани и със IPS матрици. Сега защо така се получава само производители си знаят-от какво икономисват и какво влагат, за да си предлагат моделите на дадени цени. Явно пестят от едно,  влагат друго, за да могат да си лавират и да си докарват цените. Това те си знаят, но е факт, че го видях  с очите си, че точно въпросния модел бе описан с ТN матрица.

Инак почти идентичен модел с няколко малки разлики (сам ще си ги видиш) го има например тук, където поне по описанието му е и със IPS матрица. ASUS GL552VW-CN211D със 128GB SSD

Почти аналогични модели със съвсем малки разлики можеш да си намериш и сам. Негово величество интернет знае и показва всичко.

Целта на по-горния ми пост бе по скоро да ти заостря вниманието да внимаваш с каква матрица ще си вземеш лаптоп.

Това е от мен. Дано направиш правилен избор, което пък си зависи единствено и само  от теб.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз този вече го поръчахме, така че сега как ще обяснявам на нашите утре, че след като пристигне ще трябва да го върнем и аз не знам (или най-много още утре да им звъня и да ги помоля да не го пращат в четвъртък ли и аз не знам от тука какво).Модела, който си пратил е 15.6", още от там спирам да гледам нататък.Явно просто ще взема предложеният от мен, вярно ддр3 ама поне всичко друго му е както го искам .. Някой има ли реална представа колко зле ще е с тази ддр3 памет ? Сравнен примерно с един 960m 2gb ddr5 ? 15" просто не искам .. а тия Aspire да са ми толкова противни като визия и всичко, че думи нямам ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е а дано па да са му изпраскали IPS на тоя де си го поръчал и аз да съм бил неразбралия. Като го получиш ще те помоля да споделиш аджеба с каква матрица е тоя лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

М няма, то в сайта сега го погледнах наистина не пише IPS ... няма как да е с IPS ..... мама му стара да бях видял на време .. викам си дали ще успея да го прежаля .. взех на нашите inspiron 5559 .. няма братче, не е ли IPS ще си хапя г*за до живот .. добре аз все пак ми стои въпроса тая видео карта ддр3 чак толкова зле ли ще е ? Не говорим за игри от сорта на Battlefield 4, The witcher 3, GTA V .. говорим за casual игрички .. Trine, Ori and the blind forest .. нещо е такова .. тук таке вече нещо малко по-сериозно от сорта на .. де да знам Warframe примерно .. някое MMORPG от сорта на Tera ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бягай надалеч от Асерели? Аз съм с такъв лаптоп заради съотношението цена/производителност/качество. От чисто нов от Ардес е с проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Познат има такъв лаптоп, какъвто съм предложил, за сега проблеми да е имал не съм чувал ... просто т'ва ддр3 така да ме разкъсва от вътре .. притеснявам се как ще се държи в игри, а ревютата колко доверие да им имам .. така да ме е яд на собствената ми простотия .. как може да не погледна, че не пише IPS ... нямам думи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В крайна сметка, колкото и да ги гледам, колкото и да им се чудя, искам ли да ми отговарят на изискванията трябва да е или този или този .. acer-а освен характеристките абсолютно нищо друго не му харесвам .. огромен панел, отвратителна клавиатура, пластмаси по гърба .. асус-а само където му е слаба видео картата .. ем явно ще се накажа с видео картата .. гадно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днешен ъпдейт, ако някой следи или да се посмее на простотията ми : звънаха ми след като им бях писал емайл вчера дали мога да се откажа и пича ми обясни, че макари, че не пишело, че е IPS той пак можел да е, защото бих Anti-glare и т.н. и т.н. С други думи, след няколко часа куриера идва, аз трябва да проверя дали е IPS, той няма да е IPS, а аз си нямам и на идея какво да правя. " Големия 17 инчов Full HD екран е с матово покритие, което елиминира отблясъците за зашеметяващи визуални ефекти без разсейване. Така може да се насладите на ярки и истински цветове, дори от най-екстремния зрителен ъгъл. " ходи разбирай от описанието к'ва му е матрицата ......

Погледнах случайно в JarComputers - нямам думи ... спирам да редактирам, ще чакам да дойде пратката и просто ще го видя IPS ли е, не е ли.
    Предполагам, че просто ще го прежаля, че не е IPS .. 
    взето от сайта на Асус:

Full HD flair, no glare

GL752's large 17.3-inch Full HD display has a matte-black finish that eliminates glare for stunning visuals without distraction, so you'll enjoy full vivid-color glory from even the most extreme positions.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто гледай под голям ъгъл. При TN всичко отвъд директно гледане води до отвратителна картина. При IPS както и да го гледаш все е добре. :)

IPS-NEO-Screens-Have-No-Quality-Loss-Whe

maxresdefault.jpg

x220test19.jpg

Редактирано от Beldin84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бе, аз ми е ясно как да го проверя просто ако не е IPS не знам какво да правя .. реално си пише, че е Anti Glare и тем подобни .. ако успея да го прежаля може и да го взема знам ли .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Куриера ще му става лошо след малко като му кажа, че отказвам лаптопа .. след като прочетох няколко други ревюта освен,че не е с IPS матрица, но също така и държал и много високи температури .. страшен идиот съм си.Тези, които си посочил почти всички са 15", а 17" е 2500 лева .. както казах просто ще се накажа най-накрая с онзи с ддр3 видеото и толкова .. зле, зле .. колко да е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
      • от NotYou
        Здравейте, аз съм студент първи курс, специалност софтуерно инженерство. И се нуждая от лаптоп, който ще използвам основно за програмиране. Това което мисля, че ми трябва е :
        -процесор intel core i7 възможно по-стабилен;
        -поне 8 GB рам;
        -видеокарта мисля, че е най-удачно да е вградена;
        -паметта да е SSD предпочитам чисто;
        -по възможност подсветка на клавиатурата (фен съм им :D)
        И ако мога да намеря подобен лаптоп за бюджет от около 1800 лева ще е страхотно. Благодаря ви предварително за помощта!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.