Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си взема нови рам, дъно и процесор, и моля за малко помощ. Имам кутия cm 431+ (която след време може би също ще сменя), захранване cm gx450, видео sapphire hd7770 ghz edition, охлаждане deep cool gammax 300, и HDD barracuda 1tb 7200. Ще се ползва за photoshop, corel draw, от време на време някоя малко по-тежка игра (не са приоритет), филми, интернет и други леки занимания :D . Бюджета е около 700-800лв (ако е силно наложащо може да стигне и до около 1000 :D ).  Предпочитам Intel.  Надявам се да успея да се вмъкна в бюджета с някой i7 и 16gb рам, за дъното нямам предпочитания.  След време ще сложа и SSD но за сега ще са само RAM CPU и дъно. Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-6700 ти е 740 лв. за отключения и 654 лв. за заключения. Въпреки че имаш охладител подходящо дъно за отключения ще е около 250 лв. а 16GB около стотина.

http://nikem-bg.net/cart/54223p1r54181p1r56974p1rf.html

Трябва да спомена и че охладителя ти не е подходящ за клок но все пак може да се смени в бъдеще. Процесора се продава без та хубавото е че ще може да го ползваш.

Варианта със заключен и стандартно дъно излиза по-евтино но пак е над бюджета - http://nikem-bg.net/cart/2241p1r55139p1r56974p1rf.html

пс. Читава видеокарта значи около 500 лв. тоест няма как да се вкара в тоя бюджет дори с най-евтиния I5. Всъщност дори с I3 ще отидат повече пари.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажеш ли примерни дъно и рам за 6700k ? Първоначално нямам намерения да се занимавам с клок, така че ще карам с сегашното охлаждане.

п.с Също така нямам нужда и от видео карта ще ползвам сегашната.

Редактирано от ShotSpot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z170_PRO4 Intel Z170, Socket 1151, DDR4, SATA III

Оптимален вариант ли е това дъно и рамта 2400Mhz ли трябва да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта може да е колкото искаш тази просто е най-изгодната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ че липсата на PCI слотовете не те бърка може да го вземеш като по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, най-вероятно ще е  ASUS Z170-K  , която има 2 Pci-e тоест мога да сложа 2 видео карти нали така? И ако е така след време ако сложа още една 7770, дали ще има смисъл от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аки ще ползваш тая карта, и3 ти стига.. ако е за игри над и5 невиждам смисъл, освен ако не играеш над 1440п, а там трябва и видео.. за 1080 и3+960/380х/рх480 нагоре вече става дебело. тая ХД карта и хасуел пентиум и стига ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Христо Сандев написа:

аки ще ползваш тая карта, и3 ти стига.. ако е за игри над и5 невиждам смисъл, освен ако не играеш над 1440п, а там трябва и видео.. за 1080 и3+960/380х/рх480 нагоре вече става дебело. тая ХД карта и хасуел пентиум и стига ...

Рядко ще го ползвам за игри. Главно ще е за Photoshop, corel draw някой път 3ds max, AutoCad

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай конфигурацията със заключен I7. Ако имаш възможност, добави втора плочка памет, за да станат 32ГБ. Тъкмо влизаш в 1000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах 6700k Asus z170-k и 16Gb adata 2400. Благодаря на тези които помогнаха! :):):)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти бъзикаш ли се с HD7700 и I7 6700k ,игри?

Да беше взел I5 6400 skylake с 960 4gb Palit Bulk.

Боже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lenovo606 написа:

Ти бъзикаш ли се с HD7700 и I7 6700k ,игри?

Да беше взел I5 6400 skylake с 960 4gb Palit Bulk.

Боже...

Добре бе хора, три пъти написах, че игри рядко ще се играят (не са никакъв приоритет), ще го ползвам за работа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ShotSpot написа:

Добре бе хора, три пъти написах, че игри рядко ще се играят (не са никакъв приоритет), ще го ползвам за работа. :)

Няма значение за кфо ще го ползваш като ще хвърляш 1000 лева, гледай най-доброто в всяко отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Lenovo606 написа:

Няма значение за кфо ще го ползваш като ще хвърляш 1000 лева, гледай най-доброто в всяко отношение.

Да, съгласен съм, за това в момента съм отделил 1000 лева само за дъно,рам и процесор (с идеята да взема нещо добро до колкото е възможно), след време ще заделя за видео и евентуално за ssd. Така съгласяваш ли се? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обръщай внимание на поредния акаунт на малоумния трол в форума. То бива тъпота ама неговото е върхът.

Все едно да търсиш товарен автомобил и докато чакаш предложения за различни варианти някой да ти предложи двуместна спортна количка.

Вярно че малко ти е подвеждащо питането с коментара  "от време на време някоя малко по-тежка игра" но след като се уточни е излишно да се коментира.

Отделно и да се търсеше нещо за игри в момента покупката на видеокарта е върха на глупостта!

пс. Честито за покупката.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.