Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не съм чувал да пускат телевизия през ADSL. IPTV не е ли само през оптичната мрежа? Не трябва ли да сложат сателитна антена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamenbm86 написа:

IPTV не е ли само през оптичната мрежа

Кандидатираш се за "Бисерите"? IPTV - internet protocol TV. Няма нищо общо с оптиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Кандидатираш се за "Бисерите"? IPTV - internet protocol TV. Няма нищо общо с оптиката.

Тогава я ми обясни защо от булсата държат за да имаш иптв трябва да си на оптика а и не само те така са половината :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ExaFlop написа:

Знам какво означава. Имам предвид, че Vivacom не предлагат IPTV с ADSL. Едва ли са спрели излъчването през сателита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamenbm86 написа:

Знам какво означава. Имам предвид, че Vivacom не предлагат IPTV с ADSL. Едва ли са спрели излъчването през сателита.

Виваком предлагат IPTV и през ADSL стига линията да е с добри параметри. Не навсякъде има изградена оптика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Game Mottder PRO написа:

Интернета ми минава през телефонна линия!

Пак ще питам с каква телевизия си - IPTV (през интернет) или DTH ( чрез антена)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От март 2008 г. пакетите предлагани на крайните клиенти са със скорост на даунлоуд до 6 & 12 мегабита/сек и ъплоуд до 1 мегабит/сек. Това са ограниченията на технологията - няма начин да имаш 20 мегабита/сек.

След това - с времето качеството на телефонната линия се влошава и това забавя скоростта.

Как да си помогнеш сам първо:

Провери кабелите от розетката до модема - да няма усукан, притиснат, заголен кабел. Ако използваш телефон - провери отново свързването. Провери буксите за окисляване (позеленяване/покафеняване) и ги смени, ако се налага. Почисти конекторите където влизат буксите - пак провери за окисляване на контактите...

Ако не се оправи:

Искай замерване на телефонната линия - на телефона на съпорта.

Искай демоснтрация на услугата в твоя дом с тяхна техника (много се опъват да го направят), много настоятелно.

След като видиш, че няма оправия си потърси друг доставчик в твоя регион/квартал - по възможност поне с оптика до входа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм сигурен , че в неговия блок има много доставчици с оптики я до сградата я до дома . Но до сградата е по евтиния вариянт и ще му върши отлична работа до дома или до входа преноса е  същия за който си плащаш. Е до входа е активна до дома е пасивна без електричество но кой му дреме за  1  2 часа без ток голяма работа ;)

ето това е при мене оптика до сградата не е на виваком на градския доставчик :)

Никога не съм използвал вивата нямам и намерие :) о да имам на тях само служебна карта за телефона ;)

Заснемане.PNG

и онзи ден сигнала беше ужасен нищо не се разбираше пак са имали проблеми и цял ден колата им вхърчеше по района /

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това скорост ли е? Аз с бакъра имам ок 170Mbps в двете посоки.

5442461040.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те бия с 4 мб скорост моята е 90  а твоята 86 и от чужди тракери дърпам с 11 мб/с както и http файлове от браузера с пак толкоз :P

Ъплауд не ми е важен нищо не качвам никъде

при мене пак е ок ъплауда докато при близото е 4 5 mbps .

Редактирано от adersa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шегаджия - 2-3-5 Mbps може да е флуктуационна грешка. :) Добре, щом толкова държиш - биеш ме. Не това беше целта, а, че прехвалената ти оптика всъщност не е чак кой знае какво. Плащам си за 90/90 - получавам 90/90. Ако си плащам за 200/200... ще получа 200/200

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, krassleto написа:

От март 2008 г. пакетите предлагани на крайните клиенти са със скорост на даунлоуд до 6 & 12 мегабита/сек и ъплоуд до 1 мегабит/сек. Това са ограниченията на технологията - няма начин да имаш 20 мегабита/сек.

След това - с времето качеството на телефонната линия се влошава и това забавя скоростта.

Как да си помогнеш сам първо:

Провери кабелите от розетката до модема - да няма усукан, притиснат, заголен кабел. Ако използваш телефон - провери отново свързването. Провери буксите за окисляване (позеленяване/покафеняване) и ги смени, ако се налага. Почисти конекторите където влизат буксите - пак провери за окисляване на контактите...

Ако не се оправи:

Искай замерване на телефонната линия - на телефона на съпорта.

Искай демоснтрация на услугата в твоя дом с тяхна техника (много се опъват да го направят), много настоятелно.

След като видиш, че няма оправия си потърси друг доставчик в твоя регион/квартал - по възможност поне с оптика до входа...

Не само. Има и пакети до 20 мегабита, само че не всяка линия поддържа такава скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.06.2016 г. в 17:38, Game Mottder PRO написа:

Какво общо има мрежата на виваком конкретно с моя интернет? Въпросът ми е защо преди интернета ми беше по-бърз, а когато подписах новия договор уж трябваше да се увеличи двойно пък скоростта му се намали с около 300кб...

Ако знаеш само - колко си прав. Какво общо има мрежата (инфраструктурата като цяло) с твоя интернет и договор?

Подписал си нов договор и единственото сигурно нещо вътре е ... че ще плащаш повече. Да не си мислиш, че щом преди е пишело "до 10", а сега "до 20" - нещо е променено? Голям си оптимист. Аз мога да ти напиша "до 100" или даже "до 1 Gbps" - и пак ще си на старото положение.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които не харесват Виваком(и аз бях от тях). Плащам за 100/50     

Снимката е от тест до Германия. Сами си правете изводите.

5442901766.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, jhoro написа:

Ако знаеш само - колко си прав. Какво общо има мрежата (инфраструктурата като цяло) с твоя интернет и договор?

Подписал си нов договор и единственото сигурно нещо вътре е ... че ще плащаш повече. Да не си мислиш, че щом преди е пишело "до 10", а сега "до 20" - нещо е променено? Голям си оптимист. Аз мога да ти напиша "до 100" или даже "до 1 Gbps" - и пак ще си на старото положение.

Предполагам, че е станало следното. Линията е 20 мегабита download и 2 мегабита upload(включен AnnexM). 12 мегабита отиват за HD IPTV каналите и 8 остават за интернет връзката. Затова питам постващия 2 пъти, но никой не ме отразява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ivan1975 написа:

Последно време много добри отзиви за Виваком.

Нормално! След пускането на оптики в повечето градове има възможност клиентите да използват услугата FiberNet, която е в пъти по-добра от АДСЛ-а. Освен това IPTV over FiberNet е много стабилна услуга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, mantis написа:

За тези, които не харесват Виваком(и аз бях от тях). Плащам за 100/50     

Снимката е от тест до Германия. Сами си правете изводите.

5442901766.png

Ето нещо много старо - още 2014 г, в София

speedtest.jpeg

Плащаше се за ... "до 20 Mbps"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Шегаджия - 2-3-5 Mbps може да е флуктуационна грешка. :) Добре, щом толкова държиш - биеш ме. Не това беше целта, а, че прехвалената ти оптика всъщност не е чак кой знае какво. Плащам си за 90/90 - получавам 90/90. Ако си плащам за 200/200... ще получа 200/200

че аз ако искам още утре мога да заявя 90/90 но не искам ъплауд не ми трябва не съм ъпер никъде искам само да си имам читава download скорост която да ми върши работa :)

http://www.speedtest.net/my-result/5443016238 

17:48

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей го в момента - сървър Варна (не забравяйте, че е на другия край на континента)

http://www.speedtest.net/my-result/5443027984

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с този Speedtest. Отдавна се знае, че не е гаранция за скорост. И няма как да имате повече скорост отколкото се дава по договор. Това е коментирано и в други теми. Чакам все още постващия да ми каже на какви пакети е по договор, за да му кажа дали има проблем или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Бонбон с катран!
      Обръщам и специално внимание на @Емил Костов да помогне, тъй като е част от системата, а никой от служителите не е наясно какво може и какво не в тази компания.
      Преди 6 месеца бях планувал да спра IPTV след като изтече договора и да остана само с интернет, тъй като вече ползвам друга услуга на IPTV. За съжаление една ранна утрин ми се обажда колекторска фирма да организира новият ми настоящ договор и то ДВА МЕСЕЦА преди да изтече стария! Което е повече от странно. След като дамата изчете условията за нов договор от 24 месеца, признавам че беше доста добра и ясна в мисията, аз отбелязах за желанието да прекратя телевизия. Не знам с каква идея го направи, но смятам че бях излъган, защото тя обяви, че комбиниран пакет ми е по-евтин с близо около 3 лв. отколкото самостоятелен - (ОТНОВО)!!!? По нейни думи ще плащам 37 лв. на месец (само за интернет), докато комбинирано (Телевизия + Интернет) ще бъде 33 лв. Сумите са някакви приблизителни, защото не ги фиксирам. След приключване сделката проверявам офертите и виждам (Интернет само) 15 лв.! Ха, бе мама му и прасе, нали условието беше в полза на комбинирания пакет. Реших, че е сменила тарифата от 24 месеца на 12 месеца договор. При което 15 лв. стават на 29.80 лв. Реално промоционалната цена с комбинация (Интернет + ТВ) трябва да е 12.80 лв. Или ако искам от 100 мбпс на 300 мбпс да е 15.86 лв. като направи впечатление, че каза, че не мога да премина на 300. Тъй като имаше и десерт да включа мобилен интернет с подарък таблет, а ми трябваше такъв нет, трябваше да се заплаща по още 12 лв. с което всичко стана (29.80+12) = 42 лв. говоря приблизителни стойности. Друг вариант е да изчислява не за 12 месеца, а за такса без договор! Това обаче не ми се споменава.
      Но да дойда и на основния мъчещ въпрос. Идеята е да спра телевизията, но TVGO да остане. По това всички служители не дават ясна компетенция и всеки лъже за да скрие безхаберието. Една каза, че остава само безплатния Free пакет от 30 програми при възможни 200. От 123 обявява, че спирането на телевизията спира напълно TVGO достъпа! После трети човек казва, че TVGO може да ползвам ако не с Телевизия, то с мобилен интернет за отделна услуга отново. Да, но дали ще мога да гледам на компютъра, тъй като си мисля, че услугата е обвързана с ID на рутера. Една погрешна стъпка и ще страдаме с години! Да плащаме двукратно повече или да изгубим услуга. Та основния въпрос - може ли да ползвам само интернет и TVGO? Ако може, дали е вярно, че мобилния интернет ще ми даде достъп само с акаунт и парола да гледам и от компютър?
    • от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Анита Христова Трифонова
      https://www.vbox7.com/play:a9168bd937
      Китайска Катюша взриви интернет,
      а  учени от САЩ: Идва по-страшна опасност от COVID-19 (ВИДЕО) Множество пазари за диви животни в Азия все още са отворени и работят на пълни обороти- КОЙ ЛЪЖЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ИЛИ КИТАЙЦИТЕ! Китайците не ядат от вчера тези животни,нали?
      https://fakti.bg/life/465275-ucheni-ot-sasht-idva-po-strashna-opasnost-ot-covid-19-video

PETA Asya'da hala açık vahşi hayvan pazarları için uyardı: Bir salgın riskini daha alamayız
      Çin'de koronavirüsün çıktığı vahşi hayvan pazarları yeniden açıldı

• от ninov
      здравейте искам да питам тези който са на виваком 50 Mbps с колко мб свалят в сайта гледам че гарантираната е 18 мб  или тя е валидна за 100 и повече
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване