Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"За" или "против" членството на България в ЕС и НАТО  

99 гласували потребители

1. 1. "За" или "против" членството на България в ЕС

2. 2. "За" или "против" членството на България в НАТО

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 35 минути, lsmurf написа:

(1)....Свободните радиостанции заглушавани за да не слушаме западна пропаганда

(2)....благодарение на това че сме в ЕС дъщеря ми както и много обикновени български деца завършиха най - елитни световни университети безплатно - не съм можел да си помисля че мога да завърша чуждо учебно заведение преди време каквито и качества и желания да съм имал....

(1) Дали не смесваш и/или бъркаш пропаганда с култура ? За Верди и Бетховен дали си чувал , за Шекспир и Гьоте , за Леонардо и Рубенс , даже за Азимов и Рей Бредбъри , или пък за Кастанеда , за Кант или Хайдегер да кажем ..... Щото пък източната култура по какво отстъпва ?......а бе я замълчи , продукт на днешното време ! Дали си ходил на училище или си ходил да биеш с ластика врабчета в градината......един мой съученик ловеше жаби и змии за терариума в училище и така си взе биологията....после стана автоджамбазин , един вид разви се - сега не мога да му стъпя на портмонето , пък си е същия простак.....Преди биеше животинчета , сега бие човеци....Дето се казва , кой за каквото е учил , а не че нямаше възможности . Ценностите бяха истински.....:)

(2) ...нашите по нищо не им отстъпваха тогава , освен по етикета (голямата работа) , дори в някои отношения бяха по-добри ....даже техникумите ни правеха специалисти дето и сега се търсят "оттатък" щото децата на онези "оттатък" , благодарение и на образованието им прогресивно затъпяват .....както и нашите в същност , копирайки ги.......

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

(1) Дали не смесваш и/или бъркаш пропаганда с култура ? За Верди и Бетховен дали си чувал , за Шекспир и Гьоте , за Леонардо и Рубенс , даже за Азимов и Рей Бредбъри , или пък за Кастанеда , за Кант или Хайдегер да кажем ..... Щото пък източната култура по какво отстъпва ?......а бе я замълчи , продукт на днешното време ! Дали си ходил на училище или си ходил да биеш с ластика врабчета в градината......един мой съученик ловеше жаби и змии за терариума в училище и така си взе биологията....после стана автоджамбазин , един вид разви се - сега не мога да му стъпя на портмонето , пък си е същия простак......:)

(2) ...нашите по нищо не им отстъпваха тогава , освен по етикета (голямата работа) , дори в някои отношения бяха по-добри ....даже техникумите ни правеха специалисти дето и сега се търсят "оттатък"...

1.Ами чувал съм само че сега мога да ходя да чуя Верди  в постановка на Миланската скала - което е малко по- различно от нашата опера За Бетовен за да намериш добра плоча за да го чуеш едно време си беше цяло приключение. Приключение беше да си намериш и книги на цитираните от теб Азимов и Бредбъри с часове съм висял пред книжарниците за да мога да си купя добра книга като ги даваха задължително с друга която не се харчи. Не съм казал че източната култура е по лоша от западната , но човек трябва да може да види едната и другата за да има нормален светоглед. На нас ни се пробутваше като источна култура "Разораната целина " вместо да четем примерно "Престъпление и Наказание".

2.Ходил съм на училище в техникум които ти толкова хвалиш и зная че наистина излизаха и качествени кадри но си имаше и такива които просто си пропиляваха времето и завъшваха с нулеви знания. Завършил съм и ВМЕИ "В.И. Ленин" един от най - добрите тогава институти - и там същото имаше и качествени инженери но имаше и такива които нищо не отбираха. оттогава е и лафа "като се знам какъв съм инженер та ме е страх да отида на лекар. Така че в момента нищо ново не се случва в образованието просто процесът набира сила като ядрена реакция започнала през любимата на някои дата 1944 год.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Нел написа:

Нямаш адекватни спомени от соца, така че не те виня. Обезлюдяването на селата вървеше в паралел със строежа на  някои от безумните "национални обекти", които "дърпаха" работна ръка от селата. Това са 60-те и 70-те години на миналия век.

:D

Аз ли нямам адекватни спомени?

Баба ми е работила цял живот в ТКЗС.

Баща ми в ТКЗС и АПК.

Моля те, спести ми снизходителния тон и не ми обяснявай глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, momolord написа:

Баща ми в ТКЗС и АПК.

Момче въздържай се да се изказваш неподготвен по теми за които само си слушал от втора ръка защото някои сме преживяли тези времена и много добре знаем какво беше. И стига с тези квалификации всичко което не можеш да осмислиш за теб са "глупости". Уважавай мнението на останалите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, momolord написа:

Баща ми в ТКЗС и АПК.

Е и? То и сега има хора, които работят в селското стопанство в нашите села.

Значи трябва да помниш заплатите на баба си и баща си и вероятно не се чудиш защо пенсиите им сега не стигат?

Да не искаш да ми кажеш, че селото ти до 1989 год. е било пълно с млади, работещи в АПК-то хора, при положение, че единствено механизаторите получаваха заплати горе-долу на равнището на средната заплата в градовете?

Тонът ми не е снизходителен, не знам защо го "разчиташ" като такъв. Не ти ли е хрумвало, че истината няма как да те унизи? Лъжата и неадекватността ти обаче могат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

по напред в темата споменах, че пратките ми от Китай ще поскъпнат

незнам колко от вас го помнят, но преди около 20 години, кило сирене струваше повече от една заплата, аз не искам отново да е така

искам да знам който е против ЕС да опита колко време може да искара на фотосинтеза

затова казват че нещата от комунизма (миналото) трябва да влязат в учебниците - защото рискуваме, младите да незнаят какво е било, и всичките тези неща да се повторят

Много си неориентиран / неориентирана! Цените нямат много общо с ЕС! Пазара определя цените! Към момента имаме ниски цени защото все още се  регулират цените на енергоносители, като газ, ток, парно. Все още сме и във валутен борд!  Всичко това е временно и му идва края! След някоя и друга година секват и приходите от ЕС (ако до тогава просъществува!) Тогава ще разберете какво са европейски цени и анадолски заплати! ЕС не регулира цените! Ние практически нямаме икономика и ще закъсаме още по - лошо! Ще заместим Гърция!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се ентусиазирахте бе момчета и момичета. Не разбрахте ли, че пари няма? А и третия въпсос - за или против влизане в Евразийския съюз не го виждам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

То си има цяла тема :)

то има, отдавна я забелязах, ама не се "вдига" нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

Момче въздържай се да се изказваш неподготвен по теми за които само си слушал от втора ръка защото някои сме преживяли тези времена и много добре знаем какво беше. И стига с тези квалификации всичко което не можеш да осмислиш за теб са "глупости". Уважавай мнението на останалите!

Айде да не ми казваш момче, а...

Имам си мнение и го казвам, ясно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, momolord написа:

Айде да не ми казваш момче, а...

Имам си мнение и го казвам, ясно ли е?

Извинявай че те нарекох момче - мисля че няма нищо обидно в тази дума , но вече ще се въздържам да се обръщам към теб с нея щом те дразни.

За мнението да разбира се че всеки си има свое помолих те само да уважаваш и чуждото и да не даваш обидни квалификации - нищо повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MicraNT написа:

то има, отдавна я забелязах, ама не се "вдига" нещо. 

Недей да ги подкокоросваш много, ще дойде Синдбад и ще стане страшно. Джугашвили е дяти невинно !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Недей да ги подкокоросваш много, ще дойде Синдбад и ще стане страшно. Джугашвили е дяти невинно !!!

ти не пожела, ама аз и през др. Вацев минах, та съм имунизиран. :emoji_smiley-12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Мойра написа:

Винаги съм била против членството ни в НАТО, защото според мен е отживелица и служи единствено за налагане на волята на САЩ в Европа.

Засега съм "за" членството ни в ЕС, защото мисля, че България има полза от него.

Казвам засега, защото не изключвам възможността нещата да се променят и членството на България в ЕС да стане не само безсмислено, но и вредно.

И аз съм като тебе ЗА ЕС, но още за 1-2 години (ако не тръгнат работите напред вече съм Против) и съм ПРОТИВ НАТО (троловете са си ЗА).

Колкото до това, че може да си намериш винаги работа у България, да дойде някой да си намери в Крумовград или по-добре в Северо-запада. Да видим как става тая работа. Сестра ми работи в една фирма (на кредитен милионер) и си получаваше заплатата (минимална – толкова дават) с 6 (шест) месеца закъснение (а продукцията е основно за износ в белите страни на ЕС):mad:

"Лесно" се гледат тютюн и пипер – идват изкупвачите и си с кур в г*за. Това да си на добра печалба е трудно първите 2-3 години, и дотогава е супер зор и малцина оцеляват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

като влязохме в ЕС се появи някаква конкуренция като молове за дрехи и храни

М.Манолова преди години каза че Б.Б. е ритал топка и е ял филия с мас - сигурно е бил богат щом е имал топка и филия с хляп

а остааналото е известния на всели български мързел и алчност

Ся кво – ти изкара, че пожрникарите са мързеливи. По-скоро след време ги домързява, като станат премиери:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

пред премиера ходеше на строежи на , магистрали, мостове - а сега го домързява

Не, не го домързява, има внуче човекът, сигурно с него се занимава. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Не, не го домързява, има внуче човекът, сигурно с него се занимава. :D

Ами да му е живо и здраво и да вземе дядото да се пенсионира за да има повече време да си го гледа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАТО е по важно. Руснаците само чакат да се разтури.

Ама няма да се разтури !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

................

Бившите руски сателити доброволно се включиха в Северноатлантическия Алианс, за да не се повтарят никога Унгария 1956, Чехословакия 1968 и настоящите Молдова, Грузия и Украйна. НАТО се разшири на изток, за да не се разширява Русия на запад, тласкана от амбициите и изкривените представи за света на някой кагебистки стратег. НАТО се оказа най-ефикасният хербицид срещу учтиви зелени плевели.

За първи път българската държава е там, където са я виждали нашите борци за национална независимост. Заедно с европейските народи и далеч от азиатското варварство.

От нас, днешните българи, не се иска много: да си стоим на мястото и да си опичаме акъла.

Нека Бог да просветли умовете и да подкрепи десниците ни!

http://frontalno.com/жертви-сме-на-преход-режисиран-от-тайн/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм твърдо за НАТО и за ЕС . Защото България е малка и прекалено слаба икономически за да поддържа армия способна да ни отбранява. А видяхме какво стана с Крим . Колкото и да ми обясняват как може да се разчита на добрата воля на Москва явно това не е така.

За ЕС е ясно - ако не бяхме станали членове досега България да е фалирала окончателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Реджеп Иведик написа:

НАТО е по важно. Руснаците само чакат да се разтури.

Ама няма да се разтури !!!

не си уточнил за кои руснаци става дума - тия наште от върхушката или онези, които ги държат във феодализма в русия. Ако става дума за Путин - чака и се надява да разклати санкциите, иначе мечока ще умре не от ракети, а от глад. 

Нашите видимо чакат да настъпи разлом, че да се спазарят и да продължат да крадат и тормозят обикновения българин на територията безнаказано. Който е против Нато е ЗА Пеевски и за кукловодите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ни подхвърлят като парцалена кукла..и то от доста време....Ехо,"прабългари" къде сте бе? Дойдохте на коне,минахте Дунав,помляхте Византия,създадохте държава..за да ни има...и какво!? ...дойдоха "индианците"..и ни е.аха мамата... Вместо да си оправим държавата,мислим за тези, които вече са ни поробили или(евентуално)ще ни поробят....Айде бе.....много сте се загрижили за другите....а за собствената ви кръв кой се грижи!?Единия ги праща в чужбина,другия-да лижат задници...третия...на майната си....Чудя се какви Българи има в тая държава....едните ще избягат на Запад,другите на Изток....

p.s.Имам и още квалификации и епитети,но от благоприличие ще се въздържа....Нашите чорбаджии не сме оправили...тръгнахме да оправяме чуждите....Великия хан Крум се върти в гроба.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, lsmurf написа:

За Бетовен за да намериш добра плоча за да го чуеш едно време си беше цяло приключение.

:D Нещо си грешка. Явно не си почитател на класическата музика. Виж западния хард рок се намираше трудно. 35 кинта плочата. Впрочем в Румъния ги имаше свободно, в Чехия и Унгария също. ;)

А някой тука да е слушал "Четирите годишни времена" в изпълнение на орган? Едва ли.

Но аз съм го слушал по-времето на соца. :D и плоча имам. И не съм се редил на опашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, nikssi написа:

Но аз съм го слушал по-времето на соца. :D и плоча имам. И не съм се редил на опашка.

Някои не са слушали радиостанция "Метро"......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NIKISHARK написа:

Някои не са слушали радиостанция "Метро"......

Ами слушахме и то на терасата и ряз до дупка. И свободна европа и гласът на америка...и това 74-80 година и никой не ни е тормозил.

Метронома май беше в четвъртък или греша? ;)

по темата...

1. За европейския съюз и против НАТО

2. С двете ръце ЗА военен съюз но на Европейския съюз без американците и турчолята.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      ЕТО КАКВИ ГИ ВЪРШАТ САЩ -/НАЙ - АГРЕСИВНАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА/ ОКОЛО НАС И У НАС, БЕЗ ДА СЕ СРАМУВАТИ ПРИТЕСНЯВАТ, НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ ОТ НИКОЙ! РУСКИ ГЕНЕРАЛ: РАКЕТНИТЕ ПУСКОВИ УСТАНОВКИ НА САЩ В РУМЪНИЯ И БЪЛГАРИЯ НЕ СА ОТБРАНИТЕЛНИ, А НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ  -«Те не могат да се нарекат отбранителни оръжия.» Тези многоцелеви крилати ракети с висока точност могат да атакуват както наземни, така и надводни цели. Разполагането им в Румъния е от полза за САЩ от стратегическа гледна точка. Оттам те могат да застрашат Юга на Русия и дори на Турция, която сега напуска орбитата на американското влияние. Тази седмица в САЩ беше публикуван доклад, изготвен от аналитичния център на RAND Corporation, поръчан от Пентагона. В него, по-специално, се предлага спешно разполагане на съвременни системи за противовъздушна отбрана в Румъния и България, разширяване на зоната на корабните учения на НАТО, както и подпомагане на Украйна и Грузия в развитието на военния им потенциал.
      Нюз Фронт. Сега сме колония на Запада, който взема младежите ни, златото ни, унищожава животните, за да станем пазар на техните стоки. 
      Русия няма да ни нападне, защото си има много земя, вода, суровини, злато, уран.
      А США се натиска да воюва с РФ, но с чужди ръце и от чужда територия. Но този път и те ще измрат, което е малко облекчение. И когато планът Ран - Ът ни фалира...    
      тюрките ще ни завладеят по мирен път. Това е дело на западняците, които са си колонизатори. Крият голяма част от откраднатите пари от България и българския народ в ОАЕ и затова постоянно ходят там – за да ги наглеждат. Маскират визитите си като „официални посещения“ за търсене на инвестиции.
      Защо американците не бяха на Луната: къде всъщност летеше Аполон 13?
      НО Кога си тъп и кога САЩ са ти приятели – винаги ядеш бахур-а!
      А У НАС - МЪРТВИТЕ ДУШИ И НЕНАВЪРШИЛИТЕ ИЗБОРНА ВЪЗРАСТ СА НАД МИЛИОН ????
      Ето какво правят нормалните народи- Унгарският парламент поправи конституцията: "Чуждо население" не може да се установява в страната
      Подготвят ни за НОВ и още по-голям грабеж!
      През 2020 г. идва икономическа криза, предупреждават икономисти
      363 лева ще е линията на бедност догодина. Близо 1,7 милион семейства остават под тази линия. Петър Ганев от Института за пазарна икономика каза пред Нова телевизия, че новото увеличение от 15 лева през 2020 г. няма да промени много.
      Най-високите заплати са в София, Варна, Средногорието, Пловдив, големите градове. Най-ниски са заплатите в Северозапада. В южната част на България има центрове, които привличат работна ръка. Половината Северна България губи хора, защото няма център, който да привлича хора за работа. Обезлюдяването ще продължи според Ганев.
       Някои населени места ще се превърнат във вилни зони. Ако има индустрия, това може да генерира работни места по думите му. Според него има подем в икономиката, но той все още е малък.
      Нужен ни е по-продължителен период на икономически подем. Има индикации за предстояща икономическа криза, стана ясно още от думите на Петър Ганев. Възможно е да навлезем в криза през 2020 г. 
      Вдигнаха заплати и пенсии. После се чудиха как да си ги вземат. Вдигнаха цените на енергоресурсите БЕЗ НИКАКВА причина!
      От няколко дена излизат по медиите ВСЯКАКВИ „експерти“ и „анализатори“ да обясняват какво ще се случи с петрола и икономиката в Света и РБ. Тези глав....., жените си не могат да оправят седнали да ръсят мисли от екрана.
      Днес обаче вожда им от Банкя заговори че вижда рецесия от една година. Явно беше забравил че вчера говореше за ръст на икономиката с 3%.
      Дрън дрън ярина. Днес разбрах че ще вдигат ЦЕНАТА на горивата. Що бе? Ами дронове гръмнали завод в СА. И кво като го гръмнали?  От три години СА и Русия имат договор за увеличаване на добив на нефт в РФ! Така Русия помага на СА да не пада цената на петрола.
      Проблема е че бюджета на СА е сметнат на 78 долара за барел. Руснаците са вързали бюджета на 45 долара за барел. Преди два часа ЦБ на Русия обяви че петрола ще поевтинее до 55 долара, и ще стигне около 50 долара за барел в следващите две години. Китай намали веднага вноса на суров петрол. Това и бе причината на обед петрола да падне с над 5%.
      Нашите пишман анализатори обясняват как САЩ ще компенсират пазара със собствен петрол. Обаче не казват че АМЕРИКАНСКИЯ застоял петрол, е с концентрация на сяра 5000% над необходимото! Което означава че няма на кой да го пробутат. Винаги съм писала че в Кремъл ВСИЧКО се пресмята до милиметър. ЦБ на Русия НИКОГА не говори с .... си за разлика от евро спекулантите. Ясно че ЦБ на Русия малко се презастрахова, но после ще има награди – танци, парфюми, премии и така на татък. Не случайно Елвира  върти сериозни схеми с печалби в МИЛИАРДИ. И всичко това под носовете на световните измамници. Не случайно Путин я назначи и я пази като зеница на окото си. Н......на   бърка в .... на американците 
      с боксова ръкавица през месец два. Не случайно ЦРУ ако я докопа ще я дере жива.
      Хари Труман, сенатор и бъдещ президент, залага основите на „студената война“: 
      „Ако ние видим, че побеждава Германия, следва да помагаме на Русия,
      а като видим, че печели Русия, трябва да помагаме на Германия 
      и по такъв начин те да се избиват взаимно колкото се може повече…“
      така работят..Банкстерите 
    • от Анита Х. Трифонова
      За теб Българийо днес плача - авторово поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
    • от Анита Христова Трифонова
      Българийо, сълзите си изтрий , срамът измий - авторово поезия песен  музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
      Независимост - голяма лъжа за България - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
      https://www.vbox7.com/play:ca2e99f47c

Съединение на Източна Румелия с Княжество България 06 септември 2019 заря Пловдив

• Дарение

• Добави ново...