Премини към съдържанието
2249

Проблем с папките и файловете-всички са Read only

Препоръчан отговор

Привет.

Новоинсталиран Windows 7 Pro SP 1. Работи от десетина дни без проблем. Днес един екселски файл трябваше да го запиша като интернет страница /това го правя от години/. При опит за запис ми излиза следното съобщение:

readonly.jpg

Размаркирам опцията Read only на папките, но не се получава. Вади съобщение, че нямам съответните права. На машината има само един акаунт - моя, администраторски. Някакви идеи защо така ?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон по диска, в който са тези папки, избери Properties, избери раздел Security, бутон Edit, в горния списък ако не виждаш името на профила си, щракни на бутон Add, Advanced,  Find Now.  сега в списъка долу избери името на профила си, щракни ОК, ммаркирай Full Control->Apply->ОК-> ОК->ОК

Провери сега отварят ли се папки/файлове

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, но за съжаление не се получава. Акаунтът си беше в списъка. Пробвах да го добавя наново и да му дам пълен контрол. Но пак излиза същото съобщение. Просто е абсурдно ! Екселски файл да пробвам да го запиша като .html и ОС да не разрешава ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

стартирай като админ, щото за потребители може да е недостъпно

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, 2249 написа:

Благодаря, но за съжаление не се получава. Акаунтът си беше в списъка. Пробвах да го добавя наново и да му дам пълен контрол. Но пак излиза същото съобщение. Просто е абсурдно ! Екселски файл да пробвам да го запиша като .html и ОС да не разрешава ...

по подразбиране, с този акаунт не можеш да имаш пълен контрол, а за да имаш такъв се изпълняват стъпките от предния пост и отнема време докато се инициализира

Screenshot_2016-06-27_19-09-11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дръндю, още в първия пост съм писал, че акаунтът е един - админски.

Започвам да се притеснявам. Дали да не намина към антивирусната секция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В първият пост пишеш че си с  "Новоинсталиран Windows 7 Pro SP 1 ",това какво ще рече,че си преинсталирал или сега му се слага за първи път ОС.Защото ако си сложил друга ОС този файл може да не се отвори при сегашната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Win7 има такива навици - да се омесват правата върху дялове/папки/файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Iliyan Georgiev написа:

В първият пост пишеш че си с  "Новоинсталиран Windows 7 Pro SP 1 ",това какво ще рече,че си преинсталирал или сега му се слага за първи път ОС.Защото ако си сложил друга ОС този файл може да не се отвори при сегашната.

Сменях харда. Новоинсталиран е.

преди 12 минути, ExaFlop написа:

Win7 има такива навици - да се омесват правата върху дялове/папки/файлове

За пръв път ми се слъчва.

В интерес на истината винаги съм мислил, че ако на нова ОС като тази имаш само един акаунт, то той е с админски права. Май не е така, защото сега се поразрових и доколкото виждам моя акаунт е user. Сложих му пълни права и май нещата се оправиха. "Май", защото продължавам тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От съображения за сигурност не е добре да се работи от неограничен админски акаунт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, ExaFlop написа:

От съображения за сигурност не е добре да се работи от неограничен админски акаунт.

Какво би ме посъветвал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работи от ограничен акаунт, че май при теб често се случва нещо и като ти трябва някъде достъп ползвай Take Ownership:
    http://www.askvg.com/add-take-ownership-option-in-file-folder-context-menu-in-windows-vista/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

до автора
    в антивирусния раздел задаваш въпрос, защо папките са само за показване(read onli) , ами защото това си е една системна картинка(иконка), която можеш само да я скриеш или покажеш, но не можеш да променяш

в конкретния случай, нямаш достъп до файл, на който трябва да се промени атрибута или файлът е дефектен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop, върши ли работа акаунт с махната отметка пред "Full control" ? Всички други отметки са сложени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎28‎.‎6‎.‎2016‎ г. в 17:23, ExaFlop написа:

той ти е отговорил в този пост

а отметките служат за това, да избереш какво да инициализираш или инсталираш
    само слагане или махане на отметката, не променя нещата, ако не предприемеш последващи действия

преди 18 часа, 2249 написа:

ExaFlop, върши ли работа акаунт с махната отметка пред "Full control" ? Всички други отметки са сложени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.