Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, от заглавието сигурно само главите почват да ви пречесват, ама по-добро не ми дойде.Та нека обясня : нашите без да искат наскоро си заляха лаптопа и след много сушене и тестване се стигна до извода, че няма да го съживим.За техен късмет обаче, хард диска е бил невредим и един техен приятел го направи като външен хард диск.Проблема е, че е оставил старата операционната или с други думи имаше С и Д, естествено ОС не им трябваше, а само информацията от Д диск.Всичко е изтеглено сега и си е където трябва - въпроса ми е : мога ли по някакъв начин този С и Д да го направя само като едно необятно пространство с име С и да се използва като външен хард диск, защото така с тези 2 разделени диска е доста неприятно.

Редактирано от 8bit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, 8bit написа:

Добър ден, от заглавието сигурно само главите почват да ви пречесват, ама по-добро не ми дойде.Та нека обясня : нашите без да искат наскоро си заляха лаптопа и след много сушене и тестване се стигна до извода, че няма да го съживим.За техен късмет обаче, хард диска е бил невредим и един техен приятел го направи като външен хард диск.Проблема е, че е оставил старата операционната или с други думи имаше С и Д, естествено ОС не им трябваше, а само информацията от Д диск.Всичко е изтеглено сега и си е където трябва - въпроса ми е : мога ли по някакъв начин този С и Д да го направя само като едно необятно пространство с име С и да се използва като външен хард диск, защото така с тези 2 разделени диска е доста неприятно.

Изтривате С на този диск (доколкото разбрах информацията от него е спасена). И увеличавате другия диск

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

Изтривате С на този диск (доколкото разбрах информацията от него е спасена). И увеличавате другия диск

Te в момента и двата са празни така или иначе, всичката информация беше извлечена и сега просто искам да го направя кажи-речи направо като флашка да е, само един диск.Какво точно имаш предвид изтривам С диск-а ? Ако го изтрия и капацитета му директно ще си се пренесе в Д диск ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, 8bit написа:

Te в момента и двата са празни така или иначе, всичката информация беше извлечена и сега просто искам да го направя кажи-речи направо като флашка да е, само един диск.Какво точно имаш предвид изтривам С диск-а ? Ако го изтрия и капацитета му директно ще си се пренесе в Д диск ли ?

Oт Disk Management - маркираш втория дял (може вече да не е с буква D:), избираш "Delete partition", след това маркираш първия, и "Extend partition".

А най-просто е, след като и двата дяла са празни, да ги изтриеш, и да създадеш един нов общ дял.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправих го ! Благодаря за помощта :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tonislav Koychev
        Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
      • от Kamen Koichev
        Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Plamen Zhekov
        Здравейте,
        Имам странен въпрос, наскоро пристигнаха хард дискове от китай с уговорката, че купуваме 1 и 2 ТБ хард дискове.
        Закачаме хард дисковете - всичко оки доки
        Отваряме хард дисковете 40 и 60 ГБ хард дискове.
        Има ли вариант да върнем реалната големина на хард дисковете.
      • от commoder
        Здравейте, старият ми хард диск има лоши сектори и съм ссе ориентирал към нов. Бях с Seagate Barracuda 7200.12 500GB. Дъното ми е - Asrock G41M-VS3. 

Какъв бихте ми предложили? 
      • от Stoichev
        Здравейте, от известно време windows започна да изкарва съобщение, че харда си заминава. Забиване, бавене и т.н. Преинсталацията на win-а не помогна. Става въпрос за лаптоп. Дайте мнение, ясно ще трябва да вземам нов, но все пак.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.