Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , моля ви за помощ относно свързването на два телевизора посредством един приемник.Направих следното в LNB отвора на приемника сложих сплитер в който са свързани  - един коксиален кабел който е на единия телевизор(който е основен и е от доставчика на сателитната тв ) и друг коксиален кабел , на когото другия край е свързан с отвора за антената на втория телевизор.Посредством Scart кабел е свързан първия телевизор с приемника,имам и scart кабел за 2 телевизор но няма къде да го свържа с приемника.Ако може някой да ми помогне, ще съм много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А каква е идеята на връзката 2 телевизора с един приемник?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята му е с един приемник да гледа и на двата телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , наясно съм,че при такова свързване картината на единия телевизор ще се отразазява на другия телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точен модел на приемника от доставчика и точни модели на двата телевизора (снимки на табелките с данните им биха помогнали също)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Телевизорите не са от най-новите : 

1 телевизор  - JVC AV-DT14EBU

2 телевизор - NEO TV1499TX

Приемник - STB - S300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, cxxxxx написа:

Посредством Scart кабел е свързан първия телевизор с приемника...

Да смятаме,че той предава по този начин,защото на този приемник не видях да има Scart букса? Вторият телевизор е Нео.който отпред има вход със стандартните жакове(камбанки).На приемника има изход със същите камбанки.Пробва ли го с нормален кабел жакове от двете страни?А онова упражнение с разклоняването на LNB коаксиалния кабел,няма да работи с тези стари телевизори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-доброто е втори приемник. Другия вариант е с AV сплитер -  тоя даже има обратен сигнал за дистанционното но не знам дали може да се купи в България  http://www.ir-extender.net/product_details.php?product_id=38

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.