Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и благодаря за отделеното време. Търся рутер до 120 лв. Прочетох тук там и ситуацията е следната

Доставчик:

• Bulsatcom 100Mbps оптичен интернет
    • Оптичното устройство предлага възможност да се включат 2-3 отделни компютъра но разположението позволява свързване на 1 PC и евентуално на самия рутер.

Устройства:

• 2 настолни PC - директно свързани към рутера с кабел/ или 1 към оптичното и 1 към рутера (осланяме се на експертизата на техниците от Bulsat)
    • 1 Laptop - директно свързан с кабел
    • 2 Laptop-a - свързани безжично
    • 5-6 телефона които се включват към мрежата, когато се прибираме
    • Всички допълнителни телефончета и други темподобни устройства, които ни гостуват от време на време

Проблем:

• С настоящия рутер нета пада често, забелязахме че в повечето случаи е в момента в който се приберем и телефоните се свържат към мрежата. 

Какво търся:

• двубандов (2.4GHz и 5GHz), и някъде бях чел че има рутери които излъчват едновременно, а не с превключване
    • 4 LAN порта
    • 10/100/1000 Mbps в случай че се докопаме до по добър доставчик не искам да се ограничавам
    • С останалите специфики не съм много запознат но бях чел че 'AC' за разлика от 'N' са способни да подържат повече устройства.

! Да отбележа че 2-те PC-та са геймъри и затова сме свързани директно към рутера (или 1/1 с оптичното както обясних по горе) и е неприятно дори и за 30 сек да ти падне мрежата.

Ето един линк към бързо надраскана схемичка на апартамента

Редактирано от Petar Stoyanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Petar Stoyanov написа:

Здравейте и благодаря за отделеното време. Търся рутер до 120 лв. Прочетох тук там и ситуацията е следната

...

Покажи скритото съдържание

Аз съм с този и нямам проблем TL-WR1043ND

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да наистина TP-Link са доказана марка на пазара но наистина искам нещо двубандово. Този на Netis е добро предложение и за сега към него се ориентирах, но ако някой желае да сподели още нещо ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от ivandersar
        Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
        ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
        Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
        Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
        Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от El Shaarawy92
        Имам проблем с рутер - TOTOLINK N200RE. ИПроблемът се състои в това, че не мога да свържа телефона си към wi-fi. Всъщност връзка има, но нямам достъп до интернет. Отначало си мислех, че е от телефона (Lenovo A328), но връзката с друг wi-fi става без проблем. Пробвах и с други телефони, понякога става, понякога - не.
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден на всички Имам един въпрос свързан с рутер LINKSYS BEFSR41 !!! Проблема е следния,през няколко дни ip-то се сменя само На какво се дължи това !? Преди малко говорих с доставчика ми на интернет и той каза,че това се получава от тока когато примигне или спре тока рутера си разкача едното ip и се закача към ново Но попринцип не съм забелязал да има токови удари и да е спирал тока бая отдавна а рутера си е включен нон стоп и малко ми е странно това за тока да е причината за смяната му Някой нещо да знае по въпроса да ми помогне с повечко информация да драсне коментарче Мерсаж Предварително !!! Лек Ден
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.