Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте и благодаря за отделеното време. Търся рутер до 120 лв. Прочетох тук там и ситуацията е следната

Доставчик:

• Bulsatcom 100Mbps оптичен интернет
  • Оптичното устройство предлага възможност да се включат 2-3 отделни компютъра но разположението позволява свързване на 1 PC и евентуално на самия рутер.

Устройства:

• 2 настолни PC - директно свързани към рутера с кабел/ или 1 към оптичното и 1 към рутера (осланяме се на експертизата на техниците от Bulsat)
  • 1 Laptop - директно свързан с кабел
  • 2 Laptop-a - свързани безжично
  • 5-6 телефона които се включват към мрежата, когато се прибираме
  • Всички допълнителни телефончета и други темподобни устройства, които ни гостуват от време на време

Проблем:

• С настоящия рутер нета пада често, забелязахме че в повечето случаи е в момента в който се приберем и телефоните се свържат към мрежата. 

Какво търся:

• двубандов (2.4GHz и 5GHz), и някъде бях чел че има рутери които излъчват едновременно, а не с превключване
  • 4 LAN порта
  • 10/100/1000 Mbps в случай че се докопаме до по добър доставчик не искам да се ограничавам
  • С останалите специфики не съм много запознат но бях чел че 'AC' за разлика от 'N' са способни да подържат повече устройства.

! Да отбележа че 2-те PC-та са геймъри и затова сме свързани директно към рутера (или 1/1 с оптичното както обясних по горе) и е неприятно дори и за 30 сек да ти падне мрежата.

Ето един линк към бързо надраскана схемичка на апартамента

Редактирано от Petar Stoyanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Petar Stoyanov написа:

Здравейте и благодаря за отделеното време. Търся рутер до 120 лв. Прочетох тук там и ситуацията е следната

...

Покажи скритото съдържание

Аз съм с този и нямам проблем TL-WR1043ND

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за TL-WR1043ND  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина TP-Link са доказана марка на пазара но наистина искам нещо двубандово. Този на Netis е добро предложение и за сега към него се ориентирах, но ако някой желае да сподели още нещо ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...