Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша от телефона си и ви моля за помощ.Не знаех точно как да формулирам заглавието на темата и ще обясня накратко какъв е проблема.Синът ми е включил настолния компютър и е влязъл в история да търси нещо, не знам какво е натиснал , но след това компютърът спря да изпълнява команди.Където и да кликна с мишката , не се отваря, даже не мога от Старт менюто да го изключа, затова го направих от копчето.Включва се нормално ,но пак не зарежда нищо,влязох в режим Сейф мод , и тогава пак не изпълняваше никакви операции.Моля помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е съвпадение и детето да няма вина. Проверете диска след като не иска да зареди дори сейф мод. Паметта също не е зле да тествате. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, pconline написа:

Възможно е съвпадение и детето да няма вина. Проверете диска след като не иска да зареди дори сейф мод. Паметта също не е зле да тествате. 

Благодаря за отговора.Бихте ли обяснили по-подробно как да действам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност си написал че е заредил но не приема команди и там. Тоест pconline не е разбрал или ти не си се изразил правилно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, zawe написа:

Благодаря за отговора.Бихте ли обяснили по-подробно как да действам 

Доколкото разбирам мишката се движи щом се опитвате да кликвате? Дали проблема не е в нея? Ако имате друга опитайте с нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той ако я движи работи. Ако под мишката разбираш левия бутон просто да го задържи натиснат и да я раздвижи по-работни плот. 

Десният като го натисне изкача меню та също е лесен за тестване но това звучи като проблем с ОС а не хардуерен.

Ако е забил при рестарт щеше да се оправи та е станало нещо друго явно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Всъщност си написал че е заредил но не приема команди и там. Тоест pconline не е разбрал или ти не си се изразил правилно?

Включвам го от копчето и стартира нормално но след като зареди  не мога да отворя нищо,затова попитах как да проверя диска и паметта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако беше паметта щеше да имаш син екран. Не е и диска. Ако е хардуерен проблем е със самата мишка или усб-то.

Ако работи мишката търси проблема в джама ако не "движи" извади и кабела и го вкл. пак. Ако не се оправи пробвай с друго усб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Ако беше паметта щеше да имаш син екран. Не е и диска. Ако е хардуерен проблем е със самата мишка или усб-то.

Ако работи мишката търси проблема в джама ако не "движи" извади и кабела и го вкл. пак. Ако не се оправи пробвай с друго усб.

Сега търсих имам нова клавиатура но без мишка ,за кабелите -извадидих всички и пак ги включих но пак нищо.Ще взема нова мишка и ще пробвам ,дано да е там проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоест разбирам че мишката не работи? За клавиатурата сигурен ли си? Натисни бутончето Windows и виж ще има ли реакция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се , страхотни сте , проблема е вече ясен - в левия бутон на мишката , задържах го и плъзнах по екрана и ми зареди , но пак отказва , така , че ще купя нова мишка.Още веднъж благодаря за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че е най лесно да преинсталира, щом рестарт не помага със задължителен пълен формат на диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

звучи като изтрита системна папка, възтанови го към  вчерашна дата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, zawe написа:

Благодаря на всички отзовали се , страхотни сте , проблема е вече ясен - в левия бутон на мишката , задържах го и плъзнах по екрана и ми зареди , но пак отказва , така , че ще купя нова мишка.Още веднъж благодаря за отговорите

Ясно е че не е от мишката. Малко по-диагонала четеш коментарите и не отговаряш на въпросите. 

След като очевидно мишката вкл. левият и бутон работят иначе нямаше да има реакция явно имаш софтуерен проблем.

Щом нищо по-работния плот не работи натисни бутон Windows и E да видим ще отвори ли Windows explorer.

Ако отвори опитай да цъкаш по-папките.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко са ви странни и хаотични обясненията.

преди 4 часа, zawe написа:

........Включва се нормално ,но пак не зарежда нищо......

Това навежда на идеята за лош сектор по диска и зареждането зависва, а също така може да се причинява и от проблем с паметта. Не винаги се стига до сини екрани или рестарти.

преди 3 часа, zawe написа:

Когато задържите левия бутон и дръпнете на някъде трябва да ви се отвори правоъгълник и всичко попаднало в него се селектира. Всяка една програма може да бъде стартирана и с десния бутон показва се контекстно меню и там има Open(за папки) или Run(за програми). Почти всичко може да бъде извършено и с клавиатура, но е висш пилотаж:)

Ако при плъзгане нещо се е стартирало то има вероятност просто левия бутон да сработва когато си иска или пък прекъснат кабел ойто при движението дава контакт по някога. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.