Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя нов лаптоп, който ще използвам за интернет, филми, игри.

За протокола само да кажа че в момента съм със 7 годишен hp compaq presario cq 60 (ако не се лъжа) и относно игрите съм свикнал да играя на най-ниските възможни настройки, така че когато си купя нов не ме интересуват настройките дали ще са високи, средни или ниски, просто искам игрите да вървят гладко.Чета мнения тук че не са важни марката или компонентите, а да има добро охлаждане, за да не прегрява (имам охладител, ако това има значение- поне на стария като почне да се пържи му помага малко).

Държа да е лаптоп, защото почти всяка седмица пътувам.Взимам нов с идеята да ме издържи поне в близките 5 години, иначе да си карам със стария.
    За момента не съм се спрял на нищо конкретно, освен това Линк , може би това Линк Линк

ПС: Игри - главно League of Legends, Skyrim, CS:GO, също така искам да изиграя всички CoD след MW2, защото след нея нищо не ми тръгваше, gta IV, V (на ниски изисквания вероятно), NFS след 2010, общо взето всички големи заглавия след 2009-2010, които не съм имал възможност да изиграя. Пак да кажа не държа да са на високи настройки, просто да вървят с приличен фпс.

Благодаря предварително.

Редактирано от niksantwiksan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От трите посочени бих избрал асуса. Причината е, че е с по-добър баланс на тротълинга между процесор и видео от конкретния ейсър. Леновото е с една идея по-слаб процесор, което може да се окаже плюс и да е по-студено с по-малко тротълинг (не мога да изровя тестове на температурите му). Имай предвид, че разликата от лаптоп с SSD и такъв без е доста осезаема. Все пак можеш да вземеш а без и да сложиш след време, ако сега цената е блокър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, гледах доста ревюта и малко си намалих бюджета.Спрях се на тези 2 модела :
    Acer Aspire V5-591G

Lenovo IdeaPad 700

Единият е с 8гб рам, но 1366х768 дисплей,
    другият е с 4гб рам, но с full HD дисплей, 
    Кой е по-добър според вас и кой бихте ми препоръчали?

За леновото не мога да намеря ревю точно с тази конфигурация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спорд забрави за игри с 950M поне 960, намалянето на бюджета едва ли ще помогне :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са тези игри дето няма да вървят с 30 фпс на минимални настройки на 950м :D Пак казвам на старата щайга съм свикнал да играя MW2 на резолюция 800:600 всичко на low :D така че нямам претенции да ми върви на макс настройки.Ама май ще е acer-a с 1366х768 че видеото наистина ще му е по-лесно на тази резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ето някакви сравнения за игри между двете като гледам дава 30-40% повече fps... като пуска игрите на ниско качество дали ще е 50 или 70 fps все ще му е ок :) преди време като цъках игри 30 fps ми бяха предостатъчни да играя нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да де то ясно че 960 е много по-добре, ама нямам 2хил за лаптоп :D Ако може някой да намери ревю за acer-a който съм постнал с i5 i gtx 950 ще съм благодарен, защото аз намирам само за модели с i7 процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, mitosandov написа:

ето някакви сравнения за игри между двете като гледам дава 30-40% повече fps... като пуска игрите на ниско качество дали ще е 50 или 70 fps все ще му е ок :) преди време като цъках игри 30 fps ми бяха предостатъчни да играя нормално

Зависи, колко са стабилни, щото ако имат накъсване (голям спад макар и за кратко време) ще се изпили нервите и пак ще е дал 1500лв. Предпочитам да не играя игри на лошо качество, пример взех телевизор Сони 49' (с Андроид) пуснах Алсфалт 8 играх, ок работи, отидох в настройките и видах, че има high, ама на него не работи, кво като 1700лв :D

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, bvbfan написа:

Зависи, колко са стабилни, щото ако имат накъсване (голям спад макар и за кратко време) ще се изпили нервите и пак ще е дал 1500лв. Предпочитам да не играя игри на лошо качество, пример взех телевизор Сони 49' (с Андроид) пуснах Алсфалт 8 играх, ок работи, отидох в настройките и видах, че има high, ама на него не работи, кво като 1700лв :D

Aми 1366х768 с всичко на лоу все ще докара 30фпс било то и на гта 5, пък и "лошо качество" за теб значи ниски настройки и/или малко фпс, за мен значи -само малко фпс :D

Да помоля пак ако някой намери ревю или с тестове на тази конфигурация да сподели че аз нищо не откривам :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, niksantwiksan написа:

Aми 1366х768 с всичко на лоу все ще докара 30фпс било то и на гта 5, пък и "лошо качество" за теб значи ниски настройки и/или малко фпс, за мен значи -само малко фпс :D

Да помоля пак ако някой намери ревю или с тестове на тази конфигурация да сподели че аз нищо не откривам :D 

Аз съм с лаптопа от подписа и подкарвам ГТА 5 на лоу с 30 фпс :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново, спрях се окончателно на acer aspire v5-591g , но ако някой може да ми каже от кой магазин е по-добре да го поръчам- варио или ардес (казвам тези 2та, защото там е най-ниска цената, в лаптоп.бг е 1349лв.).

Също така за конкретния модел, ако си поръчам и 120гб ссд от варио да разбирам ли че ще ми пратят отворен лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, bvbfan написа:

Аз не бих дал 1200лв за този лаптоп.

Ами късно, вече го поръчах от ардес, какво по-добро за тези пари би предложил... това е най-евтиния вариант с gtx950 и 8gb ram .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
      • от NotYou
        Здравейте, аз съм студент първи курс, специалност софтуерно инженерство. И се нуждая от лаптоп, който ще използвам основно за програмиране. Това което мисля, че ми трябва е :
        -процесор intel core i7 възможно по-стабилен;
        -поне 8 GB рам;
        -видеокарта мисля, че е най-удачно да е вградена;
        -паметта да е SSD предпочитам чисто;
        -по възможност подсветка на клавиатурата (фен съм им :D)
        И ако мога да намеря подобен лаптоп за бюджет от около 1800 лева ще е страхотно. Благодаря ви предварително за помощта!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.