Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Въпроса ми е кратък : Intel Core i7 - 4770 или Intel Core i5 - 4690K ? Кой е по-добрият според вас за работа, развлечение и тн. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито един не е добър избор ако тепърва се сглобява компютър. Ако се прави ъпгрейд зависи от дъното и охлаждането както и на работата (вида и?) или игрите ще се набляга

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се сглобява нова конфигурация , просто имам възможност в момента да сложа единия от двата процесора и искам да избера този който е по-добър.

Охлаждането е стоковото и на двата , дъното е Gigabyte GA-Z87-HD3 . Що се отнася до работата , не е нещо повече от обработка на текстови документи а за игрите не е толкова наложително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5-4690K може да се овърклоква, но ти трябва по-добро охлаждане и може би малко по-качествено дъно. Ако няма да се занимаваш с клокване слагай 4770. Естествено, че има по-голяма производителност на заводски честоти. Освен, че има 8 логически процесора има и повече кеш. 4690К има малко висока базова честота 3.5 GHz спрямо 3.4 GHz на 4770. Но според мен i7 си струва, ако няма да даваш много повече пари за него. 

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, raTex написа:

Не се сглобява нова конфигурация , просто имам възможност в момента да сложа единия от двата процесора и искам да избера този който е по-добър.

Охлаждането е стоковото и на двата , дъното е Gigabyte GA-Z87-HD3 . Що се отнася до работата , не е нещо повече от обработка на текстови документи а за игрите не е толкова наложително.

Замислял ли си се за Пентиум? Или по-надолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Замислял ли си се за Пентиум? Или по-надолу?

Мисълта ми е ,че те и двата са при мен , просто искам да сложа единия на моето PC и другия на чуждо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, raTex написа:

Мисълта ми е ,че те и двата са при мен , просто искам да сложа единия на моето PC и другия на чуждо :)

Слагай I7 4770.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.