Премини към съдържанието
julienalexandrov

Смяна на дъно без преинсталация

Препоръчан отговор

изгоря ми дъното след 10 годишна вярна служба, взех друго ... проблема е че са различни чипсети ... изписва ми че не открива бутващо устройство
    старото бе Asus PTGD-LA   chipset 915GV
    новото е Asus P5KPL-CM    chipset G31
    въпроса ми е има ли някакъв начин да ползвам новото дъно без да се преинсталира Win-a (XP Pro 32 bits)

понеже някой казваше че ако се инсталирали драйвърите за чипсета, можело и без преинсталация 
    ако  може някой да обясни как става тая магия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да се уверите,че поддържат един и същ процесор,в случая вашия.Щом казвате,че не открива буутващо устройство,тогава проверете хубаво свързващите кабели за хард-диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почти е сигурно, че няма да зареди с новото дъно. Според мен е загуба на време да се опитваш да го излъжеш да тръгне. И по-новите версии на Windows имат проблеми със смяна на дъно. Windows XP най-вероятно ще даде син екран. Най-сигурно и бързо е преинсталация според мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, plamenbm86 написа:

Най-сигурно и бързо е преинсталация според мен.

Що? На ремонтната инсталация 'кво й е? При стартиране на машината 
    А може да се пробва да зареди в Безопасен режим с команден ред, да се изпълни команда в реда:
    SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

написва devmgmt.msc и натиска Enter. В диспечера на устройства ->View->Show hidden devices->слага отметка. Сега деинсталира всички бледи устройства, включително процесора.

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/remove-old-drivers-after-upgrading-to-new-hardware/

С помощта на sysprep /generalize в команддния ред:
    %windir%\System32\Sysprep\Sysprep.exe /generalize /reboot

и при следващото зареждане на системата да се влезе отново в безопасен режим с команден ред и да се стартира
    %windir%\System32\Sysprep\Sysprep.exe /audit

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sysprep.exe не мисля, че съществува в Windows XP. Бях пробвал да го използвам за Windows 8.1 с известен успех, но ОС ми правеше проблеми след това и накрая преинсталирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, plamenbm86 написа:

Sysprep.exe не мисля, че съществува в Windows XP. Бях пробвал да го използвам за Windows 8.1 с известен успех, но ОС ми правеше проблеми след това и накрая преинсталирах.

http://www.answersthatwork.com/Download_Area/ATW_Library/WinXP_Professional/WinXP__3-Setup-How_to_SYSPREP_a_Windows_XP_PC_setup.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Sysprep

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, plamenbm86 написа:

Почти е сигурно, че няма да зареди с новото дъно. Според мен е загуба на време да се опитваш да го излъжеш да тръгне. И по-новите версии на Windows имат проблеми със смяна на дъно. Windows XP най-вероятно ще даде син екран. Най-сигурно и бързо е преинсталация според мен.

Знаеш ли как преинсталирам на брат ми компютъра? Носи ми HDD-то, закачам го на моя компютър и така го преинсталирвам. После той си търси и слага драйверите на неговия компютър. Преди няколко месеца и аз си смених целия компютър, като използвах стария си HDD. Само дето ми поиска да си активирам на ново windows, защото го отчете като нелегален. Разбира се сложих и драйвери за новото дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз много често преинсталирам windows на друг диск с помощта на Double Driver и winNTSetup - и Windows и драйвъри. После се закача на другата машина и след 2 рестарта (без намеса на ЗКУ) е на десктопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.