Премини към съдържанието
simtech

X-tremer X40 - кофти камера?

Препоръчан отговор

Здравейте. Наскоро взех на брат ми X-tremer X40. Това са едни генерични китайчета с андроид, които продава веригата Зора.
    Всичко с телефончето е наред, но прави кошмарни снимки. Камерата при tap-ване по екрана въобще не фокусира. Снимките нямат фокус при каквито и да е било настройки на камерата относно резолюция и т.н Дайте някакви съвеети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, simtech написа:

Здравейте. Наскоро взех на брат ми X-tremer X40. Това са едни генерични китайчета с андроид, които продава веригата Зора.
    Всичко с телефончето е наред, но прави кошмарни снимки. Камерата при tap-ване по екрана въобще не фокусира. Снимките нямат фокус при каквито и да е било настройки на камерата относно резолюция и т.н Дайте някакви съвеети

Можеш да му купиш нормален телефон. Принципа е че получаваш това за каквото си платил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, capnemo написа:

Можеш да му купиш нормален телефон. Принципа е че получаваш това за каквото си платил.

Няма проблем, ако ти плащаш. Такива коментари са меко казано заяждане и не ги очаквах от модератор. Много добре знам, че телефончето няма да е перфектно. Взех го, защото е по-евтино. Ако случайно взема Galaxy S6 и вземе, че падне и му се счупи дисплея, колко струва ремонта, да ми споделиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, simtech написа:

Автофокус, изобщо има ли, защото по описание изглежда да няма? Доста често бюджетните телефони са с камери които са настроени на хиперфокално разстояние, разчитайки че е много близко с такъв малък сензор. Може да експериментираш като снимаш вестник да видиш къде и каква е дълбочината на полето. Така ще определиш и дали толкова си може. Естествено го направи посред бял ден, но не на пряка слънчева светлина. Тези сензори на друга светлина детайл нямат.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Няма проблем, ако ти плащаш. Такива коментари са меко казано заяждане и не ги очаквах от модератор. Много добре знам, че телефончето няма да е перфектно. Взех го, защото е по-евтино. Ако случайно взема Galaxy S6 и вземе, че падне и му се счупи дисплея, колко струва ремонта, да ми споделиш?

За нещата, които са важни за мен аз плащам. Когато искам качество съм готов да платя за това качество. Извини ме, но го играеш селски тарикат, хем търсиш евтино, хем качествено...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих програмче за инфо, за да ми даде подържаните режими на камерата. Резолюции большие, а насреща няма. Има ли вариант да се дължи на бъг в софтуера или грешно настроено фиксирано разстояние на камерата?

преди 3 минути, capnemo написа:

За нещата, които са важни за мен аз плащам. Когато искам качество съм готов да платя за това качество. Извини ме, но го играеш селски тарикат, хем търсиш евтино, хем качествено...

Не, не търся някакво изключително качествено. Търся да снима поне на нивото на телефон на 10 години с 1.3 мегапиксела камера с фиксирано фокусно разстояние.
    Ти си плащаш, ама не си седмокласник, който губи и троши телефони. И отгоре на всичко финансите ни с тебе въобще е са еднакви. Плащай каквото искаш, няма да купя скъп телефон, който ще се строши и ремонтът му ще струва колкото 5 от тия, които купих. Безсмислена е тая дискусия. Акъл имам, пари трябват.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, simtech написа:

Сложих програмче за инфо, за да ми даде подържаните режими на камерата. Резолюции большие, а насреща няма. Има ли вариант да се дължи на бъг в софтуера или грешно настроено фиксирано разстояние на камерата?

Не, не търся качествено. Търся да снима поне на нивото на телефон на 10 години с 1.3 мегапиксела камера с фиксирано фокусно разстояние.
    Ти си плащаш, ама не си седмокласник, който губи и троши телефони. И отгоре на всичко финансите ни с тебе въобще е са еднакви. Плащай каквото искаш, няма да купя скъп телефон, който ще се строши и ремонтът му ще струва колкото 5 от тия, които купих.

Щом искаш да ползва такъв телефон за който да не съжаляваш ако се счупи не трябва да се оплакваш от качество. Такива телефони се конструират и произвеждат за да се продават на килограм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

От това което казваш, не може да се направи извод. Нали ти казах какво да пробваш. Айде пак:

1. вестник или книга снимаш косо. ако има автофокус ще забележиш.
    2. Ако няма автофокус, пробваш същото от различни разстояния да видиш къде е най-остро.

На двата ти въпроса- бъг в софтуера може да е само ако модела има автоматичен фокус. На грешно настроено фиксирано разстояние - може да се дължи - може да се разбере от 2. Ако е правилно настроен на хиперфокално разстояние, трябва от един момент нататък, всичко да е на фокус.

Не мога да кажа нищо повече без да видя поне няколко снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, flare написа:

Ако е правилно настроен на хиперфокално разстояние, трябва от един момент нататък, всичко да е на фокус.

Добре. Надвечер ще го взема и ще публикувам 1-2 снимки. Аз имам Sony Erricson на 10 години с 2MP камера и снима много по-ясно от тоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Добре. Надвечер ще го взема и ще публикувам 1-2 снимки. Аз имам Sony Erricson на 10 години с 2MP камера и снима много по-ясно от тоя.

За правилен експеримент трябва да е на светло - през деня.  Иначе слагат брутални филтри за да маскират шума от ISO-то.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

C1467197943946975_1.jpg
    Ето една снимка. Уж голяма резолюция, а никой няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А супер е,  за 78 лева тилифонь, че и с камера за облаци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, има ли оправия софтуерно или ако някой има подобен да сподели дали камерата снима лошо? Да знам дали да му правя рекламация или просто толкова си може. Или е софтуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, simtech написа:

Е, има ли оправия софтуерно или ако някой има подобен да сподели дали камерата снима лошо? Да знам дали да му правя рекламация или просто толкова си може. Или е софтуерен проблем.

тая снимка дето си постнал, не ми изглежда като проблем с фокуса. Изглежда ми сякаш камерата толкова си може, тоест нищо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, flare написа:

тая снимка дето си постнал, не ми изглежда като проблем с фокуса. Изглежда ми сякаш камерата толкова си може, тоест нищо.

Има ли начин да разбера какъв сензор е вложен, без да го разглобя? В режимите на програмче за информация ми дава резолюции, а качеството е нулево. Интересно ми е дали  сензора е такъв и 5 мегапиксела е интерполация или има дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, simtech написа:

Има ли начин да разбера какъв сензор е вложен, без да го разглобя? В режимите на програмче за информация ми дава резолюции, а качеството е нулево. Интересно ми е дали  сензора е такъв и 5 мегапиксела е интерполация или има дефект.

Ами ако имаш ADB и имаш root права и си изкараш kernel-ския лог, там може и да пише модела, когато сензор драйвера си проб-ва хардуера... Може и да може да се прочете от някое устройство в /sys или /dev/media... Виж дали имаш /sys/android_camera/sensor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, simtech написа:

Пробвай да инсталираш тази камера и виж как изглеждат снимките с нея: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, capnemo написа:

Пробвай да инсталираш тази камера и виж как изглеждат снимките с нея: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Android-а е 4.2

Build: XTREMER_X40_V0.0.3_0306
    Build fingerprint: 'X40/hct72_wet_jb3/hct72_wet_jb3:4.2.2/JDQ39/1425619509:user/test-keys'
    Bootloader: unknown
    Radio: unknown
    Network: vivatel
    Kernel: Linux version 3.4.5 (release@release20) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Fri Mar 6 13:24:52 CST 2015
    Command line: console=ttyMT0,921600n1 vmalloc=500M slub_max_order=0 lcm=1-hct_ili9806e_dsi_vdo_wvga_boe fps=6280 pl_t=634 lk_t=2657 printk.disable_uart=1 boot_reason=4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, simtech написа:

Android-а е 4.2

Build: XTREMER_X40_V0.0.3_0306
    Build fingerprint: 'X40/hct72_wet_jb3/hct72_wet_jb3:4.2.2/JDQ39/1425619509:user/test-keys'
    Bootloader: unknown
    Radio: unknown
    Network: vivatel
    Kernel: Linux version 3.4.5 (release@release20) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Fri Mar 6 13:24:52 CST 2015
    Command line: console=ttyMT0,921600n1 vmalloc=500M slub_max_order=0 lcm=1-hct_ili9806e_dsi_vdo_wvga_boe fps=6280 pl_t=634 lk_t=2657 printk.disable_uart=1 boot_reason=4

Опитай някоя друга камера. Но като гледам снимката по-горе хич не ми харесва, има много артефактиот компресията и някакви странни елементи, които ми намирисват на интерполация (и то не много добра)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, capnemo написа:

Опитай някоя друга камера. Но като гледам снимката по-горе хич не ми харесва, има много артефактиот компресията и някакви странни елементи, които ми намирисват на интерполация (и то не много добра)

Пробвах с Open Camera. Няма разлика. Или е на ниво драйвер, или сензорът толкова си може. Но не знам как мога да взема инфо за сензора, без да го руутвам.
    Ето друга снимка на текст.  Нещо не е наред.
    P1467289199815399_1.jpg

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, simtech написа:

Пробвах с Open Camera. Няма разлика. Или е на ниво драйвер, или сензорът толкова си може. Но не знам как мога да взема инфо за сензора, без да го руутвам.
    Ето друга снимка на текст.  Нещо не е наред.
    P1467289199815399_1.jpg

На мен ми изглежда (освен че е кофти матрица) като разместена или зацапана оптика. Пробвай да изтъркаш предната леща с чисто памучно парцалче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, simtech написа:

Не е мръсно, чистих го с изопропанол.

Тогава според мен остава да е разместено. Виж сам на снимката как нямаш нито един остър ръб на буква. Пробвай с приближаване, отдалечаване на вестника. Може да си слязъл под минималното фокусно разстояние, макар че при тези широкоъгълни лещи и малки матрици ще е доста невероятно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.