Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си взема 380х и ако може някакъв съвет. Двоумя се между Windforce и Sapphire. Цената на windforce 380х е 450лв, а на Sapphire 380x е 455лв. Какво мислите коя е по-добра за игри на 1080p?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не събереш малко пари и да вземеш Rx 480 ! Вчера я видях в Никем за 562 лв за 8Гб версия .Днеска не я виждам нещо обаче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защото реално няма голяма разлика, а старите карти тепърва ще им спаднат цените поне с 5-10%. Да не говорим че всички полудели си продават 970-ките с гаранции за по 450 кинта, а 970 все още е по-бърза от рх-а... 562лв е референтната рх с невероятните 91 градуса под товар....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Христо Сандев написа:

Защото реално няма голяма разлика, а старите карти тепърва ще им спаднат цените поне с 5-10%. Да не говорим че всички полудели си продават 970-ките с гаранции за по 450 кинта, а 970 все още е по-бърза от рх-а... 562лв е референтната рх с невероятните 91 градуса под товар....

Може ли да ми покажеш къде видя 91 градуса ? И картата която видях беше на ASUS. Тези 970 не ми ги хвали изобщо с тея 3.5GB бърза и 512 MB бавна памет ! 

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Незнам как си видял къстъм платка 2 дни след официалното пускане в продажба на референтната, и тея 970 не ги хваля просто са си по-бързи....

Просто беше голямо хвалене, а накрая не получаваме обещаните върховни резултати за 200 долара.... 

пс: Къстъм платките на рх-480 (8гб) ще са малко над тези 526 лева в никем.

Лично аз ще дочакам или Вега или 1060.

Бенчмаркове на 8гб версия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо реших да се откажа от rx480, защото ми трябва карта преди 5-ти юли. Второ ми трябва карта, която да има възможност да е с VGA (380х няма VGA,но има DVI от там може с адаптер към VGA), докато при rx480 ще ми трябва от HDMI към VGA, за което се притеснявам малко. Пък и мисля, че 380х или rx480 и двете ще ме изкарат още по 2 години за 1080p ако успея до 5-ти юли да налазя rx480 ще си взема, но едва ли..За това директно питам за 380х :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еее то като не си с HDMI ... да кофти тръпка , еми щом си решил за 380X , не е лоша картата аз имам 380 само но само заради една игра не ми е достатъчна вече...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Azhen написа:

Еее то като не си с HDMI ... да кофти тръпка , еми щом си решил за 380X , не е лоша картата аз имам 380 само но само заради една игра не ми е достатъчна вече...

За коя игра става на въпрос? Doom?

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Djani_Varna написа:

За коя игра става на въпрос? Doom?

Ха не , Star Citizen се казва.Doom e лека в сравнение с нея :D 

http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2496-amd-rx-480-8gb-review-and-benchmark-vs-gtx-970-1070/page-7

Ето и едно по-обширно ревю на картата ... изглежда че не е толкова добра колкото я хвалят , но все пак от миналото знам че с по-добри драйвери AMD могат да и докарат към 30% подобрение ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, goodly написа:

Бюджетът ми беше до 450лв вече съм си поръчал Gaming G1 380x :) Благодаря все пак :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все едно не съм писал!

Ами да ти е жива и здрава и да не загрява много, много :) най вече да върви и перките да се въртят!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще въртят това не ти е Нитро или мутиралия Азис където една от пет карти ходи на почивка в сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ве, нищо подобно не съм имал предвид че нещо няма да е наред. Просто тъка се изразих. Всичко е ток и жица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

като цяло добра покупка, г1 гейминга са стабилни като качество и със тая карта на 1080 2-3 години си айляк и дх 12 си имаш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Roujin Z написа:

Ще въртят това не ти е Нитро или мутиралия Азис където една от пет карти ходи на почивка в сервиза.

Какво им има на NITRO картите ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, Azhen написа:

Какво им има на NITRO картите ?

Аз не избрах Nitro, защото е по-лакома от Gaming G1 (поне така мисля, все пак е 6+6 захранване, докато G1 е с 6+2) и заради гаранцията - 36 месеца за G1 и 24 за Nitro :) Нищо против Nitro нямам пък и 20лв отгоре беше и това допълнително ме насочи към Gaming G1 380x  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не избрах Nitro, защото е по-лакома от Gaming G1 (поне така мисля, все пак е 6+6 захранване, докато G1 е с 6+2) и заради гаранцията - 36 месеца за G1 и 24 за Nitro :) Нищо против Nitro нямам пък и 20лв отгоре беше и това допълнително ме насочи към Gaming G1 380x  :D 

Амм въпроса ми беше към Roujin Z той нещо не ги харесва бих искал да знам защо , може да ме просветли тъй като моята карта е точно Sapphire NITRO.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трудно е да ви разбере човек. Не искате референтни карти, че са скопени. Чакате моднати от производителя с променено захранване, променени платки и по стабилно захранване. После ви била по лакома и предпочитате 6+2 захранване вместо 6+6 такова. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, nikolela написа:

Трудно е да ви разбере човек. Не искате референтни карти, че са скопени. Чакате моднати от производителя с променено захранване, променени платки и по стабилно захранване. После ви била по лакома и предпочитате 6+2 захранване вместо 6+6 такова. 

Можех да си взема Gaming G1 8+6 на 960, не ми е проблем какво е захранването, просто предпочетох Gaming G1 пред Sapphire Nitro ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, goodly написа:

Не е налична. Нито една нереферентна 1080 не е налична, нито една 480 не е налична. Преди питах няколко пъти за различни 970, пак не бяха налични. Досега съм им се обаждал 10-ина пъти, защото на чата никой не отговаря и никога нищо интересно не е било налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аве манете ги тия амд-та, разочарован съм и никога, никога няма да си купя каквото и да е от амд. Щото са праят на известни(не че на са) ама са посераха с тия големи лъжи дето заблуждаваха народа с големите си възможности и производителност като на GTX 1070. Да не са обиждат феновете на амд, ама са трагедия! Голямото лайно RX 480 излезе на равно с GTX 970.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Asus ,много ясно щом няма Gigabyte версия взимаш asus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Lenovo606 написа:

Asus ,много ясно щом няма Gigabyte версия взимаш asus.

Между Windforce и Sapphire беше въпроса. Къде видя да съм питал за Asus-а. Няма смисъл да се дава 80лв, само защото е в изпълнение на Asus и, че имам +-5fps отгоре :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.