Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Това лято направо ми разказа играта  явно съм бил на косъм от слънчев удар но така малко да по разкажа . Как се получава чувал съм че е от виене на свят . / за сега не се случва / а по принцип само ми се гади . Една вечер към 10 11 както си гледам мача на леглото изведнъж рязко ми се погади . Пуснах климатика на макс , изпих 1 2 чаши бира и се оправих спах спокойно . Но защо се получава така вечерно време ? Пипам тялото топло е  . Лятото избягвам да ям мазни храни като картофки пържени , баници , ям от време на време малко месо вид кебаб но нормално :) И още нещо парането на очите също ли е от жегите ? имах такъв проблем в първите дни на жегите едвам изтърпях края на деня .

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бира недей да пиеш много е вредно лятото. Давай направо водка ама си сложи малко лед и лимон

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно ей сега казаха по радиото , че някои обичат водка да пият . Но бирата незнам колко е вредна лятото но мене ме оправи с 2 чаши :)

и това ще го пробвам следващия път а за мастиката вредна ли е много ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После ще искаш да ходиш при шефката след мастиката или след ментата не помня и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вечер в 10-11 часа няма никаква възможност да си получил слънчев удар

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бирата обезводнява - действа деуретично. Аз като изпия 1 чаша и 100 пъти в тоалетната... Енергийните напитки (дето ги пих като студент) и кафето също не ти ги препоръчвам, понеже имат същия ефект!

Най-добре пий вода, не водка ;)  А сладоледи не ти препоръчвам, че съдържат добавки, които са забранени в ЕС...

Много душове и... по желание да не си сам в банята, ами с някоя кака, ;) открадната от морето!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

топлинния удар не те пита колко е часа

Човека казва, че няма как да получи СЛЪНЧЕВ удар в 23 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

така наричаме топлинния удар през лятото

Между топлинен и слънчев удар има една доста голяма разлика:

Цитат

Разликата при топлинен и слънчев удар е в това, че топлинен удар може да се получи не само на слънце. При него най-неприятното усложнение е, че спира отделянето на пот в следствие на дехидратация, за разлика от слънчевия удар, при който потоотделянето е запазено. Топлинен удар може да се получи при работа в топли и влажни помещения, при задушно време и висока влажност на въздуха и на открито. При такива условия се затруднява отделянето на топлина от организма към околната среда. 

А нещо към автора, който се налива с алкохол:

Цитат

Предразполагащи моменти са за това са усилена физическа работа при пълен стомах, употреба на алкохол, носене на дебели и затворени дрехи, както и наличие на сърдечно-съдово заболяване и затлъстяване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще променя темата да е за топлинните удари . В момента пия кисело разбито мляко и ми действа много добре като енергийна напитка хехехе.

преди 7 часа, niki292002 написа:

Човека казва, че няма как да получи СЛЪНЧЕВ удар в 23 часа.

аз промених темата и да има разлика голяма между слънчев и топлинен . Топлинен се получава както писах по много начини , гадене , виене на свят именно за него цял ден по радио фм+ , той според мене е по опасен от слънчевия . Започваш да трепериш , гадити се , и такива други истории , И да за топлинния удар няма ЧАС . както написах по горе както си гледах мача наядох се и изведнъж рязко започна да ми се гади

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе! Нямало да пия бира през лятото. Че то в жегите, ако не пиеш бира, кога? Единственото, което ми причинява бирата в жегите, е по- обилното отделяне на пот...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, веселия Роджър написа:

Айде бе! Нямало да пия бира през лятото. Че то в жегите, ако не пиеш бира, кога? Единственото, което ми причинява бирата в жегите, е по- обилното отделяне на пот...

Добре де, а не ходиш ли често по малка нужда след 1 чашка биричка? Хайде вярно, че на мен простатата ми често алармира заради ЕГН-то... ама все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Бай Хой написа:

Добре де, а не ходиш ли често по малка нужда след 1 чашка биричка? Хайде вярно, че на мен простатата ми често алармира заради ЕГН-то... ама все пак...

Ми не. Само се потя. Даже изкарвам по цял ден, без по малка нужда... Ма то като изсипеш толкова пот, не остава нищо за пикочния мехур. :) Между другото далеч не съм някъв младеж, на 46 съм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъж на 46! Защо задавате въпроси към некомпетентни хора? Има специалисти, има ГУГЪЛ.Доколкото знам, тези въпроси са добре изследвани.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, mal1 написа:

Мъж на 46! Защо задавате въпроси към некомпетентни хора? Има специалисти, има ГУГЪЛ.Доколкото знам, тези въпроси са добре изследвани.Поздрави

1-во: Темата е зададена НЕ от "веселия Роджър", а ОТ "andersa"

2-ро: Не е уместно да се слагат под общ знаменател всички потребители на Kaldata с определението "некомпетентни хора", въпреки, че донякъде съм съгласен, че Kaldata отдавна  вече не е сайт само за съвети, свързани с информационните технологии.

Поздрави!

=Бай ви Хой=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, нямах предвид ВСИЧКИ  потребители.Поздрави:(.Повечето отговори биха били от широка ОБЩА култура, а не специализирана таква.

Редактирано от mal1
недовършено мнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носене на шапка и ходене на сянка. Задухът трудно може да се избегне, затова карай на безалкохолни напитки.

Редактирано от kaldacare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме плашеше топлото, когато пушех цигари, пиех алкохол и не спортувах. Спирането на цигарите, алкохола и влизиането във фитнес залата помага да се понесат и над 40 градусови горещини. На 43 съм и го казвам от опит, щото съм и пушел и пиел и не ходел във фитнеса. тренирания човек с чисти дробове и глава, понася много добре жегите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

adersa.Бате от година на година,колкото повече расте набора по ми е зле в жегите.Тва е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В жегите никой ли не е пробвал това:

- Една голяма чаша 300 - 400 мл. до половината се пълни с лед,слага се 50 гр. мента и се пълни догоре с пепси кола. Чудесно разхладително питие е!

Пробвайте. Ако искате може да наблегнете повече на ментата. :D

Аз така преди години на морето бях на бач и лека полека усетих как се скапвам...веднага отскочих до близката кръчма и им казах да напълнят една халба до половината с лед и да метнат вътре 100 мента и едно шише кола и след като я изпих тая чаша очите ми се ококориха.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

В жегите никой ли не е пробвал това:

- Една голяма чаша 300 - 400 мл. до половината се пълни с лед,слага се 50 гр. мента и се пълни догоре с пепси кола. Чудесно разхладително питие е!

Това го пия на плажа, ама консистенцията е 100 грама мента и останалото е спрайт. Супер освежаващо ми е.

Иначе, пия студен чай, с кани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.