Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди 2-3 часа си изтървах телефона в морето на 1-2 метра дълбочина и е седял във водата около 10 минути. Извадихме го и го подсушихме. 2 часа след като го извадихме го измихме с чешмяна вода, подсушихме го и го сложихме в купа с ориз. Има ли някакви шансове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Божа работа. При попадане в каквато и да било течност телефона се изключва. След това се разглобява и се полива буквално с почистващ спрей. След това се оставя да изсъхне и се включва. Тази чешмяна вода ме съмнява да спаси пораженията от солената морска вода, но да видим

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Петър Стефанов написа:

в морето на 1-2 метра дълбочина и е седял във водата около 10 минути

Мисля няма никакви шансове. Хвърли го обратно в морето и зарадвай някоя русалка :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Петър Стефанов написа:

Емии да видим...

Да ще видим. То ще си покаже. Но да не се чудиш ако телефона не работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, skalata_73 написа:

Мисля няма никакви шансове. Хвърли го обратно в морето и зарадвай някоя русалка :)

Хахаха, това ми оправи вечерта! ;)

А, тъй де... иначе за телефона - съжалявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен пък, има шансове. Не са ясни марката и модела на телефона, както дали и как е разглобен. Изчакай няколко дни да изсъхне, без да се опитваш да го използваш. След това, най-вероятно ще има промяна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Blue Ray написа:

Според мен пък, има шансове. Не са ясни марката и модела на телефона, както дали и как е разглобен. Изчакай няколко дни да изсъхне, без да се опитваш да го използваш. След това, най-вероятно ще има промяна.

Промяна към какво ? Няма да е към оправяне, солената вода едва ли ще се отрази добре на елементите вътре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, techmaniac написа:

Промяна към какво ? Няма да е към оправяне, солената вода едва ли ще се отрази добре на елементите вътре...

Тук няма едва ли! Със сигурност се е отразила зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Твърде дълго е стоял под вода! Не зная и как е бил промит / изчистен и подсушен! Да не се бърза със сголбката за да се подсигури максимално време за подсушаване! Все пак  си мисля, че и да проработи ,то ще да е с аномалии. В една друга тема писах как си изпуснах телефончето във вана със солна киселина, но след адекватна реакция, промиване и изсушаване, то телефона си ми работи безпроблемно и към момента!

П.П. Това с ориза са пълни глупости. Извадете от купата с ориза и га поставете на топло и проветриво място. Дневните температури, над 30 С са благоприятни за целта.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега не говорим за дългосрочен план. Рано или късно, солената вода ще се отрази най-вече на проводниците и други елементи, но е напълно възможно и дълго време да няма видими проблеми и поражения. 

Колкото до ориза, разбира се, че е само мит, който се предава от доста време. Понякога се получават и разни случайности и за това хората си вярват на такива митове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бях чел някъде че в печка на вентилатор и на най-много 50 градуса го оставяш да се пече. Ако има фурната и по-малко от 50 градуса още по-добре.
    Най-важен е вентилатора, който трябва постоянно да духа.

В никакъв случай в микровълнова!!!

Но всичко си е на твоя отговорност! Не нося отговорност ако се получи по-голяма пакост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е същия мит като ориза. Дори по-глупав и мащабен....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Blue Ray написа:

Това е същия мит като ориза. Дори по-глупав и мащабен....

Съжалявам, но за ориза не е мит. Разходете се из фотографските форуми и ще намерите доста доказателства за истинноста му!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, capnemo написа:

Съжалявам, но за ориза не е мит. Разходете се из фотографските форуми и ще намерите доста доказателства за истинноста му!!!

Не вярвам на всичко качено в мрежата! Пример:

- Запече ми главата на принтера! Цялото интеирнет пространство предлагаше стотици и проверени варианти  и забраняваше категорично да се топят във спирт защото положението ставало непоправимо! Изпроблвах препоръчаното и нищо не се получи! Накиснах във спирт и главата се отпуши! Работи като нова!

Сега отново по темата! Никъде в сервиз не съм видял купи или пликове с ориз! Устройството изложено цял ден на температура от 30- 32C ще е изсушено със сигурност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, capnemo написа:

Мит е. Доказано е. Изпусната техника се мие с вода, а после с изопропанол. Ако може да се накисне в такъв - още по-добре. Скъп е, 12лв/литъра. Ако телефонът е скъп - струва си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, capnemo написа:

Пак казвам, случайности. Някои факти за ориза са използвани, както известни случайности, доза измислици и преувеличения...

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.