Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите,

Имам проблем с компютъра.Като пусна даже и билярда във фейсбук след известно време се изключва.

Характеристиките са: AMd Athlon 64x2 dual core processor 5200+, RAM 3gb , video ATI Radeon HD 3600 Series 1280 MB,Захранване LPK 9-4 400W.

Проблема е от около 1 година.Карах го за смяна на паста и няма промяна възможно ли е да е от захранването?

Ако някой знае какъв е проблема и може да помогне ще съм благодарен.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай си програма AIDA или Speccy, за да видим кой хардуер прегрява. И с какъв акъл мъчите компютъра 1 година???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си програма AIDA или Speccy, за да видим кой хардуер прегрява. И с какъв акъл мъчите компютъра 1 година???

Даже не мога да сваля програмата изключва се преди това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Носиш компютъра в сервиз, за да му се направи проверка и диагностика. Вероятно някой вентилатор не се върти. Като първо предположение е този на процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Емил Костов написа:

Носиш компютъра в сервиз, за да му се направи проверка и диагностика. Вероятно някой вентилатор не се върти. Като първо предположение е този на процесора.

Този на процесора се върти,но пастата мисля че я няма никаква каква паста трябва да си купя и как се поставя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мислиш или си сигурен, че няма термопаста. Тези процесори са просто котлони и греят. Без термопаста няма начин да тръгнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Емил Костов написа:

Мислиш или си сигурен, че няма термопаста. Тези процесори са просто котлони и греят. Без термопаста няма начин да тръгнат.

Няма,сега проверих каква паста да взема и как се поставя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, daniel_9412 написа:

Няма,сега проверих каква паста да взема и как се поставя?

Още една точка в моя полза да занесеш компютъра в сервиз!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Емо човека ако е искал сервиз изобщо да не е писал тука,ами директно към сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да понеже съм го носил няколко пъти и нищо не се променя.Мисля че няма смисъл повече да хвърлям пари за сервиз по добре някои ако може да помогне сам да го оправя ще сложа пастата ще го пусна и ще го диагностицирам ,за да видим какъв е проблема и може ли да се отстрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, ivan1975 написа:

Емо човека ако е искал сервиз изобщо да не е писал тука,ами директно към сервиза.

Ами да продължава да пише. Като си изгори процесора и дъното тогава ще видим какво правим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Емил Костов написа:

Ами да продължава да пише. Като си изгори процесора и дъното тогава ще видим какво правим. 

Ти като по вещ в занаята му кажи ква паста да си вземе,пък тои си решава сам.А не го пращаи веднага в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ivan1975 написа:

Ти като по вещ в занаята му кажи ква паста да си вземе,пък тои си решава сам.А не го пращаи веднага в сервиз.

Нищо такова няма да му кажа, защото не съм сигурен дали проблема е в пастата, процесора, охлаждането, видеокартата, захранването и прочие. Самият въпрос как се сменя термопаста за мен е достатъчен. По-добре да отиде на сервиз отколкото да си убие машината.

Това е все едно да искаш да си ремонтираш колата, но да не знаеш откъде се сипва маслото, кое е проблемното масло и колко литра да сложиш. Нищо лично, но мисля че  разбираш какво имам в предвид.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Емил Костов написа:

Нищо такова няма да му кажа, защото не съм сигурен дали проблема е в пастата, процесора, охлаждането, видеокартата, захранването и прочие. Самият въпрос как се сменя термопаста за мен е достатъчен. По-добре да отиде на сервиз отколкото да си убие машината.

Това е все едно да искаш да си ремонтираш колата, но да не знаеш откъде се сипва маслото, кое е проблемното масло и колко литра да сложиш. Нищо лично, но мисля че  разбираш какво имам в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ivan1975 написа:

Ще го занесе в правилния сервиз. Да каже от кой град е, за да може колеги да го насочат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е да е и захранването. Ако и то е "набор" на останалия чарколяк ........нищо чудно и при него да е проблема.

Предполага се, че в който и да е сервиз все пак знаят как се сменя паста и монтира охладител, така че да предположим, че паста има и охлаждането си е на мястото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, kokomil написа:

Възможно е да е и захранването. Ако и то е "набор" на останалия чарколяк ........нищо чудно и при него да е проблема.

Предполага се, че в който и да е сервиз все пак знаят как се сменя паста и монтира охладител, така че да предположим, че паста има и охлаждането си е на мястото.

Не, не е! Скапания процесор просто за секунди стига над 100 градуса и се изключва. Проблема му най-вероятно е липса на термопаста или недобре контактуваш радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен най-вероятно е да е заминала пастата под капачката на процесора. Мисля че е често срещан проблем сред АМД наборите на тоя процесор. Дори да няма паста между радиатора и процесора, не би трябвало да се изключва. Абе, най-вероятно проблема е комплексен. Машината е доста стара. Може да е причинено от всичк изброени до момента причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако автора не даде малко повечко инфо от някой тест, колкото и да спорим е се тая.

Съгласен съм, че проблема може да е и в захранването, не веднъж съм констатирал повишаване на температурите именно по тази причина.

Също така и деградиране на пастата под капачката е възможно но това лесно се установява с Aida, ако там има драстична разлика в температурите на ядрата. По-тежка е ситуацията при 5400+ и нагоре, но в комбинация с възрастта ....... 

Според мен не добре монтиран охладител или липсата на паста е най-малко възможно, но не е и за пренебрегване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, pconline написа:

Ако автора не даде малко повечко инфо от някой тест, колкото и да спорим е се тая.

Съгласен съм, че проблема може да е и в захранването, не веднъж съм констатирал повишаване на температурите именно по тази причина.

Също така и деградиране на пастата под капачката е възможно но това лесно се установява с Aida, ако там има драстична разлика в температурите на ядрата. По-тежка е ситуацията при 5400+ и нагоре, но в комбинация с възрастта ....... 

Според мен не добре монтиран охладител или липсата на паста е най-малко възможно, но не е и за пренебрегване.

Автора не може да направи тест. При включване вече машината се изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Автора не може да направи тест. При включване вече машината се изключва

За можене може. Автора е казал че не може да свали програмата. Зареждането на ОС отнема не малко време, което пък е напълно достатъчно да се влезе в биоса и да се види какво се случва в хардуер монитор:) Дори и охладител без паста, но поставен както трябва ще позволи малко повече време работа преди гасенето. 

Автора да огледа добре захващането на охладителя да няма отчупен зъб. Да го свали и монтира внимателно дори и без паста, акок се е сдобил с такава е добре да я сложи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, pconline написа:

За можене може. Автора е казал че не може да свали програмата. Зареждането на ОС отнема не малко време, което пък е напълно достатъчно да се влезе в биоса и да се види какво се случва в хардуер монитор:) Дори и охладител без паста, но поставен както трябва ще позволи малко повече време работа преди гасенето. 

Автора да огледа добре захващането на охладителя да няма отчупен зъб. Да го свали и монтира внимателно дори и без паста, акок се е сдобил с такава е добре да я сложи. 

Можеш ти, а постващия ще изгори компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.