Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един стар компютър със следното дъно Motherboard Name  ASRock ALiveNF6G-VSTA. Проблема е че загубих звук на компютъра си, защото поради някаква необяснима причина за мен, жаковете ми за слушалките се загубиха и не се засичат от операционната система в един необясним момент. И преди това ми се е случвало, но съм си теглил драйвери за дъното и съм ги преинсталирал и съм го оправял. Сега обаче съм с Windows 10 и драйвери за това дъно под тази операционна система аз не намирам, пробвах със стари, не ми позволява да ги инсталирам. Някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За това дъно няма драйвери дори за седмица вие искате да работи с Windows 10. Не, няма да стане. Инсталирате една седмица и си ползвате компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смисъл? Аз не разбирам логиката как всичко си работеше перфектно и в момента в който цъкнах на звука за да намаля малко и той изчезна в небитието :) Проверявам на жаковете дали ми засича слушалките и гледам то изобщо не отчита че са включени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Теодор Иванов написа:

Смисъл? Аз не разбирам логиката как всичко си работеше перфектно и в момента в който цъкнах на звука за да намаля малко и той изчезна в небитието :) Проверявам на жаковете дали ми засича слушалките и гледам то изобщо не отчита че са включени.

Вероятни причини за проблема.

1. Несъвместими драйвери - дъното е доста старо, няма драйвери дори за седмица. Windows 10 просто може да не е инсталирал коректните.

2. Повреден порт на звуковата карта -  с течение на времето буксите се повреждат и звуковата карта става неизползваема. Сменя се с друга. Може да сложиш прости USB Sound Card и си готов.

3. Проблемна операционна система - Мит е, че Windows 10 работи перфектно на стари машини. Ако някой ми се напъва вземам една камера отивам при него и го карам да ми покаже как десетката работи с гробници. Чакам момента само да се оплаче и му набивам шамарите. Сложи си една седмица и тествай отново.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравйте

неприятното при инсталация на стари компютри, е че не можеш да търсиш драйвери от производителя ...ъ-ъ-ъ... аз също съм със стара машина
    драйверите ги търся по ID на хардуера
    тъй де ...ъ-ъ-ъ...чакам си шамарите от Емил
    :D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното не е чак толкова старо. Вграденото аудио е Realtek ALC888. Напиши в Google Realtek HD Audio driver Windows 10 и инсталирай аудио драйвер. Надявам се, ще свърши работа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От Realtek

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, дръндю написа:

здравйте

неприятното при инсталация на стари компютри, е че не можеш да търсиш драйвери от производителя ...ъ-ъ-ъ... аз също съм със стара машина
    драйверите ги търся по ID на хардуера
    тъй де ...ъ-ъ-ъ...чакам си шамарите от Емил
    :D

Какви шамари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Емил Костов написа:

Ако някой ми се напъва вземам една камера отивам при него и го карам да ми покаже как десетката работи с гробници. Чакам момента само да се оплаче и му набивам шамарите.

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Какви шамари?

:emoji_smiley-12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎29‎.‎6‎.‎2016‎ 'г. в 23:04, Емил Костов написа:

Ако някой ми се напъва вземам една камера отивам при него и го карам да ми покаже как десетката работи с гробници

Нека аз - intel dp35dp s.775 или HP DC7600CMT ;) Win 10х64 върви като слънце. И нищо не може да ме накара да сляза на Win 7!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

Нека аз - intel dp35dp s.775 ;) Win 10х64 върви като слънце. И нищо не може да ме накара да сляза на Win 7!

Да, като "зъбато" слънце. Само ще изчакам да тръгне update или проверка и компютъра ти е клякнал на секундата. А и аз не те карам да се връщаш на Win 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Update, update - колко по-ново? 14915.1000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубавото на win10 е че върви на всякакви устройства, нали такава му е идеята. Аз лично съм го слагал наистина на антики. Като се намалят визуалните елементи е доста добре. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, Belfegor4o написа:

Хубавото на win10 е че върви на всякакви устройства, нали такава му е идеята. Аз лично съм го слагал наистина на антики. Като се намалят визуалните елементи е доста добре. 

Аз не споря, че не може да го сложиш на антики. Говоря, че не може да работиш нормално с тези антики. Едно е да го подкараш други е да си работиш спокойно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, Емил Костов написа:

Аз не споря, че не може да го сложиш на антики. Говоря, че не може да работиш нормално с тези антики. Едно е да го подкараш други е да си работиш спокойно.

Колкото със 7 можеш да работиш, толкова и със 10 : ) А скоро като запрат и 7, както Xp и ни изнасилят с нови програми, щем нещем ще започнем да хвалим 10 :D:D:D както беше преди със 7, докато хвалехме XP.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎11‎.‎9‎.‎2016‎ 'г. в 14:30, Емил Костов написа:

Да, като "зъбато" слънце. Само ще изчакам да тръгне update или проверка и компютъра ти е клякнал на секундата. А и аз не те карам да се връщаш на Win 7.

Ами, като изключиш видеото, защото съм го подкарал на занижени честоти(наполовина), не виждам да е озъбено слънцето:

weiY1buQot.png

attoZiVNYPN.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 ще се поддържа до 2019 :) ,Windows XP си работи ,счетоводителката във фирмата ни прави заплатите ,счетоводството и онлайн банкиране със XP.Жена ми работи в счетоводна кантора ,3 от колежките и работят на бангии със XP  на по над 12-13 години вързани към сървър .Стига сте заблуждавали хората ,че не може да се бачка със стари OS .

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, callpchelp написа:

Колкото със 7 можеш да работиш, толкова и със 10 : ) А скоро като запрат и 7, както Xp и ни изнасилят с нови програми, щем нещем ще започнем да хвалим 10 :D:D:D както беше преди със 7, докато хвалехме XP.

Аз проблем нямам. Още си работя на XP. И спокойно, няма да ги спрат, щото ще си загубят потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Иво Димов написа:

Windows 7 ще се поддържа до 2019 :) ,Windows XP си работи ,счетоводителката във фирмата ни прави заплатите ,счетоводството и онлайн банкиране със XP.Жена ми работи в счетоводна кантора ,3 от колежките и работят на бангии със XP  на по над 12-13 години вързани към сървър .Стига сте заблуждавали хората ,че не може да се бачка със стари OS .

Хихихи Много ясно, че можеш да работиш с тях. Въпроса е, че ако сложиш нов хардуер или нов принтер към това  ХР няма да намериш драйвър за него. В това е смисъла, че няма подръжка за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Belfegor4o написа:

Хихихи Много ясно, че можеш да работиш с тях. Въпроса е, че ако сложиш нов хардуер или нов принтер към това  ХР няма да намериш драйвър за него. В това е смисъла, че няма подръжка за него.

Начин се намира особено ако цялата ти администрация работи с XP. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Иво Димов написа:

Брейй ма то много бре, още ЦЕЛИ 2 години тцтцтцтц... малиии...Може да се бачка, никой не ги заблуждава. Просто за съжаление новото поколение софтуер и хардуер се опитва да затапи всичко старо... Ти ще си купиш ли волга, ако навсякъде частите за нея са свършили ? Макарче се съмнявам изобщо да си купиш волга. ( Е аз бих си купил 10 волги... да имам части за тях и да си я карам, още 100 години :D, но това не означава че в близкото бъдеще ще миоа кой да ми я оправи или че ще намеря нови части за нея, като естествено тя може да си се кара с донорите... Ама ако ги няма ?! )

Ето ти един пример за обикновен потребител: На XP последните версии на скайп и вайбър ПРИМЕРНО не работят. Има вариант скайп да се подкара, но със стара версия и т.н. Това е само пример, реално при мен има доста софтуер, който не тръгва на XP и т.н. и т.н.

преди 14 часа, Емил Костов написа:

Аз проблем нямам. Още си работя на XP. И спокойно, няма да ги спрат, щото ще си загубят потребителите.

То и аз работя на него, но това не означава, че се поддържа от Майкрософт, както и не означава, че повечето хардуер ще работи, както и софтуер.  А освен това почти не останаха легални XP, които да се продават. Което означава, че остава само нелегалното му подсъдимо разпространение :) Не че на нас ни дреме де, ама за фирма примерно е незаконно и при проверка ще се духа яко под водата ( или нещо друго ''ние'' сигурно :D )

преди 4 часа, Belfegor4o написа:

Именно

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей богу таз 7,27 версия сигурно е стара :) .Аз кът казвам ,че сте прости хора вии няма се сърдите !Ко ти каза ,че няма легален ХП ми тия де са си го купили преди години или имат OEM лиценз :) и те ли са пирати .И като теглите ъпдейти викаш системата е перфектна :) .

oie_1492936A04Xw39J.jpg

Ей богу на жена ми шефо преди 6 месеца взе принтер /скенер за четирицифрена сума .........как тъй всички служителки ПИЧАТАТ И СКАНИРАТ :) .Ей богу прост народ сте ,овце .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей, богу! Що ли си мисля, че горният пост е за кошчето - нито информация носи, нито е полезен с нещо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.