Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте скъпи съфорумници,

Бих желал да ми предложите конфигурация до 1900лв. Ще се използва предимно за игри. Да включва и монитор. Стари части няма да се използват, така че всичко ще е ново. Клоня към Интел процесори и видеокарта на nVidia , новите АМД видеокарти(а) не ме засягат, понеже не съм фен на АМД. Благодая предварително!

.flow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 1 106.55 лв. 106.55 лв.
    GB H110M-S2H LGA1151 1 125.03 лв. 125.03 лв.
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 423.15 лв. 423.15 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    PALIT GTX970 JETSTREAM VER2 1 668.87 лв. 668.87 лв.
    16G DDR4 2400 ADATA 1 113.45 лв. 113.45 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 97.83 лв. 97.83 лв.
    23 LG 23MP68VQ-P 1 304.59 лв. 304.59 лв.
    Междинна стойност: 1 932.42 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 25.83 лв.
    Обща стойност: 1 906.60 лв. с ДДС

16 гб рам + доставка 20лв грубо!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От изискванията на видео картата: "Minimum Recommended System Power 500 W" а захранването, което си му сложил, е 430W.
    би ли обяснил защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

събери още някой лев и  слагай 1070 картата си е медец, а ако ме си много претенциозен може да намериш 980 с остатъчна гаранция някъде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, topkek написа:

От изискванията на видео картата: "Minimum Recommended System Power 500 W" а захранването, което си му сложил, е 430W.
    би ли обяснил защо?

Аз сигурно не знам че видео картата изисква 500W, че да слагам 430 захранване. Да на пръв поглед изглежда плашещо но не е тъка пример: Производителите на видео карти бла, бла, бла, не знаят Иванчо какво захранване ще си вземе. Захранвания бол, от 25 до 600лв. Та производителите слагат по-големи минимални изисквания и то горе долу 60% повече от остатъка 40% което може едно видео да изисква "РЕАЛНО" 

Процентите не са точни това е просто пример. Тъка че едно такова захранване съвсем спокойно ще кара видеото заедно със системата.

ПП

Също в едно захранване търсим сертификат, а в случая аз ти предлагам захранване с бронзов сертификат признато за качествено захранване. Търсим +30А на 12V линия, и след това търсим гаранция дали 2,3г. И накрая дали е модулно или не, дали е с висящи кабели или е с отделни кабели което значи че който кабел ти трябва само той ще стои. Демек модулно е захранване което можеш да избираш от какви кабели се нуждаеш а не да ти заплита цялата дънна платка в кабеляци. Мисля че бях достатъчно ясен за убеждаване.

Редактирано от goodly (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, topkek написа:

би ли обяснил защо?

Те от време оно си искат по 500 вата захранвания, ама ако ги питаш защо, не могат ти отговорят. По принцип захранване с по-голяма мощност се товари по-малко, което може да означава по-голяма тишина и по-ниска температура. Но това е само по принцип, всичко си зависи от схемата и модела захранване. Нямам как да се каже, че 600 вата захранване ще е по-тихо от 400 ватово, защото не е така. Това не е кола, дето тежи 1000 кила и има двигател 100 коня. Ако ще и 5 производителя да направят подобна кола, разликата в ускорението ще е секунда максимум, а в максималната скорост 5-10 км/ч. При захранването е по-зле, защото има несертифицирани захранвания, има и такива с бронзов, сребърен, златен и платинен сертификат. А това е свързано с ефективността. нали се сещаш, че ако една кола е аеродинамична ще гори по-малко и ако и сложиш багажник на покрива може да си в преразход с 5 л/100 км без да му мигне окото на бензинджията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси за разяснението 
    извинявам се, ако изглежда, че се заяждам - не е така. просто бях любопитен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.