Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,наложи ми се днес да заемам зарядно за акумулатор,Тъй като не обичам много да искам на заем от някой реших да си взема едно за да имам за напред.Въпроса ми е следния зарядните който намирам пише че имат  Изходно напрежение:- Изход: 12V & 6V DC/4.2А/Макс. 6А и че зареждат акумулатори от 10 до 100 ah,Moят акумулатор е 80ah и има пусков ток 740 A.Зарядно със такова изходно напрежение ще ми свърши ли работа според вас,не разбирам много от тези неща.Благодаря ви много.

пусков ток:  
    Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всяко зарядно ще ти свърши работа. Имаш 80 ah акумулатор, делиш на амперите на зарядното и получаваш за колко часа се зарежда изтощения акумулатор. Те май съвременните зарядни изключват след зареждането на акумулатора като при телефоните.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще ти върши работа, имаш ли с какво да мериш плътноста на екектрлита, зареждай до 1,28 плътност и си готов. Трябва да мериш електролита отвреме на време като се зарежда акулуматора, ако в някоя клетка имаш различни показания,може и да е мъртва, отвий капачките на клетките за да може да не се събират газове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зарядният ток трябва да е 1/10 от тока на акумулатора,т.е. 8А.Напрежението трябва да е 14 В.Когато акумулатора се зареди напълно(около 2 часа) започват да се появяват балончета(мехурчета) в клетките.Нивото на течността трябва да е 10-15 мм над плочките на клетката,гъстотата на електролита трябва да 1,28 г/см3 при 25*C.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Лидъл продават зарядни по 35лв, изчакай да дойде следващото им пускане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В интернет има много написано по въпроса. Ако въпроса е само да го зареждаш докато кипне - отговора е "ДА". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Muadib написа:

В интернет има много написано по въпроса. Ако въпроса е само да го зареждаш докато кипне - отговора е "ДА". 

И после ко правим,добвяме подправките и чакаме да изтине.

Редактирано от balki65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, balki65 написа:

Да, ще ти върши работа, имаш ли с какво да мериш плътноста на екектрлита, зареждай до 1,28 плътност и си готов. Трябва да мериш електролита отвреме на време като се зарежда акулуматора, ако в някоя клетка имаш различни показания,може и да е мъртва, отвий капачките на клетките за да може да не се събират газове

Ако те послуша и подправките няма да му помогнат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, Muadib написа:

Ако те послуша и подправките няма да му помогнат!

А , теб какво те засяга, тя е смо една и се слага в крайна нужда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, balki65 написа:

А , теб какво те засяга, тя е смо една и се слага в крайна нужда

Не е твоя работа и не смятам, че трябва да давам обяснение! Отговорите касаят автора на темата. При нормално зададен въпрос щеше да получиш и отговор.

Редактирано от Muadib (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Купих си следното зарядно което съм описал за 40 лв.Зареди ми акумулатора за 14 часа и всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, stoian32 написа:

Купих си следното зарядно което съм описал за 40 лв.Зареди ми акумулатора за 14 часа и всичко е ок.

Може ли да публикуваш линк за избраното зарядно?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ако е "сух" акумулатора кво ша кипне? :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сухи акумулатори не се ползват в колите, а при голям заряден ток направо се надуват и пукат и след това стават само за рециклиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, hristo58 написа:

Може ли да публикуваш линк за избраното зарядно?

Благодаря.

Заповядай.Надявам се да не правим реклама ако правим се извинявам.

http://www.emag.bg/3arjadno-u-vo-za-akumulator-fear-bc-1206-pbc3001/pd/D4M1GBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, stoian32 написа:

Недей да припалваш колата всеки ден - вредно е за двигателя и за акумулатора. Ако не си я карал повече от 2 седмици значи е време да се поразходиш с нея, но поне 10км. извънградско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей богу.........сух акумулатор за кола ,такова животно няма !Има обслужваеми и необслужваеми акумулатори ,общото е ,че са със електролит при ,който е важна гъстотата :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.