Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся части за нова конфигурация с бюджет до 1000лв. без видео карта, тъй като засега искам да използвам сегашната Gigabyte GT240 1GB GDDR5, която също обмислям да бъде сменена малко по-късно. PC-то Ще се използва най-вече за игри, видео-едитване и може би stream-ване доколкото позволява . Също така бих искал да бъде(futureproof) с възможност за ъпгрейдване, доколкото си заслужава. Не разбирам от правенето на билдове (това ще ми е първият), но все пак съм избрал някой части, между които се колебая и бих искал да видя вашите мнения или съвсем различни билдове с горе споменатите изисквания.

CPU: INTEL CORE i5-6600, 3.30GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake
    MOBO: ASUS H110M-C, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, LGA1151 / Asus Z170-A ATX LGA1151 / ASRock H170 Pro4
    Memory:
    KINGSTON 2 x 4GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14
    HDD: SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda
    PSU: Corsair CX 600W 80+ Bronze / EVGA 600B Bronze 100-B1-0600-KR  600W
    Case:
    ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black,
    -----------------------------------------------------
    + сегашната карта Gigabyte GT240 1GB GDDR5, която (с риск да се повторя) също планирам да бъде сменена след месец - два. (~350лв. макс, може и ~400 в зависимост колко ще струва билдът), също така не знам дали си заслужава crossfire.

Поздрави и благодаря за отделеното време!

Редактирано от Pone23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Pone23 написа:

PC-то Ще се използва най-вече за игри, видео-едитване и може би stream-ване доколкото позволява . Също така бих искал да бъде(futureproof) с възможност за ъпгрейдване, доколкото си заслужава.

Прекалено много изисквания за бюджет, достатъчен за закупуване на една пералня, която би била по-умна от новата ти конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А това е като умната жена... По-добре да си вземе тъпа пералня за 500 лв. и ще го пере вместо да му обяснява че така не става и да се фръцка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със какви програми смяташ да едитваш и какви клипове дали от камера или от игри, и дали е само 1080p, от там нагоре е сложно! Но до тук е възможно да ти се сглоби нещичко което ще подлежи на ъпгрейд след време. А ъпгрейда ще ти излезе доста скъпо за това единтване за което си мисля аз. Но все пак да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конфигурацията си е добре. Проблема с двете плочки памет вместо една 16ГБ е очевиден щом се търси възможност за ъпгрейд но не ми се слушат лекции за двуканалния режим мола ви! :20:

Захранването на Корсар също очевидно не е изгодно. Втората и третата дънни платки дори не заслужават коментар.  

А това с двете GT240 ме хвърля в отчаяние за бъдещето на човешката раса.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбрахме те в миналата тема за двуканалните, относно видео едишъна sony vegas е неговата програма и от adobe premiere pro, за after effects да забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Играене на игри и видео-едитване са прекалено много изисквания за комплексар с мутренски аватар в 21 век и номер на обувката по-голям от IQ-то му. Никъде не е споменавано за 2xgt240 и какво им е на втората и третата дънни платки, няма да е лошо да се обосновете, ако ще си правите труда да пишете нещо.

Не съм очаквал много от бг форум с потребители с n постове разбиращи от всичко и аниме/мутренски аватари и все пак успяхте да ме удивите.

pce негри

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

сложи 1х8 гъби рам и евга или сиисоник захранване и си ти. 

пс: Коментара ти над моя просто ми оправи вечерта !  You sir win the internet for today. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първото дъно става, другото дето е Asus Z170-A е за процесори с К накрая. Това са процесори за клок. Твоя не е клокърски тъка че такова скъпо дъно от 220 лв. не ти е нужно. Другото на ASRock H170 Pro4 изобщо не са ври ако нямаш 4,5 бона за даване. Дъното едно че е скъпо, друго че ако мислиш да правиш работна станция за видео едитинг ще трябва да кихаш яко пари. Не че не можеш да му боднеш ефтина карта. Но не е за теб.

Явно не е разбрал човека, аз разбрах дали има смисъл в кросфаер вариант на две видеота в следващите ъпгрейди. Защото е ясно че тая карта с която разполагаш сега, се равнява на вграденото видео на процесора. Ако е за игри няма смисъл, ако е за видео едишън там ще е от полза. Но най добре си е една мощна видео карта според мен. Има доста информация в интернет и винаги можеш да се поинтересуваш. Но ти искаш на готово както всички искат където и да е. Е може да ти се помогне. Но с този бюджет се вписваш за старт на машината. Всичко зависи какъв ъпгрей искаш да правиш за в бъдеще нещо което тъка и не разбрах. Само видео карта ли искаш да вземеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво си обяснил но съм го разбрал перфектно все пак ясно е написал че ще се ползва и за двете а карта на ниво вгр. графика при добавяне на втора 

дори да и се удвояваше производителността както и паметта което не става и в случай че се поддържаше СЛИ (не кросфаер) от дъното а не е така пак нямаше да става за игри.

Сега за паметта. Плочка от 16GB е 110 лв. а тоя кит от 8ГБ с които затапва всички слотове е 80 лв. За игри минава номера ама не и за работа нито има възможност за ъпгрейд както иска.

Очевидно е че в този вариант не става за игри и не е мислена за работа нито има желаните възможности за ъпгрейд с още рам което е силно препоръчително в случая.

Трябва да обърна внимание че и захранването е като за половин дузина такива видеокарти. 400W е достатъчно и за актуална карта от 1 000 лв. 

Може да се помисли и за SSD на мястото на тоя хард.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Roujin Z написа:

Конфигурацията си е добре. Проблема с двете плочки памет вместо една 16ГБ е очевиден щом се търси възможност за ъпгрейд но не ми се слушат лекции за двуканалния режим мола ви! :20:

Захранването на Корсар също очевидно не е изгодно. Втората и третата дънни платки дори не заслужават коментар.  

А това с двете GT240 ме хвърля в отчаяние за бъдещето на човешката раса.

Абе то не ти се слуша, ама трябва. Мислех те за разумно момче. Приеми, че не си прав за 16-те GB  и точка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.