Премини към съдържанието
Polina Asenova

Хардуерни и софтуерни елементи и проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте, имам практическо задание, което иска от мен да мога да описвам хардуерни и софтуерни елементи в системата на едно предприятие, също така проблеми свързани с хардуера и софтуера. Бих се радвала ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбирам. Какво точно питаш? Как да ги описваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В една фирма/предприиятие/държавно ведомство има компютърна мрежа (ако са правилно скроени) с компютри и периферия - принтери, скенери. Иначе са свободно несвързани самостоятелни единици - компютър с/без принтер.... В компютъра има (описваш компонентите). Всеки компютър се управлява от BIOS и ОС. За нуждите на предприятието се използват различни специализирани програми (счетоводни, специализирани търговски/технологични...)

Проблеми свързани с хардуера - съответната машина или работи с намалена производителност или не работи изобщо.
    - Проблем със захранване
    - Проблем с твърд диск
    - Проблем с процесор
    - Проблем с оперативната памет
    - Проблем с видеокарта
    - Проблем с .... (разписваш всяко пириферно устройство)
    Проблеми свързани със софтуера:
    - Проблем с ОС
    - Проблеми свързани със определени програми.
    .   - Проблем на програмата, свързан с хардуерен проблем
       - Проблем на програмата, от проблем свързан с ОС
    .   - Проблем на програмата, свързан със самата програма (неправилна настройка или проблемен код на програмата)

Сериозно разтягане на локуми...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 1.07.2016 г. в 16:25, ExaFlop написа:

В една фирма/предприиятие/държавно ведомство има компютърна мрежа (ако са правилно скроени) с компютри и периферия - принтери, скенери. Иначе са свободно несвързани самостоятелни единици - компютър с/без принтер.... В компютъра има (описваш компонентите). Всеки компютър се управлява от BIOS и ОС. За нуждите на предприятието се използват различни специализирани програми (счетоводни, специализирани търговски/технологични...)

Проблеми свързани с хардуера - съответната машина или работи с намалена производителност или не работи изобщо.
    - Проблем със захранване
    - Проблем с твърд диск
    - Проблем с процесор
    - Проблем с оперативната памет
    - Проблем с видеокарта
    - Проблем с .... (разписваш всяко пириферно устройство)
    Проблеми свързани със софтуера:
    - Проблем с ОС
    - Проблеми свързани със определени програми.
    .   - Проблем на програмата, свързан с хардуерен проблем
       - Проблем на програмата, от проблем свързан с ОС
    .   - Проблем на програмата, свързан със самата програма (неправилна настройка или проблемен код на програмата)

Сериозно разтягане на локуми...

Благодаря много за информацията, свързана с проблемите, а можеш ли да ми дадеш решения за тези проблеми, защото и това ми искат

Много неточно е написано в самото задание. Дори аз самата не знам какво точно трябва да бъде описано. Цитирам заданието: " Описва хардуерни елементи за системата. Описва софтуерни елементи за системата. Описва проблеми свързани с хардуера. Описва проблеми свързани със софтуера. Дава решения за проблемите, свързани с хардуера и софтуера."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ще стане 1000 листа реферат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Това ще стане 100 листа реферат.

Само :)

Те книжките с често срещаните проблеми на Windows, MS Word и MS Excel са по 7-800 страници. То и създаването на папка или документ си е проблем за тия дет не го знаят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, аз го написах грубо. Така е. По-скоро тия, дото пишат задания, го правят без влагане на мисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Директора на предприятието ако не може да дигне самолета хардуерен проблем ли е (щото не е достатъчно твърд) или е софтуерен (щото е прекалено мек)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ДъректорЪТ може да си поиска отчет за проблемите от главния инДжинер. Не, че ще го сгрее нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, на мен не ми трябват безкрай проблеми и безкрай решения, на мен ми трябват 2-3 проблема, свързани и със софтуера, и с хардуера у техните решения. Не такива извънземни 1000 страници 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разлисти форума и ще си намериш не един проблем и решението му.
    Никой няма да седне и да ти напише домашното.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop е напълно прав. Форума е точно за тов решаване на хардуерни и софтуерни проблеми. Избери си което ти е по разбираемо и си готова, хем ако те питат ще знаеш за какво става дума. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 5.07.2016 г. в 18:56, ExaFlop написа:

Разлисти форума и ще си намериш не един проблем и решението му.
    Никой няма да седне и да ти напише домашното.

Това не ми е домашно. Аз си зададох въпроса съвсем нормално, който иска ми помогна. Благодаря все пак. Зададох нова тема, защото нямам абсолютно никакво време да се ровя из интернет, мислех, че така ще стане по-бързо. Съжалявам ако съм те обезпокоила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Polina Asenova написа:

нямам абсолютно никакво време да се ровя из интернет

Липсата на време се компенсира с наличие на ... или на ...

Не, не си ме обезпокоила. Но, това, което искаш, разписано в пълния си обем си е готово за издаване на книга по темата. Едва ли някой ще седне да пише такъв обем материал...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 1.07.2016 г. в 12:59, Polina Asenova написа:

Здравейте, имам практическо задание, което иска от мен да мога да описвам хардуерни и софтуерни елементи в системата на едно предприятие, също така проблеми свързани с хардуера и софтуера. Бих се радвала ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително!

Хаиде да погледнем червената думичка "описвам" а не да препишете!!!!!

Колегите си направиха труда безвъзмездно да ви дадат насоки и къде да откривете достатъчно материали по темата си. Идеята някой да иска от вас да описвате нещо е да ви накара да вникнете в материята и да я разберете иначе и дъщеря ми във втори клас идеално се справя с преписването на всякакъв вид текстове. 

Ако идеята ви от самото начало е била някой да ви даде готов материал, който вие да "препишете" с две команди copy и  paste, то това е тъжно и както ви е казал колегата объркали сте мястото и си има места където срещу подходящо заплащане ще ви предложат тази услуга, но това няма да ви направи знаеща!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уважаема госпожице ,

Молбата ми е към Вас , но се отнася за Вас , с призив да не се обиждате.

Бъдете добра да не бъдете умствено мързелива и потвърждение поредно за това че младите хора в голямата си част са станали "лъжичкари " , които чакат да им се сипе в устичката ( та била тя красива и с червило ) директно .

Използвайте безкрайния океан на интернет не само за Facebook , Instagram  и тем подобни безсмислици . За времето в което създавахте темата тук , няколко прости въпроса в Гугъл от сорта на " Какво е хардуер ", " Какво е софтуер " и " Проблеми свързани с хардуера на PC , съответно " проблеми със софтуера на PC " , щяха да ви дадат милион възможности и сама да прочетете и да си свършите работа .

Запомнете че по страшно от умествения мързел няма, и не винаги форумите и социалните мрежи решават нещата от живота .

Успех Ви желая , с най-добри пожелания .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички сме минавали метър и в общи линии дори и при така нареченото висше образование на много пъти има copy paste. Един черен индивид когато учих висше даже беше преснимал един протокол и преподавателя като го видя и казва "колега, но това е преснимано" :D

Наистина след училище/висше образование си проличава кой е спал и кой е брал ягоди в Англия, но това са фактите.

Образованието и на 1/4 не е от практиката и това как са нещата наистина.

Поздрави и успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Daylight Dancer написа:

Всички сме минавали метър и в общи линии дори и при така нареченото висше образование на много пъти има copy paste. Един черен индивид когато учих висше даже беше преснимал един протокол и преподавателя като го видя и казва "колега, но това е преснимано" :D

Наистина след училище/висше образование си проличава кой е спал и кой е брал ягоди в Англия, но това са фактите.

Образованието и на 1/4 не е от практиката и това как са нещата наистина.

Поздрави и успех.

Това кой , как и кога е минавал метър, с нищо не оправдава липсата на желание човек сам да достигне до някакво знание и съответно решаване на задачи и проблеми .

Мисля че отлично разбирате какво съм написал и че минаването метър днес за едно , второ , пето , води до точно умствения мързел , което от своя страна утре опитвайки се за поредното нещо да се мине метър се получава челен удар в стената на ненанието и почват проблемите за едното , второто и петото .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.