Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся външен хард диск за лаптопа на баща ми.Системата е Уиндоус 10.Ще се ползва само за филми и мисля,че 1 терабайт ще е достатъчен.Само да спомена,че ще се използва в камион ии ще има вибрации,ако това има някакво значение за тях.Бюджетът е 130 лева,но ако наистина си струва мога да отделя до 150 лева. Предварително съм харесал няколко модела: 1   2   3 Ще съм ви благодарен,ако кажете кой е най-добрият или да предложите някой друг модел. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще има вибрации тези които си посочил няма да изкарат и месец.Трябва ти задължително удароустойчив като от тия сме продали доста и няма нито един върнат.

http://www.transcend-info.com/Products/No-284

http://vynshen-hard-disk.pazaruvaj.com/transcend/storejet-25m3-2-5-1tb-usb-3-0-ts1tsj25m3-p62028760/

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих ти предложил и един друг. Устойчив както на вибрации и изпускане, така и водо устойчив, с гумено покритие. С една дума ''вандало устойчив'' външен диск.

ADATA Durable 1TB HD710 EXT 2.5 USB3

Е...сега не си прави експерименти да минаваш с камиона през него!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, skalata_73 написа:

Бих ти предложил и един друг. Устойчив както на вибрации и изпускане, така и водо устойчив, с гумено покритие. С една дума ''вандало устойчив'' външен диск.

ADATA Durable 1TB HD710 EXT 2.5 USB3

Е...сега не си прави експерименти да минаваш с камиона през него!

Благодаря :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Между другото този на Transcent e WD вътре ,проверено с Aida64 а този който е предложил колегата го имам жълтият,недостатък му е прекалено късият кабел (едва една педя)а под водоустойчив имат в предвид една гумена тапичка за буксата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.Най-вероятно ще взема Transcend-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и моите 5 стотинки по темата ;)

Тези дискове които са удароустойчиви са точно толкова надеждни колкото и тези за които това не е вписано в характеристиката.

По настоящем ВСИКИ външни дискове 2.5" монтирани във външни кутии са с гумени абсорбери вътре. Някъде са само тапички , другаде е гумено "облекло" на целия диск. Практиката обаче показва че дискове "пре(по)хвалени" като удароустойчиви идват точно толкова с дефекти, колкото и тези които се водят стандартни. И по-интересното е че дефекта предизвикал спирането им е именно удар...

Предвид механиката която е във всеки диск удар/изтърване съчетано с малшанс (говоря за ъгъл на падане и ориентацията на диска в кутията) води при всички дискове до едно и също нещо, а именно спиране.

С няколко думи: Вземете си най евтиния с най голямата гаранция и важните неща на диска задължително с 2ро копие някъде.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен не ми трябва диск да издържа на удари и такива,просто да не се повреди от вибрациите.И сега се колебая между WD My Passport Ultra 1TB, Transcend StoreJet 25M3 1TB и Seagate Maxtor D3 2TB. И трите диска са с 3 години гаранция. Някаква идея кой ще е най-надежден? 

Редактирано от incredibl3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При механичните дискове вибрациите са най големия проблем. И то вибрации при работа. Ако диска не е включен вибрациите не са толкова опасни.

ССД са най подходящи за използване при наличие на вибрации при работа, както и флаш паметите.

На въпроса от 3те по-горе кой е най надежден  - всички са еднакво ненадеждни. От гледна точка обаче на проблеми възникнали след употреба и възможността им да бъдат решени при условия за които искате да го ползвате - WD-то е най добре. В Трансенда 99% е диск Самсунг, а в Сигейт вероятно също е Самсунг или по-неприятното чист Сигейт.

Редактирано от Samo
    правописни грешки (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички са еднакви звучи много лошо.

WD My Passport Ultra 2TB го имам в мазата разглобен и мога да ти го снимам ако искаш да видиш какво е вътре и че няма никакви гумени уплътнения или каквото и да било.Една пластмасова кутия и това е.Дискът не издържа пътя Варна-Сливен с лека кола.

Сертификатът Удароустойчив се дава след тест с удари от всички страни

Дори ъглите са направени така,че да не повреждат устройството при удар с тях.

Един приятел пътува с камион България-Франция смени 2 диска по пътя като каза,че  не са били проблем парите а че оставаш вечер на паркинг и като искаш да си пусне филм на лаптопа и видиш,че диска не тръгва се садваш яко.

Иначе за гаранцията се признават само Bad сектори докато Weak сектори означават "удар" и там гаранцията не важи.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вижте, дисковете които се влагат в външните кутии са на следните производители: Seagate, Samsung(Слагат се много често в кутиите на Seagate), Hitachi (Напоследък не съм ги виждал във външни кутии), Toshiba - слагат се най вече в Тошиба брандирани кутии и Wd които са си в собствени кутии.

Всички останали марки Transcend, Adata .... слагат дискове на някои от горните производители. Дисковете като такива (без кутията а самия диск ) са абсолютно еднакви чисто физически, няма разлика в механиката  в зависимост от това дали ще бъде вложен в лаптоп или външна кутия. Кой от производителите на кутии какви марки дискове слага е отделен въпрос, но най често в момента се слагат Samsung дискове, които все още са си истински Самсунг устройства с надпис на лепенката че са собственост на Seagate. Новите моделни линии на Самсунг за съжаление вече ще са Сигейт диск с лепенка самсунг, точно както се случи и с Макстор. (Тук доста се отклоних от темата)

Както вече написах по горе различните производители прилагат различни методи за "гасене" на вибрациите при работа. Въпросният WD който ви е в мазата е с 4 винта на които са сложени гумени тапи и това нещо се слага в кутия. По-старите модели бяха с едни гумени уплътнения които се вкарваха на мястото на винтовете....Дисковете на Segate са със същото изпълнение, тук таме има метален кожух на самия диск и на него са сложени въпросните винтове и това нещо е поместено в металната. Тошиба и Самсунг не се отличават от другите марки. Трансенд понякога слагат дисковете в гумен кожух с дебелина не повече от 1мм и след това го слагат в кутия, други от моделите им са облечени в гума която е малко по-дебела(както този на видеото по-горе)... В общи линии различни различни инженерни и маркетингови решения.

За съжаление(или не ;) )  все още гравитацията и законите на физиката не са отменени. Какъвто и въртящ се диск да сложат, и гуми да му наслагат, вибрациите макар и по слаби заедно със земното ускорение си действат.

преди 9 часа, KoiAzLiWe написа:

Иначе за гаранцията се признават само Bad сектори докато Weak сектори означават "удар" и там гаранцията не важи.

А това което си го написал го оставям без коментар, само ще те помоля да видиш параметър 191 : G-Sense Error Rate

А за финал - купете си каквото на вас ви харесва или сте решили че е точно това което търсите, тук е форум и всеки се изявява и дава съвети, къде добри, къде меко казано безумни

Редактирано от Samo (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята е да не остава без диск на пътя.Нищо не пречи да си вземе и два различни ако единия се скапе ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.